01 سفراخبار گردشگری جهان

بازگشایی مرزهای هند به روی گردشگران خارجی

وزارت کشور هند از صدور مجدد ویزای توریستی این کشور برای گردشگران خارجی از ۱۵ اکتبر (۲۳ مهرماه) خبر داد.

مقامات کشور هند تصمیم دارند تا از اواخر هفته جاری با تجدیدنظر در محدودیت‌های سفر و صدور ویزای توریستی جدید، مجوز ورود تعدادی از گردشگران خارجی به این کشور را صادر کنند. بنا بر اعلام وزارت کشور هند، در وهله اول ویزا تنها به آن دسته از مسافرانی تعلق خواهد گرفت که از ۱۵ اکتبر (۲۳ مهرماه) با پروازهای چارتر به این کشور سفر می‌کنند. از ۱۵ ماه نوامبر (۲۴ آبان) مسافران سایر پروازهای تجاری نیز مشمول دریافت ویزا خواهند شد.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

مسافرانی که ۱۵ اکتبر وارد خاک هند خواهند شد، اولین مسافرانی لقب خواهند گرفت که بعد از تعطیلی ۱۹ ماهه گردشگری در هند به این کشور سفر کرده‌اند. از مارس ۲۰۲۰ و بعد از صدور فرمان نخست‌وزیر هند بنا به بسته شدن مرزها به روی گردشگران خارجی، هیچ ویزای توریستی به منیت این کشور آسیایی صادر نشده است؛ گرچه در ماه‌های اخیر صدور ویزاهای تجاری و دیپلماتیک هند از سر گرفته شده بود.

تاج محل هند

عکس‌ از وب‌سایت Tripsavvy

در همین راستا وزارت کشور هند بعد از ارزیابی‌های گسترده با انتشار اطلاعیه از صدور مجدد ویزای توریستی برای گردشگران خارجی از ۱۵ اکتبر خبر داد. در این اطلاعیه آمده است:

کلیه پروتکل‌های بهداشتی و قوانین راجع به شیوع کووید ۱۹ از طریق «وزارت بهداشت و رفاه خانواده» هند ابلاغ شده است و مسافران خارجی ملزم به ملاحضه این آیین نامه‌ها در مبادی فرودگاهی خواهند بود.

اطلاعیه دولت هند تصریح می‌دارد که تمامی مسافران حاوی ویزای توریستی راجع به تاریخ پیش از ۱۵ اکتبر، موظف به اقدام برای دریافت ویزای جدید می‌باشند؛ چراکه تمامی ویزاهای توریستی راجع به پیش از این تاریخ از اعتبار ساقط خواهند بود‌.

بنا بر اطلاعیه وزارت کشور هند، تمامی مسافران ورودی به این کشور فارغ از شرایط واکسیناسیون، موظف به انجام تست PCR و غربالگری حرارتی می‌باشند و در هشتمین روز سفر خود نیز مجددا مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.

به‌رغم کاهش محدودیت‌های ورود گردشگران خارجی به هند، محدودیت‌های سفر برای اتباع انگلیسی پیچیدگی بیشتری دارد. مسافرانی که از بریتانیا به هند سفر می‌کنند، باید افزون بر عرضه پاسخ منفی تست PCR با اعتبار ۷۲ ساعت بیش از پرواز، به‌مدت ۱۰ روز در قرنطینه خانگی اقامت داشته باشند. این تصمیم دولت هند در پاسخ به تصمیم مانندی است که مقامات بریتانیا دربرابر ورود شهروالان هندی اتخاذ کرده‌اند؛ گرچه دولت انگلستان از تجدیدنظر برای اعمال محدودیت‌ ورود مسافران هندی واکسینه‌شده از ۱۱ اکتبر خبر داده است و بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که دولت هند نیز شرایط ورود مسافران از انگلیس را تسهیل کند.

گفتنی است که صنعت گردشگری، از اهمیت فزاینده‌ای در اقتصاد کشور هند برخوردار می‌باشد. تا جایی که «شورای جهانی سفر و گردشگری» با صدور بیانیه در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که صنعت توریسم ۹٫۲ درصد از سهم تولید ناخالص کشور هند را به‌ خود اختصاص داده است و ۴۲ میلیون شغل نیز تحت پوشش این صنعت قرار دارند.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا