خانوادهروابط عاطفی

اصول همسرداری که بیشتر مردان نمیدانند

اکثر آقایان پیوسته تلاش می کنند که همسر خوبی باشند البته تعدادی آقایان همسر خوب بودن را دوست ندارند و می پندارند خانم ها، آقایانی را همسر خوب می دانند که مطیع و در مقابل تمام خواسته هایشان تسلیم باشد اما اینگونه نیست. از نظر خانم ها بهترین شوهر دنیا کسی است که شخصیت قوی داشته باشد و اصول همسرداری را بداند. چنانچه می خواهید از نظر همسرتان یک شوهر خوب و بهترین مرد دنیا باشید، پیشنهاد می کنیم این بخش از خانواده پلاس نمناک را مطالعه کنید و با اصول همسرداری که هر مردی باید بداند، آشنا شوید.

رازهای ساده ولی مهم همسرداری برای یک شوهر خوب بودن

اصول همسرداری و مهمترین چیزی را که در مورد «یک شوهر خوب شدن» لازم است، بدانید عبارتند از:🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

به حرف های همسرتان گوش دهید:

یکی از اصول همسرداری برای یک همسر خوب شدن این است که خوب به حرف های همسرتان گوش دهید و متوجه سیگنال های بی صدایش بشوید. مردان در اکثر مواقع متوجه دلخوری همسرشان نمی شوند تا زمانی که او مستقیم حرفش را بزند. بر خلاف مردان خانم ها دوست ندارند پیوسته با حرف زدن توجه همسر را به دست آورند، آنها دوست دارند همسرشان بدون اینکه آنها چیزی بگویند متوجه احساس آنها گردد مثلا در زمان خستگی بدون آنکه خانم چیزی بگوید همسر کمی در کارها به خانم کمک کند یا حداقل از زحمتهای او تشکر کند. هر زنی خاص است و به شیوه های خاص خودش هم ارتباط برقرار می کند و این وظیفه ی شماست که مانند بهترین دوستش، این شیوه ها و علائم را تشخیص دهید.

اصول همسرداری

رابطه خوبی با خانواده همسرتان داشته باشید:

یکی از اصول همسرداری مدیریت رابطه با خانواده همسر می‌باشد. چنانچه شما رابطه خوبی با خانواده همسرتان داشته باشید مطمئنا ارتباط صحیح با خانواده همسر بر رابطه شما با همسرتان نیز تاثیر می گذارد و سبب رضایت و خوشحالی او از شما می شود. چنانچه اختلاف و تعارض هایی جدی بین خانواده همسرتان وجود دارد، به همسرتان نشان دهید در این اختلافات بی طرف هستید و پیش از هر چیز همسرتان را در اولویت قرار می دهید.

فکر کنید و بهترین واکنش را نشان دهید:

وقتی همسرتان دلخور و عصبانی است هیچگاه از او سوالات متعدد نپرسید و با خود فکر کنید چه اتفاقی افتاده که همسرتان ناراحت است آیا رفتاری از شما باعث این ناراحتی شده می‌باشد. یک شوهر خوب، جستجو می کند تا بفهمد چرا همسرش به این نقطه از عصبانیت رسیده است و آنگاه یک راه حل پیدا می کند. با ذکر مثال توضیح می دهیم. مثلا بعد از اینکه با دوستانتان تا دیر وقت بیرون بودید، به خانه بر می گردید، همسرتان را می بینید که عصبانی و دلخور است از او می پرسید :«چی شده؟» یا «خسته و بی حوصله هستی؟» این گونه سؤال ها فقط شرایط را بدتر می کند. او جوابی به شما نمی دهد و در نهایت هم شما بی خیال می شوید، سرش داد می کشید و به رختخواب می روید. هیچ چیزی حل نشده است!

در این زمان فکر کنید و ببینید مشکل همسرتان چیست و آیا از اینکه برای شام دیر آمده بودید ناراحت و دلخور می‌باشد. چنانچه جوابش مثبت بود، از او عذرخواهی کنید و بعد قول دهید این بار چنانچه خواستید جایی بروید حتما از قبل به او اطلاع خواهید داد. ضمنا با مهربانی و ملایمت به او بگویید خیلی خوب است که در مورد احساساتش راحت تر با شما صحبت کند چون شما هیچگاه از روی عمد، نیت رنجاندنش را ندارید.

واکنش مناسب

همسرتان را قضاوت نکنید:

قضاوت یا سرزنش همسرتان به خاطر علائق متفاوت اش، عزت نفس او را تخریب کرده و بر رابطه عاطفی شما اثرات منفی زیادی خواهد گذاشت. چنانچه رفتارهای همسرتان برای شما بی معنی است خود را جای او بگذارید و او را به خاطر رفتارهای متفاوتش مورد سرزنش و قضاوت قرار ندهید.

فردیت تان را از دست ندهید :

ازدواج، آمیخته شدن دو نفر نیست؛ ایضاً همراهی دو نفر می‌باشد. لازم نیست شما بعد از ازدواج سرگرمی ها، خاطرات و علاقه مندی های خودتان را رها کنید و در طرف مقابلتان ذوب شوید زیرا از همدیگر خسته و دلزده می شوید و رابطه تان دچار آشوب و ناآرامی می‌گردد پس حس فردیت تان را از دست ندهید. شما فردی هستید که طرف مقابلتان عاشق و دلبسته همین تفاوت های شما شده می‌باشد.

اصول مهم همسرداری

با انجام کارهای کوچک محبت خود را به همسرتان نشان دهید:

برای خوشحال کردن همسرتان و نشان دادن محبت و علاقه خود لازم نیست پیوسته به فکر کارهای سخت یا هدایای گران قیمت باشید ایضاً شما می توانید با کارهای بسیار کوچکی مانند یک دادن شاخه گل بدون مناسب و بهانه خاص، تقسیم وظایف خانه و یا آماده کردن یک وعده غذایی برای او، احساسات بسیار مثبتی را در همسرتان ایجاد کنید.

برخورد فیزیکی نکنید:

هیچگاه و هیچگاه سر همسرتان داد نزنید، برخورد فیزیکی نکنید و ناسزا نگویید، او همسر، شریک زندگی، بهترین دوست و معشوقه شممی‌باشد. کتک زدن، فحش دادن و فریاد زدن، انواعی از فرومایگی و تنزل می‌باشند و مناسب این شخص نیستند.

چنانچه فکر می کنید با فریاد زدن و برخورد فیزیکی قدرتتان را نشان می دهید سخت در اشتباهید، وقتی بر سر همسرتان داد و فریاد می زنید، قدرت تان را نشان نمی دهید، ایضاً فقط به او نشان می دهید که اراده ی ضعیفی دارید و صبر و تحمل تان بسیار کم می‌باشد. مردی برای همسرش محترم است که بتواند بدون متوسل شدن به زورگویی و گردن کلفتی، از عقیده اش دفاع کند. مرد واقعی کسی است که بتواند در دعواها، اختلاف نظرها و عشق و عاشقی، خونسردی اش را حفظ کند. چنانچه به جایی رسیدید که دیدید فریاد زدن، تنها جواب است، شما مسیرتان را اشتباه طی کرده اید.

اصول همسرداری موفق

مسئولیت پذیر باشید:

زنان مردان مسئولیت پذیر و وظیفه شناس را که وظایف خود را به خوبی بشناسید و از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکنند را دوست دارند پس در زندگی مشترک رفاه و آسایش همسرتان را مهیا کنید و تلاش کنید بهترین برای خانواده باشید.

مدیریت و رهبری خلاقانه ای در رابطه تان نشان دهید:

مدیریت و رهبری خلاقانه ای در رابطه تان نشان دهید تا برای همسرتان جذاب تر باشید. چنانچه در بخش سبک زندگی نمناک پیش از این هم چندین بار اشاره شد وقتی همسرتان احساس خوبی ندارد، چنانچه بتوانید کمی مدیریت مبتکرانه از خود نشان دهید، او واقعا تحسین تان خواهد کرد. در این شرایط چنانچه به جای اینکه گیج و دستپاچه شوید، یک تصمیم مناسب و جسورانه بگیرید و آنگاه بدون سراسیمگی و جنجال به آن عمل کنید، همسر شما تحسینتان خواهد کرد. چنانچه چنین شیوه ای در پیش بگیرید خواهید دید که او هم در شرایط مانند همین کار را برای شما خواهد کرد.

اصول صحیح همسرداری

خوش قول باشید:

چنانچه می خواهید بهترین همسر باشید، خلف وعده نکنید و خوش قول باشید زیرا خلف وعده برای زنان بسیار دردناک است و باعث کمرنگ شدن اعتمادشان می شود پس هیچگاه قولی به همسرتان ندهید که نتوانید آن را انجام دهید.

مرد عمل باشید:

درست است خانم ها عاشق شنیدن محبت آمیزند اما چنانچه کلمات پشتوانه ی معنایی و عملی نداشته باشند، پوچ می‌باشند. چنانچه در روز هزار بار به همسرتان بگویید که دوستش دارید و عاشقش هستید اما از او رو برگردانید و او را نادیده بگیرید، آن هزار بار کاملا بی ارزش می‌باشد. یکی از اصول همسرداری این است که شما با رفتارتان به همسر خود نشان دهید عاشقش هستید مثلا به او بگویید چقدر رفتارهایش را می پسندید و به عنوان یک زن چقدر تحسینش می کنید، توجه کنید تنها گفتن کافی نیست و رفتارتان باید پشتوانه ی کلام تان باشد و به کلمات تان معنا دهد. به حرف هایش گوش می دهد، در مورد روزی که پشت سر گذاشته با او حرف بزنید و برای کارهایی که در خانه و زندگی انجام می دهد ارزش قائل باشید.

شرایط برقراری رابطه جنسی را مهیا کنید:

همسرتان را درک کنید ممکن است او نیز به دلایل مختلفی نمی تواند هر زمانی که شما می خواهید رابطه جنسی برقرار کند. چنانچه همسر شما مایل به رابطه ی جنسی نیست، بیشتر اصرار نکنید و آن را گدایی نکنید و صبور باشید و در زمان مناسب شرایط یک رابطه ی جنسی دلپذیر را خلق کنید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا