0 ارز دیجیتالارزهای رمزپایهارزهای رمزنگاری شدهتحلیل

آینده ارز شیبا (Shiba Inu) چگونه خواهد بود؟ بررسی کامل •

زمان مطالعه: 6 دقیقه


با افزایش آگاهی از فناوری بلاک چین و بازار رمز ارزها، روز به روز به گستردگی این بازار و توکن ها و ارزهای جدید ایجاد شده در آن افزوده می شود. در این میان رقابت بسیار شدیدی در بین توکن های نو ظهور و میم کوین ها از جمله ارز شیبا اینو در جریان می‌باشد. مهم ترین سوال سرمایه گذاران و تریدر هایی که نیت سرمایه گذاری در توکن شیبا را دارند این است که ” آینده ارز شیبا چگونه خواهد بود؟” 

تاریخچه مختصری از شیبا اینو

شیبا اینو بر روی بلاکچین اتریوم طراحی و راه اندازی شد و توسعه دهندگان این توکن آن را تحت عنوان “قاتل دوج” معرفی کرده اند. نماد این توکن خود از نژاد سگ شکاری با همین نام برگرفته شده می‌باشد. 

[table id=2 /]

توکن شیبا از طریق شخصی ناشناس به نام “ریوشی” در آگوست 2020 ساخته و معرفی شده است و یکی از دلایل عمده روال صعودی قیمت و افزایش حجم معاملات این رمز ارز این است که اکثر سرمایه گذاران مشهور به آن توجه نشان داده اند.

توکن شیبا اینو (SHIB) نخست در یونی سواپ لیست شد و در اصل با حجم معاملات صفر شروع کرد و در مدت زمان کوتاهی توانست به حجم بالایی از معاملات دست یابد. سپس تحت تاثیر ایلان ماسک و شرکت کردن او در برنامه زنده شنبه شب، بیش از 300 درصد افزایش یافت.

این رمز ارز بالاترین قیمت تاریخی خود را در زمان نگارش این نوشته در می 2021 ثبت کرده می‌باشد. در ماه می، ارزش Shiba Inu بعد از اینکه صرافی بایننس اعلام کرد که این رمز ارز را لیست می کند افزایش قابل توجهی داشت.

توکن شیبا اینو، اولین توکنی است که در اکوسیستم شیبا راه اندازی شده می‌باشد. 50 درصد از کل عرضه از طریق بنیانگذاران این رمز ارز روی صرافی غیر متمرکز یونی سواپ جای گرفت و مابقی به ویتالیک بوترین اهدا شد. ویتالیک بوترین بعد از اهداء 1 میلیارد دلار توکن شیبا به صندوق امداد رسانی کووید در کشور هند ، بقیه توکن های خود را سوزاند.

نمودار قیمت شیبا
نمودار تغییرات قیمت شیبا از زمان معرفی تا کنون

تحلیل فاندامنتال ارز شیبا

یکی از مهمترین اصول برای پیشبینی آینده ارز شیبا بررسی فاکتور های فاندامنتال این رمز ارز می‌باشد.

تحلیل فاندامنتال یک رمز ارز معمولا به بررسی اهداف پروژه و کاربرد های توکن می پردازد. این درحالی است که ارز شیبا در حقیقت تنها یک میم کوین است که پشتوانه و اهداف خاصی از نظر فناوری و کاربرد ندارد. میم کوین ها ارزهای دیجیتالی می‌باشند که طراحی و توسعه آن ها بنا به یک شوخی ساده بوده می‌باشد. 

نکته ای که باید در نظر گرفته شود این است که شیبا دقیقا با الهام از رمز ارز دوج کوین راه اندازی شده می‌باشد. دوج کوین ارز دیجیتالی است که بیشتر نوعی میم کوین قلمداد می شود و توانسته است به جمع 5 رمز ارز برتر بازار راه پیدا کند. چنانچهچه دوج کوین بلاک چین اختصاصی خود را دارد با این وجود اصول فاندامنتال و کاربرد و اهداف توسعه ای برای آن در نظر گرفته نشده می‌باشد.

از این رو تحلیل فاندامنتال اهداف و روال توسعه این ارز دیجیتال امکان پذیر نیست و این صحبت قطعی درمورد آینده ارز شیبا را تا حدودی دشوار میکند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد ویژگی ها و نقشه راه این رمز ارز می توانید مقاله معرفی توکن شیبا اینو و کاربردهای آن را مطالعه کنید.

با این وجود تعدادی از مهم ترین ویژگی های فاندامنتال این رمز ارز عبارتند از:

  • عرضه محدود توکن
  • لیست شدن در صرافی های معتبر بین المللی از جمله صرافی بایننس
  • راه اندازی صرافی شیبا سواپ از طریق توسعه دهندگان
  • توکن سوزی های متعدد برای کاهش عرضه

آینده ارز شیبا چگونه پیش بینی می شود؟

افزایش فوق العاده قیمت شیبا اینو در اواسط سال 2021 توجه اکثر سرمایه گذاران و فعالان بازار را به خود جلب نمود. همزمان با لیست شدن این رمز ارز در صرافی های معتبر بین المللی مانند بایننس حجم معاملات این توکن رشد قابل توجهی را تجربه کرد.

نکته ای که درمورد آینده شیبا باید در نظر داشت این است که افزایش قیمت و حجم معاملات این رمز ارز ممکن است تنها به دلیل هیجانات بازار و نوسانات ارزهای وابسته مانند دوج کوین باشد. این بدین معنا است که ارزش این رمز ارز به دلیل فناوری و یا کاربرد های آن نمی باشد و در نظر گرفتن رشد قیمتی آن نمی تواند ملاک تاثیر‌گذاری برای تصمیم سرمایه گذاری در این رمز ارز باشد.

با این وجود دیدگاه اکثر تریدرها و تحلیلگران درمورد آینده شیبا مثبت می‌باشد. جدول زیر پیش بینی آینده ارز شیبا را از طریق تحلیلگران صعودی در سایت های معتبر بین المللی نشان می دهد:

نام وب سایت تحلیلی پیش بینی آینده ارز شیبا
سایت WalletInvestor’s قیمت شیبا با شیب صعودی ملایم افزایش خواهد داشت و تا در پایان پنج سال آینده به حدود ۰.۰۰۰۰۴۸ دلار می رسد.
سایت Digitalcoinprice قیمت این رمز ارز روال نزولی نخواهد داشت و با شیب ملایم صعودی و یا روال خنثی تا پایان شش سال آیند به 0.00003 دلار می رسد.
سایت PickACrypto’s آینده SHIB خوشبینانه است و پیش بینی می شود قیمت به 0.0005 دلار در سال 2022-2025 برسد.
سایت economywatch چنانچه پذیرش شبکه و پیشرفت های آن ادامه دارد باشد قیمت این توکن تا سال 2025 به 0.000038 دلار می رسد.
سایت Coin Price Forecast Center تا اواسط سال 2020 قیمت این توکن به 0.00003182 دلار می رسد.

با این وجود همانگونه که اشاره شد، همه تریدرها و سرمایه گذاران با چشم انداز صعودی آینده شیبا موافق نیستند. آنها بر این باورند که چنانچه توسعه دهندگان پروژه را رها کنند یا تبلیغات و شیلینگ از طریق تاثیرگذاران بازار کریپتو برای این رمز ارز میم صورت نگیرد، ممکن است قیمت توکن به میزان قابل توجهی سقوط کند.

چنانچه نیت سرمایه گذاری در shiba Inu را دارید می توانید با استفاده از خدمات خرید و فروش شیبا به صورت لحظه و خودکار اقدام به خرید و یا فروش این رمز ارز با بهترین قیمت نمایید. برای آشنایی با بهترین کیف پول ها برای ذخیره سازی توکن های SHIB به مقاله معرفی کیف پول های شیبا مراجعه کنید.

قیمت ارز شیبا بالا در آینده بالا می رود؟

پیش بینی قیمت یک ارز دیجیتال در یک کلام غیر ممکن می‌باشد. بازار رمز ارزها بازاری بی ثبات و پر نوسان است که هر لحظه ممکن است تحت تاثیر عوامل و اخبار مختلف دچار تغییر روال شود. ازاین رو پیش بینی های در دسترس برای آینده SHIB فقط به سرمایه گذاران و تریدر ها اجازه می دهد که یک دیدگاه کلی درمورد انتظارات سایر فعالان بازار از رفتار این توکن داشته باشند.

در کل آینده شیبا به چندین فاکتور بستگی دارد:

  1. لیست شدن در سایر صرافی های معتبر مانند کوین بیس
  2. توسعه پروژه و صرافی شیبا سواپ
  3. حمایت سرمایه گذاران بزرگ و تاثیر گذار مانند ایلان ماسک
  4. نقدینگی و حجم معاملات

شیبا اینو تا کنون روال صعودی قابل قبولی را تجربه کرده می‌باشد. از سویی محبوبیت و توسعه پذیرش و استفاده از میم کوین ها در بازار انکار ناپذیر می‌باشد. به همین دلیل  اعتقاد بر این است که در سال‌های آینده روال رو به رشد این رمز ارز ادامه خواهد داشت.

با این وجود در نظر داشته باشید که عرضه زیاد توکن های SHIB در گردش مشخص می کند که تا چه حد قیمت و مارکت کپ این رمز ارز می تواند افزایش یابد. با عنایت به تعداد زیاد توکن های شیبا اینو در گردش و حداکثر عرضه بالا، قیمت این رمز ارز نمیتواند رشد های نجومی در حد دستیابی به ارقام 0.01 دلار را داشته باشد.

آیا سرمایه گذاری در شیبا اینو سود آور است؟

این که آیا shiba inu یک حاویی مناسب برای سرمایه گذاری است بستگی به شرایط شخصی شما به عنوان یک سرمایه گذار یا تریدر دارد. 

ارزهای رمزنگاری شده حاویی های بسیار ناپایداری می‌باشند که آنها را درمورد سایر انواع سرمایه گذاری خطرناک می کند. شما باید میزان ریسکی را که برای پذیرش آن آماده هستید ارزیابی کنید. هیچگاه نباید پولی را سرمایه گذاری کنید که توانایی از دست دادن آن را ندارید. این مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا یک کوین یا توکن برای مجموعه سرمایه گذاری شما مناسب است یا خیر.

توجه داشته باشید که کارکرد قیمت گذشته هیچ تضمینی برای بازدهی آینده نیست و هیچگاه نباید بیش از مبلغ توان خود برای از دست دادن سرمایه گذاری کنید.

جمع بندی

ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری های پرخطری می‌باشند. ریسک ها درمورد میم کوین هایی مانند شیبا اینو بیشتر نیز هست. این که آیا شیبا آینده ای دارد بستگی به این دارد که آیا کاربردی پیدا کند که منجر به پذیرش گسترده این رمز ارز شود یا خیر.

افزون بر این آینده SHIB بستگی به فعالیت در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده دارد. با عنایت به راه اندازی توکن های جدید به طور مداوم، یک سکه میم رقیب می تواند معرفی شود و توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کند.

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا