اخبار ایران و جهاناروپابین الملل

آنکارا خرید محموله جدید اس- ۴۰۰ از مسکو را تکذیب کرد – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: 2 دقیقهبه نقل از خبرگزاری مهر، دِیلی صباح امروز سه شنبه اعلام کرد که یک مقام ترکیه گفته است این کشور نیت خرید محموله جدیدِ سامانه دفاع موشکی «اس -۴۰۰» از مسکو را ندارد.

طبق اعلام این روزنامه، این مقام ترکیه‌ای که نام و تصدی وی اعلام نشده است، گفت که اخبار منتشره پیرامون نهایی شدن خرید محموله جدید سامانه اس- ۴۰۰ صحت ندارد وهیچ تغییری در وضعیت مذاکرات ایجاد نشده می‌باشد.

[table id=2 /]

این در حالیست که «الکساندر میخایف» (Alexander Mikheyev) مدیرعامل شرکت تسلیحاتی که در زمینه صادرات سلاح فعالیت دارد دیروز دوشنبه اعلام کرد که قرارداد جدیدی با ترکیه در زمینه تحویل سامانه موشکی میان بُرد و بلند بُرد «اس -۴۰۰» ساخت کشورش به زودی امضا می‌شود.

به نقل از خبرکزاری مهر، ۱۷ فروردین ماه وزارت خارجه ایالات متحده از تحریم ریاست صنایع دفاعی ترکیه به همراه ۴ مقام بلندپایه آن از جمله «اسماعیل دمیر» به بهانه «قانون مقابله با دشمنان آمریکا از راه [وضع] تحریم‌ها» خبر داد.

وزارت خارجه آمریکا بهانه وضع این تحریم‌ها را ارتباط این مقامات ترکیه با بخش دفاعی و اطلاعاتی روسیه عنوان کرد.

وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که صنایع دفاعی ترکیه با «شخصی که از طرف یا به نمایندگی از بخشهای دفاعی یا اطلاعاتی دولت فدراسیون روسیه فعالیت می‌کرد، یک معامله قابل ملاحظه انجام داده است».

بهتر است بدانید که آمریکا از همکاری دفاعی و اطلاعاتی ترکیه و روسیه استقبال نمی‌کند؛ مخصوصا آنکه اقدام آنکارا در خرید سامانه‌های پدافند موشکی اس -۴۰۰ روسیه با انتقاد تند مقامات واشنگتن و تهدید به وضع تحریم‌ها علیه ترکیه روبرو شد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا