اخبار ایران و جهاناروپابین الملل

اعتراضات فرانسوی‌ها علیه سیاست‌های کرونایی «ماکرون» – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: < 1 دقیقه


به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، هزاران نفر از شهروالان فرانسوی در اعتراض به صدور «گذرنامه سلامت» برای دریافت کنندگان واکسن کرونا تظاهرات کردند.

طبق اعلام امروز وزارت کشور فرانسه، در این تظاهرات حدود ۱۷۵ هزار نفر شرکت کردند که کمی کمتر از تجمع اعتراضی ۲۱۰ هزار نفری هفته قبل در این کشور بود.

[table id=2 /]

یکی از شرکت‌کنندگان در تظاهرات شهر پاریس به خبرگزاری رویترز گفت: این گذرنامه‌های سلامت، مردم فرانسه را دچار تفرقه کرده می‌باشد. فکر می‌کنم این مسئله روشن است و متأسفانه معتقدم باید آن را لغو کنیم.

این تظاهرات مردمی ششمین راهپیمایی اعتراضی است که در هفته‌های گذشته و به صورت پیا‌پی علیه سیاست‌های ماکرون برگزار می‌شود.

همانند با این قانون، همراه داشتن «گذرنامه سلامت» برای حضور در مکان‌های عمومی مثل رستوران‌ها الزامی است؛ لذا فقط افراد واکسینه شده یا کسانی که تست کرونا منفی داشته باشند می‌توانند از کافه‌ها، قطارهای درون شهری یا هواپیما استفاده کنند.

معترضان بر این باورند که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با این کار نوعی «دیکتاتوری سلامت» راه انداخته و مردم را مجبور می‌کند بر خلاف میل خود واکسن بزنند.

تظاهرات مانند هفته قبل با دخالت پلیس و نیروهای امنیتی فرانسه به خشونت گراییده شد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا