0 تکنولوژیآیپداپلتبلت

آیپد نسل ۹ با شاسی باریک‌تر ممکن است در پاییز امسال رونمایی می‌گردد

زمان مطالعه: 2 دقیقه


اپل شهریور سال قبل در خلال رونمایی از اپل واچ سری ۶، هشتمین نسل آیپد استاندارد را با تراشه توانا A12 Bionic و قیمت پایه ۳۲۹ دلار برای عموم مردم و ۲۹۹ دلار برای مشتریان آموزشی بهروز کرد. گفته میشود غول دنیای فناوری در صدد رونمایی از نسل آتی آیپد استاندارد در پاییز امسال می‌باشد. آیپد نسل ۹ در حقیقت ارزانترین و بهنوعی نخستییترین تبلت در خانواده آیپدها قلمداد می‌گردد. بااینحال، آیپدهای استاندارد با عنایت به قیمت مناسب و قدرت سختافزاری در خور توجه، برای دانشآموزان، دانشجویان و تعدادی مشاغل کاری بهترین گزینه می‌باشند.

مارک گِرمن، تحلیلگر نام‌آشنای بلومبرگ، در جدیدترین خبرنامه هفتگی‌اش ادعا کرده است که نهمین نسل آیپد استاندارد ضخامت کم‌تری در مقایسه با مدل کنونی خواهد داشت؛ اما گویا بر همان زبان طراحی استوار خواهد بود. یکی دیگر از تغییرات محتمل به استفاده از پردازنده قوی‌تر بازمی‌گردد؛ اما گِرمن مشخص نکرده است آیپد یاد‌شده به کدام پردازنده سری A مجهز می‌گردد.

[table id=2 /]

مقاله‌ی مرتبط:

بهطور کلی، محتملترین تراشه برای این محصول A13 Bionic می‌باشد. تراشه یاد‌شده در بطن خود پذیرای ۸٫۵ میلیارد ترانزیستور است و با وجود قدرت پردازشی قابل ملاحظه، مصرف انرژی آن ۴۰ درصد از تراشه A12 کمتر می‌باشد. از دیگر مشخصات این تراشه میتوان به ۶ هسته و ۴ هسته گرافیکی اختصاصی اپل اشاره کرد؛ البته این احتمال وجود دارد که اپل از تراشه تواناتری نیز در این محصول استفاده کند. اخیرا تعدادی افشا‌گردان ادعا کردهاند که این محصول در کنار آیپد مینی ۶ به تراشه A14 مجهز می‌گردد. در صورت صحت این شایعات، ارزش خرید آیپد ۹ بسیار بالا میرود و آن را به یک گزینه بسیار توانا و در عین حال مقرونبهصرفه تبدیل میکند؛ زیرا هَم‌اکنون تراشه A14 بعد از تراشه M1 اپل یکی از تواناترین پردازندههای مبتنی بر معماری آرم قلمداد میشود.

طبق گزارش‌های قبلی، پیش‌بینی می‌شود پاییز فصل شلوغی برای محصولات اپل باشد؛ زیرا شواهد نشان می‌دهد که کوپرتینویی‌ها در حال آماده شدن برای برگزاری رویدادی در ماه سپتامبر می‌باشند که از قرار معلوم، محصولاتی مانند اپل واچ سری ۷، سری آیفون ۱۳، آیپد مینی ۶ و ایرپاد ۳ در آن رونمایی خواهند شد؛ ازاین رو، گمان می‌رود نسل آتی آیپد استاندارد در همین رویداد رونمایی و بعد از مدت کمی روانه‌ی بازار شود.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با آیپد به این صفحه مراجعه کنید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا