اخبار ایران و جهانامنیتی و دفاعیسیاست

اولویت‌ وزارت دفاع تقویت توان رزم و صادرات محصولات دفاعی است – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: 2 دقیقهبه نقل از خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ محمد رضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در بدو ورود به محل ستاد وزارت دفاع با قرائت فاتحه در محل یادمان شهدای گمنام این وزارتخانه با وزیر سابق دفاع، معاونین و مدیران عامل سازمان‌های این وزارتخانه ملاقات کرد.

وی سپس با حضور در جمع خبرنگاران ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات ارزشمند امیر حاتمی در طی این ۴ سال، گفت: امیر سرتیپ حاتمی در طی این چند سال به برنامه‌های زیادی جامه عمل پوشاند و بنده نیز ادامه دهنده راه او خواهم بود.

[table id=2 /]

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تبریک هفته دولت به همه و دولتمردان دست‌اندرکاران جمهوری اسلامی، افزود: شایسته سالاری، توانمندی و مبارزه با فساد یکی از اولویت‌های اساسی مسئولان این دولت است و به جد نیز دنبال می‌گردد.

امیر آشتیانی با بیان اینکه یکی از مأموریت‌های اساسی وزارت دفاع تقویت توان رزم از راه ارتقای سامانه‌های دفاعی در مقابل تهدیدات سخت و نیمه سخت است افزود: مجموعه وزارت دفاع طی ۴ سال قبل دستاوردهای خوبی را به ارمغان آورده است و ما نیز تلاش می‌کنیم در همه حوزه‌ها مخصوصا در بحث تحقیقات اهتمام مضاعف داشته باشیم و بتوانیم محصولات جدیدی را طراحی، تولید و عرضه کنیم.

وی یکی دیگر از اولویت‌های وزارت دفاع را بهره‌گیری جدی از ظرفیت‌های بخش دولتی، خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد و گفت: هم در بحث استفاده از این ظرفیت‌های ارزشمند و هم در موضوع انتقال فناوری به مجموعه‌های کشور نهایت تلاش خود را به کار خواهیم بست.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موضوع دیپلماسی دفاعی، سلامت و مهندسی دفاعی، توجه خاص به معیشت کارکنان و اعضای وابسته، صادرات محصولات دفاعی و بهره‌گیری از سرمایه‌های انسانی ارزشمند به عنوان ذخایر استراتژیک را از مهمترین اولویت‌های وزارت دفاع برشمرد و افزود: از راه ارتباط و همکاری تنگاتنگ وزارت دفاع با مجموعه‌ی نیروهای مسلح، نیازها باید دقیقاً و متناسب با خواست آنها شناسایی و در این حوزه به جهش چند برابری دست یافت.

وی با بیان اینکه در بحث تولید واکسن کرونا به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی کشور به موفقیت‌های خوبی دست یافته‌ایم، گفت: مرحله تولید واکسن فخرا به مراحل پایانی خود رسیده است و ان‌شاالله در آینده بسیار نزدیک به تولید انبوه خواهد رسید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا