0 ارز دیجیتالاخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

افزایش دوباره نرخ هش BTC و سیر صعودی آن در ماه های آتی •

زمان مطالعه: 2 دقیقه


همانگونه که میدانید، کمی قبل در امسال، نرخ هش یا Hash Rate پرچمدار بازار ارزهای دیجیتال، بعد از اعلام ممنوعیت ماینینگ (استخراج) از طریق دولت چین، به شدت کاهش یافت. 

اما طبق داده های تحلیلگر Qryptoquant این میزان اکنون به 150 اکزاهش رسیده می‌باشد. 

[table id=2 /]

در روز 3 شنبه، 2 شهریور، این شاخص تحلیلی گزارشی را منتشر کرد که به 3 برابر شدن نرخ هش بیت کوین (BTC) در مقایسه با چند ماه پیش آن اشاره دارد. زمانی که این میزان به 28 تا 52 اگزاهش در ثانیه رسیده بود. اما اکنون در سطح 152 EH بر ثانیه جای دارد. 

نرخ هش بیت کوین
نرخ هش BTC – منبع: Cryptoquant

ریکاوری نرخ هش BTC نشان می دهد که حالا شبکه بسیار امن تر از قبل است و در مقابل حملات، مقاوم تر می‌باشد.

بنا به اطلاعات عرضه شده از طریق Bitinfochart، متوسط نرخ هش Bitcoin، سقف جدیدی را در 197.6 اگزاهش بر ثانیه در تاریخ 13 مه (23 اردیبهشت) به ثبت رسانده می‌باشد. اما به دنبال اخبار و اتفاقات راجع به ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در چین، این میزان تا 65 درصد کاهش پیدا کرد. 

این شاخص اکنون در حال نزدیک شدن به سقف قبلی خود می باشد و چنانچه این سیر صعودی ادامه یابد، می تواند در چند ماه آینده، یک سقف قیمت جدید را ثبت کند. 

از آنجایی که میزان نرخ هش بعد از سقوط سنگین خود در حال ریکاوری است، می توان فهمید که مهاجرت ماینرها از چین به سایر نقاط جهان در حال اتمام می‌باشد. این امر افزایش در سختی BTC را هم نشان میدهد که آخرین میزان ثبت شده آن، رشد 7 درصدی در 13 آگوست (22 مرداد) می باشد. 

افزایش آتی این میزان می تواند هر لحظه رخ دهد، که می تواند هزینه محاسباتی بالاتری را برای ماینر ها به دنبال داشته باشد. همزمان، اکثر پایگاه های ماینینگ که در چین مستقر بوده اند، به رقابت برای بلوک های بیشتر پرداخته اند. تخمین کنونی که زده شده است، 12.37 درصد افزایش سختی BTC را پیش بینی می کند. 

مادامی که عملیات ماینینگ ماه های تیر و خرداد متوقف شده بود، ماینر هایی که از قبل در حال فعالیت در کشورهایی مانند ایالات متحده بودند، به دلیلی سختی کمتر، توانستند سود بیشتری را بدست آورند. 

در این هفته، کوین تلگراف گزارش کرد که شرکت ماینینگ Riot Blockchain در سه ماهه دوم خود در آمد بالایی از استخراج BTC را شاهد بود. 

در گذشته در زمان سقوط بازار، گزارش های زیادی منتشر شده بود که به ارتباط بالا بین نوسانات قیمت و نرخ هش اشاره داشتند. باید دید که آیا این بار، این افزایش پیش رو برای Hash Rate می تواند افزایش قیمت رمز ارز پیشتاز بازار کریپتو را هم به همراه داشته باشد یا خیر. 

منبع: کوین تلگراف

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا