01 سفراخبار گردشگری ایران

احتمال حذف مالیات بر ارزش افزوده از بلیط پروازهای خارجی

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها و شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از احتمال حذف مالیات بر ارزش افزوده از پروازهای خارجی خبر داد.

حسن خوشخو، مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها و شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، با اشاره به جزئیات اجرای مالیات بر ارزش افزوده در قیمت بلیط هواپیما، از احتمال حذف این مالیات از پروازهای خارجی به‌دلیل وجود تعدادی ابهامات خبر داد. وی در این رابطه اذعان داشت:🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

موضوعی که در این زمینه وجود دارد، مسئله مالیات بر ارزش افزوده‌ای است که ۶ ماه پیش از سمت مجلس تصویب شد و قرار بود از ۱۳ دی امسال اجرایی شود؛ اما این قانون نیاز به آیین نامه‌های اجرایی دارد که در جلسه دیروز با سازمان امور مالیاتی مورد بحث و بررسی جای گرفت. ضمنا این ابهامات به‌صورت مکتوب در اختیار آن‌ها جای گرفت و سازمان امور مالیاتی به‌زودی قرار است، پاسخ آن‌ها را بدهد تا بتوانیم قانون را به‌صورت شفاف اجرا کنیم.

خوشخو با بیان اینکه این ابهامات برای پروازهای داخلی کمتر و برای پروازهای خارجی بیشتر است، چگونگی محاسبه مالیات بر ارزش افزوده  را برای پروارهای خارجی که با ایرلاین‌های خارجی و یک یا چند کانکشن انجام می‌شود، امری پرسش‌برانگیز دانست و گفت:

از سمت دیگر باید در این زمینه قانون شفاف باشد که مالیات بر ارزش افزوده در پروازهای غیر مستقیم و با چند توقف به کدام بخش از ارزش بلیط هواپیما تعلق می‌گیرد و از آنجا که قیمت بلیط هواپیما در پروازهای خارجی غیر مستقیم با چندین کانکشن بالاتر است، باید قانون شفاف مشخص باشد که این مالیات حاوی کدام قسمت از بهای بلیط هواپیما می‌باشد.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها و شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، امضای توافقات برای معافیت‌های مالیاتی دو و چندجانبه را با تعدادی از کشورها و شرکت‌های هواپیمایی خارجی، یکی دیگر از ابهامات مطرح شده در این باره دانست و گفت:

شخص نیست در این قانون برای این پروازها چه تصمیم‌گیری شده و چگونه باید عمل کنیم. ازاین رو و با عنایت به اینکه مردم در مسیرهای خارجی در حال خرید بلیط هواپیما می‌باشند، باید هرچه سریعتر جزییات این مسئله روشن شود و به همین دلیل سازمان امور مالیاتی در اسرع وقت قرار است به این ابهامات به‌صورت مکتوب پاسخ دهد.

حسن خوشخو ضمنا با اشاره به اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده  ۹ درصد به بهای بلیط هواپیما اضافه خواهد کرد که هیچ ارتباطی با ایرلاین‌ها ندارد، تصریح کرد:

ایرلاین‌ها تنها این مبلغ را از مسافران دریافت کرده به حساب سازمان امور مالیاتی واریز می‌کنند. البته از آنجا که در قانون جدید مصوب مجلس پنج درصد مالیات عوارض شهرداری حذف شده، قیمت تمام شده بلیط هواپیما تنها چهار درصد اضافه می‌گردد که در حقیقت و با عنایت به اینکه هم‌اکنون قیمت بلیط هواپیما در اکثر مسیر زیر کف نرخی مصوب، عرضه می‌شود جای نگرانی برای مردم نیست.

چنانچه نیت خرید بلیط هواپیما به هر یک از منیتهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست‌وجوی پرواز کجارو می‌توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان‌ترین بلیط را خریداری کنید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا