اخبار ایران و جهانفوتبال ایرانورزش

امیدوارم در فوتبالمان دیگر پرو‌نده ویلموس ۲ نداشته باشیم – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: 5 دقیقهبه نقل از خبرنگار مهر، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان یکشنبه شب با حضور در یک برنامه تلویزیونی، پاسخگوی سوالات مختلف بود.

وزیر ورزش در آغاز این برنامه راجع به طرح آزادسازی سواحل و تدبیر وزارت ورزش درمورد این طرح گفت: فدراسیون نجات‌غریق یکی از فدراسیون‌های فعال ماست که در کنار وزارت کشور زحمات زیادی برای اجرایی شدن این طرح کشید.

[table id=2 /]

سجادی افزود: سایت‌های مختلفی در اختیار مدیران ورزشی قرار داشت که با استقرار منجیان غریق به صورت سازمان یافته در اختیار مردم جای دارد می‌باشد. بیش از هزار نفر هم به صورت برخط آماده به خدمت می‌باشند تا در مواقع ضروری کمک کنند اما در هیئت‌های فعال ما در استان‌های گیلان و مازندران، طرح جدیدی برای تابستان امسال طراحی شد و این طرح تقدیم هیئت دولت شد. دوست ندارم از واژه روش سنتی استفاده کنم، طرح جدید با عنایت به فن‌آوری روز از آی تی خوبی برخوردار است و قابلیت اجرا در هر سه استان شمالی و جنوبی و حتی در جزایر ما را دارد.

وزیر ورزش با اشاره به حمایت‌های انجام شده از این طرح، اظهار داشت: این طرح نیازمند حمایت مالی و هماهنگی با وزارت کشور بود که درنهایت تصویب شد. ضمنا طرح نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان پول بود و رئیس جمهور تاکید داشت حق مردم این نیست که با خاطرات تلخ به خانه برگردند.

وی گفت: خوشبختانه طرح مورد تصویب وزارت کشور جای گرفت و با همکاری فدراسیون و هیئت‌های مستقر در استان‌های شمالی کار خود را شروع کرده و نیازمند تجهیزات می‌باشد. سامانه‌ای در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد که در صورت هر حادثه اطلاع‌رسانی می‌گردد. این طرح به زودی فراگیر می‌شود، طرحی که در منطقه بی‌مانند است و می‌تواند به گردشگری ما کمک کند.

وزیر ورزش در واکنش به پرو‌نده ویلموتس گفت: در آستانه یک سالگی تحویل گرفتن وزارت ورزش هستیم و چنانچه بخواهم شرایط را توضیح بدهم، خروجی خوبی نخواهد داشت. یکی از این شرایط فدراسیون فوتبال بود. فدراسیونی که از سال ۲۰۱۶ سرخابی‌ها در آن در خطر تعلیق بودند. مقروض بود و آرزوی واگذاری این دوباشگاه وجود داشت که خدا را شکر محقق شد. تکالیف فراوانی برای استاندارسازی وجود داشت.

وی تصریح کرد: امروز با افتخار با همکاری کمیسیون فرهنگی کلیات نظام باشگاهداری تصویب شد. در این فوتبال یکسری تکالیف باید انجام می‌شد که روی زمین مانده بود. خوشبختانه سریع‌ترین صعود به جام جهانی رخ داد. هَم‌اکنون تیم بسیار خوبی داریم و به موفقیت آن امید داریم. بحث جرایم ظاهر کار می‌باشد. من دیروز از سرپرست فدراسیون گزارش خواستم و ابعاد پرو‌نده ویلموتس را خواهان شدم که از نظر من این پرو‌نده سونامی ویلموتس در ورزش کشور می‌باشد.

سجادی بیان کرد: امیدوارم در فوتبالمان دیگر پرو‌نده ویلموس۲ نداشته باشیم چون چنانچه اهمال کنیم، احتمال آن وجود دارد. در دنیا یک فلرپلی مالی در قراردادها وجود دارد. معمولاً باشگاه‌ها در سقف بودجه مذاکره می‌کنند ولی اینجا معرف و واسطه‌ها پول می‌گیرند و من امیدوارم روزی دست دلال‌ها کوتاه شود.

این مقام مسئول ادانه ادامه داد: در گزارشی که دیروز خواندم و متاسف شدم، تاکنون ۲ میلیون یورو پرداخت شده می‌باشد. ۳۲ میلیارد تومان مالیات این قرارداد است و حال سوال این است که چه کسی می‌خواهد آن را بدهد؟ یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان آن تاکنون پرداخت شده. برای ضمانت از شرکت شستا کمک می‌گیرند. من نمی‌خواهم سوءبرداشت شود ولی به‌عنوان یک معلم ورزش برایم سوالات زیادی مطرح می‌باشد. شش دانگ ساختمان فدراسیون فوتبال در ضمانت شستاست. ساختمان فدراسیون به نام شستا شده که ۱۲۰ میلیارد تومان می‌ارزد. هَم‌اکنون ساختمان فدراسیون رفت، مالیات رفت و فعلا منتظر جرایم دیگر هستیم و این از نظر من سونامی می‌باشد. امیدوارم در قراردادهای خارجی آینده مراقبت کنیم.

وی افزود: از حراست و دستگاه‌های امنیتی کمک می‌گیریم. چنانچه کمک نمی‌گرفتیم، اتفاقاتی در وار (کمک داور ویدئویی) می‌افتاد اما دستگاه‌های امنیتی به ما هشدار دادند و ما جلوی یک پیش‌بینی را گرفتیم. شاید چنانچه سهل‌انگاری می‌کردیم اتفاقاتی در راه بود.

سجادی با اشاره به حضور ۱۶ ماهه‌اش به عنوان مدیرعامل باشگاه سایپا گفت: در آن زمان با لیت بارسکی مربی آلمانی قرارداد بستیم اما او ما را ول کرد و رفت. قرارداد او در زمره به ندرت قراردادهایی بود که یک باشگاه ایرانی بتواند پولش را پس بگیرد ولی ما در سایپا پول را پس گرفتیم. این اتفاق در پرو‌نده ویلموتس هم افتاده. ما باید پیگیری قضائی انجام بدهیم و باید ببینیم منابع پرداختی این پرو‌نده از کجمی‌باشد. از معاون حقوقی وزارت به خاطر کارهایی که انجام شد، تشکر می‌کنم. ما وظایف نظارتی خود را انجام خواهیم داد. اما ضرر و زیانی به فدراسیون وارد شده و ما در مرجع تصمیم‌گیری نیستیم. حتی گفته شد سه دانگ ساختمان باشگاه پرسپولیس هم به نام شستا می‌باشد.

وی گفت: نمی‌خواهم موج منفی برای شستا باشد. اما واقعیت عمیق است ولی ما به کارحقوقی خود ادامه می‌دهیم. این قول را می‌دهم که در کنار فدراسیون هستیم. دستورات خاص‌ای در راستای حمایت از تیم ملی فوتبال در جام جهانی از طریق رئیس جمهوری و معاون اول صادر شده و از سویی فدراسیون هم تصمیم به ابقای اسکوچیج گرفت. به‌عنوان دستگاه ناظر و دوست در کنار فدراسیون هستیم و بدون دخالت حمایت می‌کنیم تا تیم شایسته‌ای به جام جهانی برود. سه بازی خوب داریم و هر سه بازی برایمان مهم است و امیدواریم فوتبال با کیفیتی به نمایش بگذاریم.

سجادی درخصوص وار (کمک داور ویدئویی) گفت: دیروز جلسه‌ای با سرپرست فدراسیون داشتیم. مباحثی درخصوص حضور بانوان در استادیوم‌ها، زیرساخت‌ها و… انجام شد تا در هیچ مقطع زمانی غافلگیری نشویم. هرجا لازم باشد با دریافت مجوزها و هماهنگی کامل با دستگاه‌ها استانداردها را ملاحضه کنیم. درخصوص وار یکی دو شرکت خوب که می‌توانند این تکنولوژی را پیاده کنند، معرفی شد و درحال بررسی هستیم که راه را اشتباه نرویم. قرار شد تا آخر هفته هماهنگی‌ها را انجام دهیم و چنانچه از همه فیلترها بگذریم و شرکت مورد تأیید قرار گیرد، از نیمه دوم فصل جدید لیگ برتر، کمک داور ویدئویی را خواهیم داشت.

وزیر ورزش درخصوص پروژه‌های نیمه کاره هم گفت: مجموعه آزادی و استادیوم معروف فوتبالش دو منظوره بود و حالا فقط استادیوم فوتبال می‌باشد. تنها دریاچه ورزشی ما در این استادیوم جای دارد. مشکل سقف استادیوم ۱۲ هزارنفری و استخر را درنهایت با ۴۰۰ میلیون تومان هزینه حل کردیم این درحالی است که رقم ۷۰ میلیارد تومان برای آن اعلام شده بود. از سکوهای آزادی هم عکس‌های مختلفی منتشر شد. سه زون استادیوم آزادی قرار به اصلاح بود. شرکت توسعه بررسی کرد و قرارداد ۱۵ زون بسته شد. حدود ۵۰ سال است که کابل کشی و برق‌کشی آزادی انجام شده می‌باشد. پیوسته این مجموعه با مشکل قطعی برق روبرو بود که قرارداد رفع این مشکل هم بسته شد. سایر بخش‌ها هم در دست انجام می‌باشد. امیدوارم کارهای زمین مانده در دولت آقای رئیسی به سرانجام برسد. من هم وظیفه خود می‌دانم که خود را وقف کارم کنم.

وزیر ورزش در پایان این گفت‌وگو درمورد فدراسیون‌هایی که با وجود به پایان رسیدن دوران ریاست‌شان هنوز هم با سرپرست اداره می‌شوند، گفت: با صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک یک سفر کوتاه به سوئیس داشتیم و در این سفر با چند فدراسیون جهانی جلسه برگزار کردیم. یکی از جلسات ما با رؤسای فدراسیون‌های جهانی دوچرخه سواری و ژیمناستیک بود. دو فدراسیونی که زمان برگزاری انتخابات آنها طولانی شده و جامعه ورزش انتظار دارد تا انتخابات این دو فدراسیون هر چه سریع‌تر برگزار شود.

سجادی افزود: با عنایت به صحبت‌هایی که با رؤسای فدراسیون جهانی این دو رشته داشتیم، مشکل برگزاری انتخابات برطرف شده و در حال انجام مقدمات برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ژیمناستیک و دوچرخه سواری هستیم.

وزیر ورزش تصریح کرد: درمورد سایر فدراسیون‌ها هم تلاش می‌کنیم که یا کار به دوره سرپرستی نرسد یا هم چنانچه سرپرست انتخاب می‌شود، در کمترین زمان انتخابات برگزار گردد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا