0 ارز دیجیتالاتریوماخبار آلت‌ کوین‌هااخبار اتریوماخبار بیت کوینبیت کوین

احساسات حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال در حال بهبود است

زمان مطالعه: 3 دقیقه


اطلاعات جدید نشان می‌دهد که احساسات حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال در حال بهبود است و برای چهارمین هفته پیا‌پی روال رو‌به‌رشد خود را حفظ کرده می‌باشد.

به گزارش کریپتو نیوز، احساسات حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال برای چهارمین هفته پیا‌پی ببهبود یافته و به نزدیکی منطقه مثبت رسیده می‌باشد. طبق اطلاعات وب‌سایت تحلیلی اومنیکس (Omenics)، متوسط متحرک ۷ روزه امتیاز احساسات بازار یا همان سنت اسکور (sentscore)، برای ۱۰ ارز برتر ۵.۹۴ می‌باشد. ۶ مورد از این فهرست ۱۰ ارزی اکنون در منطقه مثبت می‌باشند، با این وجود گویا که سقوط گسترده یکی از این ارزها امتیاز کلی فهرست را پایین آورده می‌باشد.

[table id=2 /]

بهتر است بدانید که امتیاز احساسات بازار پیوسته عددی بین ۰ تا ۱۰ می‌باشد. امتیاز بالاتر از ۵.۹ در منطقه مثبت و امتیاز زیر ۴ در منطقه منفی قرار می‌گیرد.

امتیاز احساسات ۷ ارز طی هفته قبل افزایش یافته می‌باشد. سنت اسکور ریپل با رشدی ۱۰.۹ درصدی بهترین کارکرد را داشته و ارزهای تتر و بیت کوین هم به ترتیب با رشد ۷.۶ و ۶ درصدی در رده‌های آتی قرار می‌گیرند. سنت اسکور ارزهای چین لینک، کاردانو، پولکادات و اتریوم هم در این مدت بین ۱.۷ تا ۴.۳ درصد رشد داشته می‌باشد.

در بین ۳ ارزی که هفته قبل با کاهش امتیاز احساسات روبه‌رو شدند، یو‌اس‌دی کوین (USDC) با سقوط ۱۵ درصدی بدترین کارکرد را داشته و بایننس کوین و یونی سواپ هم هرکدام به ترتیب سقوطی ۲.۵ و ۱.۲ درصدی را تجربه کرده‌اند.

گفتنی است که سقوط گسترده سنت اسکور یو‌اس‌دی کوین امتیاز این ارز دیجیتال را از منطقه خنثی ۵ به ۴.۲ رسانده و همین مسئله بر امتیاز کلی ۱۰ ارز برتر بازار تأثیر گذاشته می‌باشد. هَم‌اکنون یو‌اس‌دی کوین تنها ارز این فهرست است که امتیازی کمتر از ۵ دریافت کرده و ضمن اینکه امتیاز سه ارز دیگر هم در محدوده ۵.۵ تا ۵.۷ جای دارد می‌باشد.

تفسیر امتیاز احساسات بازار:

  • ۰ تا ۲.۵: بسیار منفی
  • ۲ تا ۳.۹: تا حدی در منطقه منفی
  • ۴ تا ۵.۹: منطقه خنثی
  • ۶ تا ۷.۴۹: تا حدی در منطقه مثبت
  • ۷.۵ تا ۱۰: بسیار مثبت
احساسات حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال در حال بهبود است
امتیاز احساسات ۱۰ ارز برتر بازار

از سویی دیگر، متوسط امتیاز احساسات ۲۴ ساعته ارزهای برتر بازار اخیرا از منطقه مثبتی که هفته قبل در آن قرار داشت خارج شده و حالا درست زیر محدوده مثبت در سطح ۵.۹۹ جای دارد، ضمن اینکه سنت اسکور ۲۴ ساعته این فهرست، دوشنبه هفته قبل ۶.۰۳ بود.

امتیاز ۲۴ ساعته ۴ ارز از جمله اتریوم، لینک، کاردانو و ریپل کاهش یافته می‌باشد. سنت اسکور یو‌اس‌دی کوین در حالی ۰.۶ افزایش یافته است که هنوز هم با امتیاز ۳.۸ در منطقه منفی به سر می‌برد. بایننس کوین هم با ۵.۱ درصد رشد بهترین کارکرد را داشت. بعد از آن بیت کوین رشدی ۴.۱ درصدی را تجربه کرده و پولکادات هم فقط ۰.۱ درصد رشد داشته که یعنی امتیاز آن کمابیش تغییر نکرده می‌باشد. در تایم‌فریم ۲۴ ساعته، ۵ ارز بیت کوین، اتریوم، چین لینک، پولکادات و کاردانو در منطقه مثبت و ۴ ارز دیگر در محدوده بین ۵.۶ تا ۵.۹ جای دارد‌اند.

احساسات حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال در حال بهبود است
نمودار امتیاز احساسات بیت کوین

در بین ۲۵ ارز دیگر بازار هم فقط ۴ ارز می‌باشند که با سقوط امتیاز روبرو شده‌اند. بیشترین کاهش راجع به نئو (NEO) و کمترین کاهش راجع به ارز دیجیتال میکر (Maker) بوده است که هر یک از آنها به ترتیب ۱۰.۵ و ۰.۶ درصد کاهش امتیاز داشته‌اند. در بین سنت اسکورهای صعودی هم کیوتوم (QTUM) با ۱۲.۲ درصد بهترین کارکرد را داشته و ضعیف‌ترین کارکرد راجع به استلار بوده است که تنها ۱.۳ درصد افزایش امتیاز را تجربه کرده می‌باشد. در کل متوسط امتیاز این ۲۵ ارز در منطقه مثبت جای دارد، سه مورد از آنها امتیازی کمتر از ۵ کسب کرده‌اند، اما هیچ‌یک در منطقه منفی حضور ندارند. امتیاز سایر ارزهای این فهرست هم در محدوده بین ۵ تا ۵.۹ جای دارد می‌باشد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا