0 تکنولوژیاپللپ تاپ

اپل ممکن است به‌عنوان اولین شرکت از پروسه تراشه ۳ نانومتری TSMC برای M2 Pro استفاده می‌کند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه


همانند گزارشی جدید از appleinsider، مک‌بوک پروهای ۲۰۲۲ اپل شاید حاوی تراشه‌های جدید M2 Pro و M2 Max باشند که با جدیدترین پروسه تولید ۳ نانومتری TSMC ساخته می‌شوند.

TSMC، بزرگ‌ترین تولیدکننده قراردادهای نیمه‌هادی در جهان، دائماً در حال گسترش پروسههای تولید ۳ نانومتری خود می‌باشد. به‌گفته‌ی Commercial Times، اپل ممکن استً اولین مشتری خواهد بود که این تراشه‌ها را به‌کار می‌برد.

[table id=2 /]

این گزارش می‌افزاید که اپل برای اولین‌بار در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ از ویفرهای ۳ نانومتری ممکن استً برای تراشه‌های M2 Pro خود استفاده خواهد کرد. بدین‌ترتیب، نسخه‌های آتی که برپایه‌ی پروسه ۳ نانومتری ساخته می‌شوند ممکن استً تراشه‌ی A17 مخصوص آیفون و ضمنا نسل سوم آینده سری M را حاوی خواهند شد.

افزون‌براین، Commercial Times گزارش داد که TSMC تولید انبوه ویفرهای ۳ نانومتری خود را در ماه سپتامبر آغاز خواهد کرد. این خاطرنشان می‌کند که بازدهی اولیه بیشتر از زمانی خواهد بود که TSMC به پروسههای ۵ نانومتری روی آورد.

مقاله‌ی مرتبط:

در مقایسه با پروسههای قبلی ساخت تراشه، نیمه‌هادی‌هایی که با استفاده از پروسه ۳ نانومتری ساخته شده‌اند، می‌توانند بازده انرژی و کارکرد را برای دستگاه‌های اپل افزایش دهند.

در همین حال، گزارش‌های قبلی نیز نشان داد که اپل از تراشه M2 Pro و ممکن استً M2 Max در مدل‌های مک بوک پرو ۱۴ اینچی، مک بوک پرو ۱۶ اینچی و مک مینی خود در اواخر سال ۲۰۲۲ یا اوایل سال ۲۰۲۳ استفاده خواهد کرد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا