0 تکنولوژیاپلاپل واچپوشیدنی ها

اپل هنوز هم با فاصله بسیار پرفروش‌ترین برند ساعت‌های هوشمند قلمداد می‌شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه


اپل واچ‌ها پیوسته محصولات بسیار محبوب و پرفروشی در بازار پوشیدنی‌ها بوده‌اند و سال‌ها است با فاصله زیادی بیشترین سهم این بازار را کسب کرده‌اند. ظاهرا اپل توانسته این روال را حفظ کند و طبق برآوردهای جدید جامعه تحلیلی استراتژی آنالیتیکس، غول دنیای فناوری در بازه یاد‌شده ۹٫۵ میلیون دستگاه اپل پاچ را روانه بازار کرده است که درمقایسه‌با مدت مانند سال قبل ۴۵ درصد افزایش یافته می‌باشد.

نوشته های مشا‌به

این کارکرد قابل ملاحظه باعث شده است که اپل ۵۲٫۵ درصد از سهم بازار را ازآنِ خود کند؛ البته باید به این نکته اشاره کرد که سهم بازار اپل درمقایسه‌با سال قبل میلادی کمی کاهش یافته می‌باشد. بااین‌حال، اهالی کوپرتینو هنوز هم نیمی از بازار ساعت‌های هوشمند را دراختیار دارند و فاصله قابل ملاحظهی با سایر رقبا ایجاد کرده‌اند. دراین‌میان، نقل است که اپل واچ سری ۶ پرفروش‌ترین ساعت هوشمند جهان قلمداد می‌شود. نیل مووستون، مدیر اجرایی استراتژی آنالیتیکس، دراین‌باره می‌گوید:

[table id=2 /]

اپل واچ سری ۶ امروزه به‌دلیل ترکیب طراحی زیبا و قابلیت‌های کاربردی، مجموعه‌ای از برنامه‌های پایش سلامتی و تناسب‌اندام، پرفروش‌ترین ساعت هوشمند جهان می‌باشد.

ضمنا، تخمین‌ها نشان می‌دهند که فروش محموله‌های سامسونگ نیز ۵۴ درصد رشد کرده و سه‌ماهه یاد‌شده را با عرضه دومیلیون دستگاه به‌پایان رسانده می‌باشد. این شرکت کره‌ای توانسته است ۱۱ درصد از بازار را به‌دست آورد. ضمن اینکه در مدت مانند سال قبل، سامسونگ ۱۰٫۶ درصد از سهم بازار را دراختیار داشت. گارمین نیز با فروش ۱٫۵ میلیون دستگاه ساعت هوشمند و سهم ۸٫۳ درصدی بازار به قرارگرفتن در جایگاه سوم رضایت داده می‌باشد. این شرکت برخلاف سایرین، درصدی از سهم بازارش را ازدست داده است؛ زیرا سهم بازار گامین در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰ چیزی درحدود ۹٫۸ درصد برآورد می‌شد.

در فهرست عرضه‌شده، شرکت‌هایی مانند شیائومی و اوپو و فیت‌بیت نیز حضور دارند که درمجموع، ۵٫۱ میلیون ساعت هوشمند را فروخته و ۲۸٫۲ درصد از بازار را کسب کرده‌اند. نقل است محموله‌های کلی ساعت هوشمند با رشد ۴۷ درصدی، سریع‌ترین رشد را از سال ۲۰۱۸ تجربه می‌کنند و فروش آن‌ها به ۱۸٫۱ میلیون واحد رسیده می‌باشد. این برآوردها درواقع هم‌سو با گزارش اخیر کانترپوینت دال‌بر عبور کاربران اپل واچ از ۱۰۰ میلیون نفر می‌باشد.

بهتر است بدانید اپل نیت دارد تا هفته‌های آتی نسل آتی ساعت‌های هوشمندش را درکنار سایر محصولات سخت‌افزاری رونمایی کند. شنیده‌ها حاکی از آن است که اپل واچ سری ۷ از شاسی کاملا بازطراحی‌شده بهره خواهد گرفت و ظاهرا تراشه توانا S7 وظیفه پردازشی آن را برعهده خواهد داشت. ضمنا، گمان می‌رود که اپل با صرف‌نظر از عرضه حسگرهای جدید، شارژدهی این محصول را بهبود دهد.

برای مطالعه‌ تمام مقالات مرتبط با اپل واچ به این صفحه مراجعه کنید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا