آمریکای شمالیاخبار ایران و جهانبین الملل

استولتنبرگ: فرودگاه بین المللی کابل باید هنوز هم باز بماند – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: < 1 دقیقهبه نقل از خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز سه شنبه در سخنانی تأکید کرد که «باز نگه داشتن فرودگاه کابل» برای ادامه پروسه تخلیه و خروج کارکنان اهمیت دارد.

وی که در نشست مجازی گروه هفت (متشکل از کشورهای ایالات متحده، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، کانادا و ژاپن) صحبت می‌کرد، گفت که «صدها تن از کارکنان و پیمانکاران ناتو حاوی نیروهای بخش کنترل ترافیک هوایی، تأمین سوخت و ارتباطات در فرودگاه (کابل)، در حال عرضه خدمات مهم و حیاتی می‌باشند».

[table id=2 /]

دبیرکل این ائتلاف نظامی ضمنا مدعی «نقش هماهنگ کننده» ناتو در تخلیه افراد به مؤثرترین روش ممکن شد و ادعا کرد: «مهم است که دستاوردهای مردم افغانستان ظرف بیست سال قبل با حمایت قابل ملاحظه جامعه بین‌المللی حفظ شوند».

استولتنبرگ با ادعای اینکه اولویت اساسی ناتو کسب اطمینان از عدم تبدیل شدن افغانستان به پایگاهی برای تروریست‌های بین‌المللی است، تأکید کرد که بعد از حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ به خاک آمریکا، هیچ‌گونه حمله تروریستی از جانب افغانستان علیه متحدان ناتو سازماندهی نشده می‌باشد.

به ادعای دبیرکل ناتو، اعضای این ائتلاف نظامی به نبرد خود علیه تروریسم بین‌المللی ادامه خواهند داد و تضمین می‌کنند که افغانستان بار دیگر به مأمنی برای گروههای تروریستی تبدیل نمی‌گردد. با این وجود، وی به این نکته نیز اشاره کرد که خطر تروریسم می‌تواند بار دیگر شکل بگیرد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا