0 ارز دیجیتالآمریکااخبار جهان

انتقاد کوین بیس از لایحه زیرساخت سنا: ۲۰ درصد جمعیت آمریکا تحت‌تأثیر قرار می‌گیرند

زمان مطالعه: 2 دقیقه


یکی از مقامات ارشد صرافی کوین بیس قوانین راجع به دریافت مالیات از ارزهای دیجیتال در لایحه زیرساختی سنا را مورد انتقاد قرار داده و گفته است که اجرای این طرح می‌تواند ۶۰ میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار دهد.

به گزارش کوین تلگراف، لارنس زلاتکین (Lawrence Zlatkin)، معاون امور مالیاتی بین‌المللی صرافی کوین بیس، قوانین راجع به دریافت مالیات از ارزهای دیجیتال که با عجله بسیار و در آخرین لحظه به لایحه دوحزبی سرمایه‌گذاری زیرساختی کنگره آمریکا اضافه شد را مورد انگیزه قرار داده و با انتقاد از قانون‌گذاران این کشور گفته است این حرکت عجولانه می‌تواند بر زندگی ۶۰ میلیون آمریکایی تأثیر بگذارد.

[table id=2 /]

زلاتکین در ۲۱ اوت (۳۰ مرداد) مطلبی را در وب‌سایت کوین بیس منتشر کرد و به مخالفت با مقاله ۱۹ اوت (۲۸ مرداد) بلومبرگ پرداخت که در آن از قوانین راجع به ارزهای دیجیتال در لایحه زیرساختی کنگره حمایت شده بود. زلاتکین در این مطلب از نبود فرصت کافی برای بحث در زمینه قوانین جدید انتقاد کرد و گفت که ۲۰ درصد از جمعیت آمریکا در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

زلاتکین می‌گوید:

هَم‌اکنون حدود ۶۰ میلیون نفر در آمریکا ارز دیجیتال دارند که کمابیش برابر با یک‌پنجم کل جمعیت ایالات متحده می‌باشد. آمریکایی‌ها و اکوسیستم ارزهای دیجیتال سزاوار گفتگوی بیشتر بر سر قوانینی بودند که لحظه آخر به این لایحه اضافه شد.

زلاتکین ضمنا گفته است که اعتراض درمورد متن این لایحه از محدوده جامعه ارز دیجیتال فراتر رفته و افزایش مخالفت‌های عمومی باعث شده است تا سناتورهای آمریکایی تنها در عرض چند روز با حدود ۸۰,۰۰۰ نفر از معترضین در تماس باشند.

این مقام ارشد کوین بیس گسترده‌بودن تعریف «کارگزار ارز دیجیتال» در لایحه زیرساختی را به شیوه خاص مورد بحث قرار داده می‌باشد. این بخش از لایحه می‌تواند اعتبارسنج‌های شبکه‌های مبتنی بر اثبات سهام و ضمنا توسعه‌دهندگان پلتفرم‌ها را ملزم کند تا از قوانین سخت‌گیرانه تهیه گزارش مالیاتی پیروی کنند. بهتر است بدانید که این کسب‌وکارها هَم‌اکنون شرایط لازم برای اجرای تعهدات خود همانند با آنچه در این لایحه آمده است را ندارند.

زلاتکین دراین‌باره گفته است:

از آنجایی که همانند این قانون توسعه‌دهندگان پلتفرم‌ها، ماینرها و سهام‌گذاران باید کاری غیرممکن را انجام دهند، هیچ حقوق‌دانی نیست که به این [کسب‌و‌کارها] بگوید چنانچه خلاف قوانین عمل کنند، جریمه عدم انطباق با قوانین می‌تواند به راحتی آنها را ورشکسته کند.

او در ادامه فزود:

این [قوانین] به نوآوری صدمه می‌زند و پتانسیل‌های این فناوری بسیار مهم را در همین مراحل نخستیی توسعه از بین می‌برد.

زلاتکین معتقد است که کارگزاران ارز دیجیتال باید با همان قوانین تهیه گزارش مالیاتی شخص ثالت راجع به کارگزاری‌های عادی فعالیت کنند.

لایحه بحث‌برانگیز سرمایه‌گذاری زیرساختی ماه گذشته از طریق سنای آمریکا تصویب شد. اکنون ناظرین امیدوارند که با انتقال این لایحه به مجلس نمایندگان در ماه‌های آینده، فرصتی برای اعمال تغییرات در مفاد این طرح به وجود آید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا