0 ارز دیجیتالارزهای رمزپایهارزهای رمزنگاری شدهسایر ارز ها

ارز دیجیتال نوسیس (GNO) چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ •

زمان مطالعه: 4 دقیقه


نوسیس (Gnosis) یک بازار پیش بینی غیر متمرکز و منبع باز بر بستر اتریوم می‌باشد. این پروژه معتقد است که می تواند یک ابزار پیش بینی قابل اعتماد ایجاد کند که برای تصمیم گیرندگان در امور مالی ، دولتی و بیمه و سایر بخش ها کاربرد داشته باشد.

نوسیس (Gnosis) چیست؟

انگیزه نوسیس یا Gnosis ایجاد یک زیر ساخت منبع باز برای بازارهای پیش بینی ساخته شده بر روی بلاک چین اتریوم می‌باشد.

[table id=2 /]

بازار پیش بینی یعنی چه؟ چنانچه با بازارهای پیش بینی آشنایی ندارید، لازم است بدانید که بازار پیش بینی یک نوع بازار است که شباهت های زیادی با صرافی های دیجیتال دارد. در این بازار ها به جای معاملات حاویی ، کاربران نتیجه رویدادها را معامله می کنند. اعتقاد بر این است که ارزهای رمزنگاری شده می توانند کارکرد بازارهای پیش بینی را غیر متمرکز کرده و دسترسی آنها را برای کاربران در تمام جهان ایجاد کنند.

این ایده اساسی پشت بازار پیش بینی نوسیس است ، یک بلاک چین که کاربران را قادر می سازد تا ارزهای رمزنگاری شده را که نمایانگر نتایج رویدادها در بازار آزاد می‌باشند ، معامله کنند.

با وقوع رویدادها و روشن شدن نتایج ، توکن های نوسیس بسته به آنچه از طریق کاربر پیش بینی شده بود ، ارزش خود را از دست می دهند یا ارزش بیشتری به دست می آورند.

انگیزه Gnosis ایجاد زیرساخت برای اکثر برنامه های غیر متمرکز است که می تواند به عنوان ابزار پیش بینی ، منابع اطلاعات و استانداردهای حاویی های پیش بینی کننده در این بازار عمل کند.

نام نوسیس (Gnosis)
نماد GNO
حداکثر عرضه در گردش 10000000000 توکن
بلاک چین مبتنی بر بلاک چین اتریوم
بنیانگذاران Martin Köppelmann (مدیر عامل پروژه)
Stefan George (مدیر ارشد فناوری)
Dr. Friederike Ernst (مدیر ارشد عملیاتی)
وب سایت رسمی gnosis.io

خدمات فروش و خرید ارز نوسیس (GNO) با بهترین قیمت لحظه ای و به صورت کاملا اتوماتیک در سایت پی 98 عرضه می شود. کاربران می توانند با پرداخت ریالی و در کوتاهترین زمان ممکن اقدام به خرید GNO و یا فروش آن نمایند.

نوسیس چگونه کار می کند؟

Gnosis از سه بستر جداگانه برای دستیابی به چشم انداز های پروژه خود استفاده می کند.

    Apollo – یک پلت فرم بازار پیش بینی که در آن کاربران می توانند توکن های خود را بسازند (توکن هایی که نشان دهنده اطلاعات ، مشوق ها یا ایده ها می‌باشند).

    DutchX – صرافی غیر متمرکز که در آن کاربران می توانند توکن های خود را معامله و خرید و فروش کنند.

    Gnosis Safe – کیف پول رمزنگاری شده و مرورگری که با برنامه های بلاکچین اتریوم همکاری دارد.

افزون بر این ، سه لایه در معماری Gnosis وجود دارد که این پلتفرم ها را با هم متحد می کند.

    لایه اساسی – پایه این پلتفرم ، حاوی قراردادهای هوشمندی است که به رویدادها ، توکن های نتیجه ، تسویه حساب ها و مکانیزم های بازار کمک می کند.

لایه خدمات – خدمات اضافی مانند چت ، ادغام پردازنده پرداخت و استیک کوین را عرضه می دهد. این لایه در آینده مدل هزینه معاملات را نیز کنترل می کند. Gnosis پیش بینی می کند که اکثر برنامه های کاربردی مصرف کننده با ویژگی های این لایه همکاری خواهند داشت.

لایه برنامه ها – حاوی برنامه های پیش بینی بازار است که بر روی Gnosis ساخته شده می‌باشد. در حالی که نوسیس تعدادی از برنامه های کاربردی را برای بازارهای پیش بینی ایجاد می کند ، اکثر برنامه های قابل دسترسی در این لایه از طریق اشخاص ثالثی ساخته می شوند که می توانند هزینه خدمات خود را از کاربران دریافت کنند.

توکن نوسیس

سیستم دو توکنی نوسیس

نرم افزار Gnosis از دو ارز رمزنگاری شده با نماد های GNO و OWL استفاده می کند که هر دو به اطمینان و توزیع تراکنش های شبکه آن کمک می کند. 

از توکن های OWL برای پرداخت هزینه در پلت فرم بازار پیش بینی نوسیس استفاده می شود. در حقیقت توکن های OWL برای پرداخت هزینه های معاملات در بازار پیش بینی ها این شبکه مورد استفاده قرار میگیرند.

توکن های OWL به دلار آمریکا وابسته می‌باشند، به طوری که ارزش هر توکن 1 دلار می‌باشد. نوسیس توزیع کل OWL را به انگیزه حفظ شفافیت و وابستگی واقعی این توکن ها به دلار آمریکا کنترل و قانون گذاری می کند.

نکته مهم این است که کاربران می توانند هزینه ها را با توکن های مختلف اتریوم به جای OWL پرداخت کنند. تمام هزینه هایی که از طریق OWL پرداخت شده است جمع آوری می شوند، در ازای GNO فروخته می شوند و یا سوزانده می شوند.

هر دو این توکن ها، توکن های ERC-20 می‌باشند که تیم پروژه طی یک عرضه اولیه سکه آنها را فروخته می‌باشد. توکن های OWL با شرکت در پروسه استیکینگ توکن های GNO به دست می آیند. مقدار OWL دریافتی بستگی به طول دوره قفل کردن حاویی و ضمنا عرضه کل توکن های OWL در بازار دارد.

ارز gno

استیکینگ نوسیس (GNO)

نوسیس به کاربران اجازه می دهد تا با قفل کردن توکن های خود در یک قرارداد هوشمند ، توکن OWL پاداش بگیرند . 

در پروسه استیکینگ نوسیس توکن های قفل شده قابل معامله نیستند و دوره قفل و میزان OWL اعطا شده متفاوت می‌باشد.

 این تنها راهی است که کاربران می توانند توکن OWL ایجاد کنند و از آنها برای پرداخت هزینه در شبکه آپولو استفاده می شود. با این وجود همانگونه که اشاره شد پرداخت هزینه ها و کارمزد ها در شبکه آپولو با استفاده از سایر توکن های مبتنی بر اتریوم نیز امکان پذیر می‌باشد.

امنیت نوسیس

پلتفرم Gnosis از مجموعه ای از قراردادهای هوشمند ساخته شده بر روی پلتفرم اتریوم استفاده می کند. از آنجا که قراردادهای هوشمند در شبکه اتریوم میزبانی می شوند ، امنیت اساسی نیز از طریق گره ها و ماینرهایی انجام می شود که با استفاده از مکانیزم اثبات کار شبکه اتریوم را ایمن نگه می دارند. 

پلتفرم Gnosis سرکشی ها و بررسی های منظمی را انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که کد قراردادهای هوشمند آنها به روز ، امن و همانند با چارچوب اتریوم کنونی می‌باشد.

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا