آخرین اخبار لیگ برتر ایرانصفحه نخستفوتبال

آقای اسکوچیچ؛ دفاع تیم ملی را آبی کن!/استقلال قهرمان زودهنگام لیگ می شود/دست مجیدی درمورد گل محمدی و نویدکیا بسته تر بود

خبرورزشی –

برد قاطعانه استقلال در پایان دور رفت لیگ برتر و ادامه صدرنشینی این تیم باعث شد تعدادی از پیشکسوتان استقلال درمورد دعوت بازیکنان این تیم به اردوی تیم ملی از اسکوچیچ توقع بیشتری داشته باشند.

میثم منیعی مدیر کمپ زنده یاد ناصر حجازی در گفتگو با خبر ورزشی، پیرامون صدرنشینی استقلال در پایان دور رفت، نقاط ضعف و قوت این تیم ضمنا دعوت بازیکنان استقلال به اردوی تیم ملی بیاناتی را مطرح کرد.

شرایط استقلال در نیم فصل اول را چطور ارزیابی کردید؟

فرهاد مجیدی برای رسیدن به این قهرمانی استراتژی مشخصی داشت. او حساب همه چیز را کرده بود تا سیستم دفاعی موردنظرش را در تیم جا بیندازد. استقلال با شکستن همه رکوردها توانست در نیم‌فصل به آنچه شایستگی داشت دست پیدا کند. گل خورده کم، بیشترین گل زده و صدرنشینی. به نظرم استقلال در شرایطی توانست در صدر جدول دور رفت قرار بگیرد که نیمکتش درمورد تیم‌های سپاهان و پرسپولیس ضعیف تر هم بود. در حقیقت اینگونه بگویم که دست مربیان سپاهان و پرسپولیس درمورد فرهاد بازتر بود ولی تدبیر درست کادر فنی استقلال این وضعیت را برای این تیم مشکل ساز نکرد.

فکر می‌کنید این تیم در نیم فصل دوم بتواند قهرمان شود؟

با شناختی که از فرهاد مجیدی دارم و با در نظر گرفتن توانایی های این تیم و نفراتش و از آنجا که می دانم قرار است دو ، سه بازیکن به این تیم اضافه شود، استقلال در دور برگشت حتی می تواند زودتر از پایان فصل قهرمان زودهنگام لیگ شود.

نقطه قوت استقلال در نیم فصل اول چه بود؟

قطعاً در بخش دفاع تیمی، استقلال بهترین تیم دور رفت بود. هیچگاه نباخت و فقط ۵ گل خورد.

نقطه ضعف این تیم را در کجا دیدید؟

به نظر من در بحث انتقال توپ از دفاع به حمله یک مقدار نیاز به ترمیم داریم. قطعاً با نفراتی که در نیم فصل به استقلال اضافه میشوند این تیم هم زیبا بازی خواهد کرد و هم نتایج دور رفت را تکرار می‌کند.

به نظر شما بازی زیبا اهمیت دارد یا نتیجه گیری؟

قطعاً نتیجه‌گیری. گرچه یک عده در این مدت می‌گفتند استقلال زیبا بازی نمی‌کند ولی وقتی می بینیم طرفداران استقلال با نتایج تیم کِیف می کنند مشخص می‌شود عده‌ای مغرضانه حرف می‌زنند. وقتی به همجبور بگویید دوست دارید تیمتان ببازد ولی زیبا بازی کند هیچ کس این را قبول نمی کند.

به نظر شما در لیست جدید تیم ملی چند استقلالی به اردو دعوت می‌شوند؟

باید بگویم وزن مربی تیم ملی ما درمورد اسامی بازیکنان تیم ملی کمتر می‌باشد. وزن او به اندازه بازیکنانی که به تیم ملی دعوت می شوند نیست. برای همین فشار زیادی روی اسکوچیچ می‌باشد. نمی تواند نظم و دیسیپلین بالایی در تیمش ایجاد کند، برای همین تلاش می کند بازیکنان را همانند اذهان عمومی و آنچه احتمال نتیجه گیری اش را بیشتر می کند به اردو بیاورد.

کدام بازیکنان استقلال شایستگی پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارند؟

قطعاً همه ارکان دفاعی استقلال این شخصیت را دارند که برای تیم ملی ایران بازی کنند. نمی خواهم از کسی اسم ببرم ولی با عنایت به ساختار دفاعی خوب استقلال مثل آن زمان که مربی تیم ملی در مقطعی مدافعان تیم ملی را از پرسپولیس دعوت می کرد حالا هم وقتش است که دفاع تیم‌ملی آبی شود. ولی همانگونه که گفتم وزن پایین اسکوچیچ درقبال نام تیم ملی ایران او را در اتخاذ چنین تصمیماتی مردد می کند.

بازی آتی استقلال مقابل پیکان در جام حذفی را چطور پیش بینی میکنید؟

استقلال در هفته نهم این تیم را سه بر صفر شکست داد ولی شرایط جام‌حذفی با لیگ، زمین تا آسمان فرق می کند. قطعاً تیم فرهاد با یک ریکاوری ذهنی خوب می تواند به دور بعد راه پیدا کند. پیکان یکی از تیم های کم نوسان نیم فصل اول بود باید مراقب باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا