آموزش و پرورشاخبار ایران و جهانجامعه

احکام صادره فرهنگیان تغییر نکرده است – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: 3 دقیقهبه نقل از خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن راجع به موضوع افزایش فوق‌العاده شغل، با تأکید بر تلاش آموزش و پرورش بر استفاده حداکثری از قانون خدمات کشوری، اظهار کرد: احکام جدید افزایش ۲۱ تا ۲۷ درصدی فوق‌العاده خاص حقوق فرهنگیان با پیگیری‌های انجام شده و طبق نامه رئیس وقت سازمان برنامه و بودجه، صادر شد.

وی ادامه داد: طبق مجوز سازمان برنامه و بودجه اجرای این احکام از اول سال ۱۴۰۰ است اما برای اجرای این احکام نیازمند تأمین بودجه‌ای به میزان ۳۵۰ میلیارد تومان در هر ماه هستیم و این بودجه تاکنون تأمین نشده می‌باشد.

[table id=2 /]

الهیار تصریح کرد: تأمین این بودجه افزون بر مجوز سازمان برنامه و بودجه، نیازمند مجوز دولت است، ازاین رو پیگیر این موضوع هستیم و رایزنی‌هایی را در این باره انجام داده‌ایم.

وی افزود: فرهنگیان توجه داشته باشند احکام صادره تغییر نکرده و ما به دنبال مجوز افزایش قانونی و پایدار فوق‌العاده خاص فرهنگیان خواهیم بود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش نیت ندارد مواردی را اجرایی کند که بعد از چند ماه دچار مشکل شود، چنانکه که در سال‌های اخیر با چنین مشکلی روبرو شدیم. ازاین رو این وزارتخانه احکامی که در چارچوب قانونی و پایدار نباشد اجرایی نمی‌کند تا در ادامه مجبور به حذف آن شود.

وی اضافه کرد: در رایزنی‌هایی که انجام دادیم اجرای احکام صادره جدید از اول امسال را پیگیری می‌کنیم و همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا پرداخت‌های ناشی از احکام جدید را به حقوق شهریور برسانیم.

الهیار ترکمن اظهار کرد: قرار بود طبق بند دوازده، مجوز سازمان برنامه و بودجه مصوب سال ۱۳۹۳ این احکام صادر و پرداخت شود اما طبق تفسیر حقوقدانان، پرداخت احکام جدید راجع به فوق‌العاده خاص، نیازمند مجوز جدید از دولت و سازمان برنامه و بودجه است تا در ادامه این پرداخت‌ها با مشکل روبرو نشویم. لذا تلاش داریم این افزایش حقوق در چارچوب قانون و به صورت پایدار اتفاق بیفتد.

وی گفت: نیت ما حذف فوق‌العاده خاص، نیست و پیگیر تأمین اعتبار هستیم و پرداخت آن جزو فعالیت‌ها و پیگیری‌های آموزش و پرورش می‌باشد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع ادامه داد: تمام تلاش خود را برای پرداخت در شهریورماه خواهیم کرد و این اطمینان را به فرهنگیان می‌دهیم که هیچ نهادی در این زمینه رأی مخالف نداده است ولی باید مجوز قانونی پرداخت صادر شود.

پرداخت پاداش بازنشستگی بعد از تأمین اعتبار

الهیار ترکمن راجع به پرداخت پاداش بازنشستگی گفت: علت تأخیر در پرداخت پاداش بازنشستگی تعدادی همکاران، این است که جهت پرداخت پاداش سال ۹۹ حدود پنج میلیارد و نهصد میلیون تومان اعتبار نیاز داریم که سازمان برنامه هم به خزانه کشور اعلام کرده ما هم تمام مستندات و مشخصات اعضای مشمول را به صورت کامل به خزانه کل کشور ارسال کردیم و هَم‌اکنون فقط مشکل نقدینگی مطرح است که بعد از تأمین به حساب بازنشستگان واریز می‌گردد.

وی گفت: تأکید آموزش و پرورش پرداخت یک جا و نقد است و این تأخیر خارج از کنترل است زیرا از آبان ۹۹ تمامی مراحل کار برای پرداخت حقوق بازنشستگان انجام شده و به محض تأمین اعتبار در اختیار بازنشستگان قرار خواهد گرفت.

مشمولان قانون تعیین وضعیت، با گذراندن دوره‌های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان، استخدام می‌شوند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع در زمینه کسانی که مشمول قانون تعیین وضعیت می‌باشند، گفت: به این افراد پیشنهاد می‌کنم به قانون مراجعه کنند. قانون به صورت صریح جذب آنها را ممنوع نکرده و این افراد می‌توانند با حضور و آموزش در دانشگاه فرهنگیان و گذراندن دوره‌های مربوطه بعد از یکسال در آموزش و پرورش استخدام شوند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا