0 ارز دیجیتالاخباراخبار ارز دیجیتال

اشارات چارلزهاسکینسون به رشد قابل ملاحظه اکوسیستم کاردانو در 3 ماه اخیر

زمان مطالعه: 2 دقیقه


رشد اکوسیستم کاردانو (ADA) را می توان تا حد زیادی به جنون بازار توکن های غیر مثلی (NFT) نسبت داد. 

چارلز هاسکینسون، خالق شبکه کاردانو، اخیرا در توییتر خود، نشان داد که اکوسیستم Cardano که به قاتل اتریوم (ETH) معروف است، چه رشد قابل ملاحظهی در 3 ماه گذشته را تجربه کرده می‌باشد. 

[table id=2 /]

این بلاک چین که طبق ساز و کار اثبات سهام کار می کند، بیشترین پيشرفت تحسین برانگیز را در زمینه توکن های غیر مثلی به ثبت رسانده می‌باشد. 

در ماه مارس (اسفند 99) اولین NFT با عنوان CardanoKids بر روی شبکه اساسی کاردانو راه اندازی شد. 

در یک گفتگو اخیر که در پادکست Hashoshi با Patrick Tobler، بنیانگذار NFT-maker انجام شد، او گفت که عملیات مینت کردن توکن های غیر مثلی بر روی شبکه Ethereum هَم‌اکنون به دلیل هزینه بالا این عملیات غیر ممکن می‌باشد.

این دقیقاً برعکس چیزی است که شما می توانید از یک اکوسیستم منبع باز غیر متمرکز بخواهید. 

همزمان با این موضوع، Cardano به مردم اجازه مینت کردن کالکشن های بزرگ NFT  را می دهد. این کالکشن های بزرگ، شاخه های گوناگونی را تحت پوشش قرار می دهند. 

البته ناگفته نماند که لیست اپلیکیشن های کاردانو، فعلا قابل مقایسه با رقیب خود یعنی اتریوم نیست. شبکه ای که با برنامه های فوق‌العاده ای مانند Uniswap هنوز هم پیشتاز می‌باشد.

بزرگترین بلاک چین با ساز و کار اثبات سهام، فعلا قرار داد های هوشمند عرضه نداده می‌باشد. همین مسئله باعث شده است که جلوی رشد سریع تر اکوسیستم آن گرفته شود. 

هرچند، همانگونه که در گذشته گزارش شده بود، انتظار می رود که این رویه در 12 سپتامبر (21 شهریور)، روز رویداد ترکیبی هاردفورک آلونزو، تغییر کند. 

این نمایش هاسکینسون در توییتر در حالی انجام گرفت که اخیرا، یکی از برجسته ترین چهره های میلیونر کریپتو، که با DOGE توانست به یک میلیونر تبدیل شود، اعلام کرد که منیت آتی او برای سرمایه گذاری کلان، ارز دیجیتال ADA خواهد بود.

منبع: یو تودی

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا