خانه داریخانواده

آنچه که سوسک و حشرات را جذب خانه شما میکند

آنچه سوسک و حشرات را به سمت خانه شما جذب می کند

به نظر شما بهترین راه برای کنترل ورود حشرات به منزل چیست ؟ باید چه کار کرد تا حشرات در منزل وجود نداشته باشند؟ در این قسمت از نمناک لیست مواردی را به شما معرفی می کنیم که وجودشان باعث جذب حشره و سوسک می شود، پس بهتر است که مراقب آن ها باشید.

ظرف های کثیف

ظرف های کثیف مهم ترین چیزی می‌باشند که عامل جذب حشره می شوند. پس باید مراقب باشید که ظرف کثیف داخل منزل وجود نداشته باشد و همان شب، ظرف ها را بشویید و آن ها را به فردا موکول نکنید. حشراتی مثل مورچه یا سوسک معمولاً به بقایای مواد غذایی داخل ظرف های کثیف بیشتر جذب می شوند.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

ظرف های کثیف

رطوبت

رطوبت باعث جذب انواع مختلف حشرات می شود، زیرا آن ها برای زنده ماندن نیاز به آب دارند. حتی مقدار کمی از آب چکیده شده در قسمت های مختلف هم می تواند عاملی برای جذب حشرات باشد. آب فرو رفته داخل یک وسیله چوبی برای حشراتی مثل مورچه به شدت جذاب است و باعث تجمع آن ها می شود. ضمنا عنکبوت ها نیز در این شرایط بیشتر پیدای شان می شود.

گرما

هنگامی که هوای بیرون سرد باشد، اکثر حشرات ترجیح می دهند وارد محیط گرم خانه شوند که محلی عالی برای آن ها قلمداد می شود. حشراتی مثل سوسک به دنبال یک مکان محافظت شده برای در امان ماندن از سرمای زمستان می‌باشند که قطعاً گرمای محیط خانه شما، آن ها را به شدت جذب می کند.

دلیل جذب حشرات

خرده نان

خرده نان باعث جذب حشرات می شود، زیرا ماده غذایی آن ها قلمداد می گردد. بقایای مواد غذایی عاملی برای جذب سوسک و مورچه می‌باشد. به طور منظم محیط خانه را تمیز کرده و جارو برقی بکشید تا خورده غذا ها عاملی برای جذب حشرات نباشند.

چاه داخل سینک ها

چنانچه در این ناحیه آب وجود داشته باشد یا بقایای مواد غذایی یا حتی چیز هایی مثل مو و تکه های صابون گیر کرده باشد، محلی عالی برای جذب حشرات است و باید این ناحیه را تمیز و خشک نگه دارید تا سوسک و حشرات دیگر به شمت خانه شما جذب نشوند.

چاه داخل سینک ها

کاغذ

کاغذ ها می توانند عاملی برای جذب حشرات از جمله سوسک باشند. آن ها عاشق خرده کاغذ می‌باشند. پس بهتر است که در دسترسشان قرار ندهید و داخل محفظه پلاستیکی بگذارید.

آشغال و زباله

آشغال و زباله به شدت برای شما نا خوشایند است اما برای حشرات این گونه نیست. آن ها عاشق این می‌باشند که لابلای آشغال و زباله حرکت کنند. حتماً در سطل آشغال را محکم ببندید و مهم تر از همه این که آشغال ها را زود به زود بیرون بگذارید.

زباله

پنکه سقفی

پنکه سقفی ها معمولاً در گذشته در فصل تابستان خیلی زیاد مورد استفاده قرار می گرفتند و به دلیل هزینه کمی که داشتند مورد استقبال بودند. این روز ها کم تر کسی از آن ها استفاده می کند اما باز هم در بعضی از خانه ها وجود دارد و اکثر حشرات عاشق این پنکه سقفی ها می‌باشند.

شلوغی و بی نظمی

یکی دیگر از چیز هایی که عامل جذب حشرات در منزل می شود، شلوغی و بی نظمی داخل محیط خانه است و بهتر است که پیوسته خانه را مرتب نگه دارید، آن را تمیز کنید و اجازه ندهید که حشرات بخواهند لابلای شلوغی و بی نظمی ها پنهان شوند.

بی نظمی

میوه خیلی رسیده

چنانچه یک کاسه میوه خیلی رسیده را روی میز قرار دهید و مدت زمان طولانی به آن دست نزنید، می تواند عاملی برای جذب سوسک و حشرات باشد. پس بهتر است که میوه ها را داخل یخچال بگذارید و فقط هر چه را که خواستید بخورید از یخچال بیرون بیاورید.

مواد غذایی شیرین

همانگونه که ما نمی توانیم در مقابل چیز های شیرین مقاومت کنیم، حشرات هم نمی توانند. مواد شیرین عاملی برای جذب حشراتی از جمله مورچه، پروانه، سوسک و غیره می‌باشند و بهتر است مراقب باشید تا مواد غذایی شیرین مثل عسل و شکر را در دسترس قرار ندهید.

ترک خوردگی یا شکاف

حشرات به دنبال مکان های کوچک و امن می‌باشند که بتوانند در آنجا لانه درست کنند. پس شکاف لابه لای پنجره و ترک روی دیوار را بپوشانید تا از آن وارد نشوند.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا