خانوادهکودک

اگه با بچه ات اینگونهی رفتار میکنی، پس خودخواهی

رفتارهای اشتباه با بچه که نوعی خودخواهی پدر‌ومادرها است

اکثر زوجین بعد از بچه دار شدن بیشتر وقت خود را به کودکشان اختصاص می دهند اما تعدادی دیگر بر این باورند که در هر شرایطی خودشان مقدم بر کودکشان می‌باشند. افراط و تفریط در هر زمینه ای بروز مشکلات زیادی را در پی دارد. رفتارهای اشتباه پدر‌ومادرها در تربیت فرزندان سبب بروز رفتارهای نامناسب در کودکان می‌شود. در این بخش از خانواده پلاس نمناک رفتارهایی از پدر‌ومادرها را آورده ایم که خودخواهی در حق کودک می‌باشد.

دوست داشتن خود با خودخواه بودن متفاوت است، درست است که می گوییم خودتان را دوست داشته باشید اما به این معنی نیست که نیازهای کودک را نادیده بگیرید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

اگه چندین روز بچه رو فقط میذاری

تعدادی از پدر‌ومادرها فرزندان خود را برای رفتن به سفر و خوشگذرانی تنها می گذرانند و به پرستار کودک یا پدر‌ومادرها و اقوام خود می سپارند اما تنها گذاشتن کودک چندین روز پیا‌پی در دوران خردسالی اشتباه است زیرا کودکان به توجه و مراقبت نیاز دارند و چنانچه به پدر و مادر خود وابسته باشند، تنها گذاشتن او در روان کودک اثرگذار می‌باشد.

کودک ناراحت و فقط

اگه آخر هفته ها تنها تفریح خودت مهمه

متاسفانه تعدادی آقایان تنها به فکر خوشگذرانی و تفریح خود می‌باشند و به تفریحات همسر و کودکشان بی توجه اند. چنانچه طی هفته وقت زیادی را با کودک خود سپری نمی کنید، حتما آخر هفته ها را با او سپری کنید. گذراندن آخر هفته ها با خانواده باعث عشق و محبت در خانواده و بنابراین استحکام خانواده می شود.

اگه اجازه استفاده از اسباب بازی رو به کودکت نمیدی

بازی راهی برای ابراز و نشان دادن احساسات است و باعث تخلیه فشار و استرس‌های عصبی کودک می‌شود. بازی کردن کودک با اسباب بازی مناسب تاثیر مستقیم در رشد ذهنی و افزایش مهارت های حرکتی او دارد. تعدادی پدر‌ومادرها به دلیل اینکه اسباب بازی کودک سالم بماند و خانه به هم نریزد، اجازه استفاده از اسباب بازی را به کودک نمی دهند اما این کار نوعی خودخواهی می‌باشد.

اتاق کودک

اگه فعلا با همسرت مشکل داری و نیت بچه دار شدن داری

هرازگاهی همسران پیش از اینکه فرصت کافی برای شناخت همدیگر پیدا کنند، بچه دار می‌شوند. مشکلاتی که پیش از بچه دار شدن وجود داشته‌اند قرار نیست با به دنیا آمدن نوزاد حل و فصل شوند، ایضاً در بیشتر مواقع شدت هم می‌گیرند پس چنانچه فعلا با همسرتان مشکل دارید اما دوست دارید که بچه دار شوید، خودخواه هستید.

اگه پوشک بچه رو دیر به دیر عوض می کنی

تعدادی از مادران از روی تنبلی یا گران بودن پوشک، دیر به دیر اقدام به تعویض آن می کنند اما دیر عوض کردن پوشک کودک عوارض زیادی مانند عفونت ادرار یا سوختگی پا و ناحیه باسن را در پی دارد. پیشنهاد می شود بعد از هر بار ادرار و مدفوع کودک را فقط با آب بشویید و پوشکش را عوض کنید.

پوشک و پودر بچه

اگه نمی تونی فرزندت رو درک کنی

همدردی نکردن و درک نکردن کودک از طرف پدر‌ومادرها رفتاری ظالمانه و خودخواهانه است، بهتر است هر طور شده در جهت اصلاح رفتارتان اقدامی کنید. گاهی باید با کودک فقط همدردی کنید و نشان دهید که احساساتش مهم است، چنانچه او بداند احساساتش مهم می‌باشند یاد می‌گیرد، هیچگاه آن‌ها را انکار نکند ایضاً اجازه بدهد هر احساسی از وجودش عبور کند.

اگه به بهانه پس انداز نیازهای بچه رو نادیده می گیری

تعدادی از پدر‌ومادرها که خود را آینده نگر می دانند، برای اینکه کودک در آینده زندگی بهتری داشته باشد، از حال و وضعیت کنونی صرف نظر کرده و تمام درآمد خود را به پس انداز اختصاص می دهند و به نیازهای کودک مانند خوراک، پوشاک و… توجه ندارند اما این کار خودخواهی است و باعث می شود کودک در بزرگسالی عقده و حسرت های زیادی را داشته باشد.

پس انداز کردن

اگه با بچه ات درد و دل می کنی

تعدادی پدر‌ومادرها فکر می‌کنند، کودکان دوست آنها بوده و می‌توانند درمورد مسائل پیش آمده با آنها درد دل کنند اما درد دل کردن پدر‌ومادرها با کودکان و نوجوانان می‌تواند بچه‌ها را افسرده، پرخاشگر، عصبی، مضطرب و منزوی کند پس فراموش نکنید که بچه‌های ما مورد شایسته‌ای برای شنیدن درد دل ما نیستند و برای درد دل کردن باید یک دوست، همفکر و یا یک روانشناس داشته باشید.

اگه بچه ات رو به خوردن هر چیزی مجبور می کنی

همه پدر‌ومادرها دوست دارند کودکشان از همه غذاها بخورد و از ویتا‌مین های آن استفاده کند اما تعدادی از کودکان بد غذا بوده و از خوردن تعدادی غذاها امتناع می کنند. تعدادی از پدر‌ومادرها با تهدید و تشر کودک را پای غذا می‌نشانند و غذا را به زور و در یک اتمسفر تنش‌آلود به خورد او می‌دهند. این راه‌حل کاملا غلط است و باعث تشدید بدغذایی کودک شما می‌شود.

غذا نخوردن کودک

اگه برای حرف زدن با بچه ات وقت نمی زاری

تعدادی پدر‌ومادرها متاسفانه وقتی برای صحبت و گوش دادن حرف های کودک اختصاص نمی دهند و حرف های آنها را نمی شنوند. نشنیدن و گوش نکردن به حرف های کودکان عوارض زیادی را در پی خواهد داشت. چنانچه می خواهید پدر‌ومادرها خوبی باشید حرف های کودک را بشنوید و با او طوری صحبت کنید که او بعد از آن حس بهتری پیدا کند. چنانچه شما هم صحبت و شنونده خوبی برای کودکتان نباشید، او هیچگاه مسائل خود را برای شما بازگو نخواهد نمود.

سخن آخر

ما بیشتر از هرکس دیگری دربرابر فرزندمان مسئولیم. از همان لحظه که قبول کردیم پدر یا مادرش باشیم مسئول شدیم! پس بیایید برای فرزندمان پدر‌ومادرها و رفیق خوبی باشیم.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا