01 سفراخبار

اولین شعبه سنتی بانک کشور در ارومیه افتتاح می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از افتتاح نخستین شعبه سنتی بانک کشور در ارومیه به مناسب هفته میراث فرهنگی خبر داد.

جلیل جباری، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی با اعلام این مطلب اظهار کرد:🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

این شعبه سنتی در محل خانه اربابی دیزج سیاووش ارومیه که در مالکیت بانک مسکن بوده به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی افزود: 

این خانه، بنایی ویلایی در دو طبقه با ۱۸ متر طول، ۱۲ متر عرض و ۵.۸ متر ارتفاع به‌شکل مستطیل و کاملا متقارن احداث شده که طبقه اول آن بعد از مرمت به‌عنوان شعبه سنتی و طبقه دوم آن به‌عنوان موزه بانک برای نمایش اشیای تاریخی بانک در نظر گرفته شده می‌باشد.

او ادامه داد:

طرح مرمتی این بنا از سال‌های گذشته تهیه شده و با سرمایه‌گذاری و همکاری بانک مسکن اقدامات مرمتی از جمله مرمت اساسی درب و پنجره‌ها، انجام محوطه‌سازی با ایجاد سنگ‌فرش فضای سبز، سردرب، نمای اساسی و نصب تاسیسات روشنایی انجام شده می‌باشد.

خانه اربابی دیزج سیاووش ارومیه از بناهای اواخر دوره پهلوی است و یکی از مهم‌ترین شاخص‌های معماری معاصر قلمداد می‌شود، که در گذشته در داخل یک باغ بزرگ چندهکتاری قرار داشته و به مرور زمان این باغ و بناهای تاریخی موجود در آن از بین رفته و فقط این خانه اربابی با همت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان حفظ شده می‌باشد.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا