آموزشارز دیجیتال

بازی ایلوویوم (Illuvium)| معرفی و آموزش تصویری بازی ایلوویوم • خدمات ارزی Pay98

امروزه فناوری بازی برای کسب درآمد و دنیای متاورس در حال رشد و توسعه است و هر روز بازی های مبتنی بر بلاک چین جدیدتری با توکن های بومی پلتفرم مربوطه از جانب توسعه دهندگان معرفی و عرضه می شوند. از محبوبترین و معروفترین بازی های بلاک چینی شبکه اتریوم اکسی اینفینیتی، کریپتو کیتیز و مای کریپتو هیروز می باشد. بازی ایلوویوم (Illuvium)، یکی از آنهاست که در سال 2022 برای رایانه شخصی عرضه می شود. پس علاقمندان به بازی های مدل کسب درآمد باید منتظر یک بازی مهیج و چالش برانگیز باشند. در ادامه برای آشنایی بیشتر به معرفی بازی ایلوویوم (Illuvium) و بررسی ویژگی های توکن ILV خواهیم پرداخت.

بازی ایلوویوم چیست؟

ایلوویوم یکی از بازی های کسب درآمد است که به صورت دو بخش ترکیبی عرضه شده. بخش ماجراجویی آن به شکل نقش‌ آفرینی (RPG) طراحی شده است و قسمت مبارزات آن به سبک بازی‌های Auto Battler نزدیک می باشد. مانند بیشتر بازی‌های مبتنی بر بلاک چین، ایلوویوم یک پلتفرم متن باز (open-world) بوده و همه گزینه های داخل بازی که در طی آن بدست می آیند به صورت توکن‌های غیر مثلی (NFT) می‌باشند و می توان آنها را مبادله کرد.

این بازی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ عرضه می‌گردد و از ویژگی های پلتفرم لایه دو Immutable-X استفاده می کند. این راه‌ حل هزینه پایین و تراکنش هایی با سرعت بالا و زمان کوتاه را عرضه می دهد که امنیت آن از جانب شبکه اساسی اتریوم فراهم می شود.

آموزش و کار با بازی ایلوویوم بسیار راحت است، صاحبان توکن‎‌ها می‌توانند از ارز ILV برای استخراج نقدینگی، همکاری در اداره پروژه و گرفتن جایزه استفاده کنند. فعالیت این بازی در حوزه NFT طراحی توکن برای اکثر کاراکترهایش است که قابل معامله با NFT های خارج بازی می‌باشند. توکن‌های بومی این بازی ILV و sILV می‌باشند که همانند استاندارد های توکن ERC-20 طراحی شده اند.

پلتفرم Illuvium سرزمینی برای شکار جانوران خطرناک و ضمنا سفر به مناظر زیبا و سرشار از زیبایی و شگفتی می‌باشد. بعد از شکار این موجودات عجیب می توان آنها را برای نبرد در Arenas یا ترید از راه صرافی ها استفاده کرد.

افرادی که توکن ILV را پیش از راه اندازی بازی خریداری کرده اند، ممکن است برای دسترسی به برنامه استخراج نقدینگی، آنرا به اشتراک بگذارند. انگیزه از برنامه استخراج نقدینگی، توزیع رمز ارز ILV از خزانه داری ایلوویوم بین اعضای اولیه و به انگیزه دسترسی و ذخیره این توکن‌ میان افراد بیشتری از جامعه و نیز تشویق افراد جدید برای شرکت در بازی و فعال کردن بازارتجاری ILV می‌باشد.

بنیانگذاران بازی Illuvium

بنیانگذاران بازی Illuvium

کایران و آرون وارویک دو برادر و هم‌بنیان‌گذاران این بازی می‌باشند. کایران حاوی سابقه‌ای طولانی در حوزه ارزهای دیجیتال است و طراح اولین OTC رمزارز بوده می‌باشد. وی در گذشته در برگر کالکتیو و بلوشیفت کار کرده می‌باشد.اما ‌آرون، طراح بازی است و مدیر دو مجموعه بزرگ ورزشی در استرالیا بوده می‌باشد. 

نیت ولز (Nate Wells) تهیه کننده ارشد بازی، سابقه درخشانی در بازیسازی دارد و در طراحی و تولید مواردی از جمله Last of Us، بیوشاک و Rise of the Tomb Rider نقش مهمی داشته می‌باشد.

الکساندر بلباری (Alexandre Belbari) انیماتور ارشد این پروژه است و در پروژه‌های مطرح شرکت مارول (همچون مردان ایکس) شرکت داشته می‌باشد. 

تیم سازنده این بازی حدود ۴۰ عضو دارد که در حال تهیه و توسعه بازی می‌باشند. نحوه حاکمیت این بازی به شکل سازمان مستقل خودمختار (DAO) است و به صورت رای‌گیری از دارندگان توکن ILV انجام می‌شود.

کارکرد بازی Illuvium چگونه است؟

Illuvium یک بازی بلاک چین RPG جهان باز است که بر پایه اتریوم ساخته شده است که بازیکنان در یک دنیای فانتزی سفر می کنند و موجوداتی به نام Illuvials را شکست داده و شکار می کنند. بعد از اضافه کردن آنها به مجموعه خود، می توانید از هیولاها در نبردها علیه سایر بازیکنان استفاده کنند.

ایلوویوم ضمنا حاوی توکن‌های مخصوص به خود، ILV و sILV، و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است که نشان دهنده موجودات و ارتقاء اقلام کاربردی می‌باشد. بازیکنان از راه شرکت در این بازی میتوانند به کسب درآمد بپردازندو توکن ILV را به عنوان پاداش دریافت کنند.

چه چیزی ایلوویوم را بی‌همتا می کند؟

ایلوویوم بر خلاف دیگر بازی های مبتنی بر بلاک چین می‌باشد. این پلتفرم حاوی یک محیط تماماً سه آتی با بیش از 100 ایلوویال بی‌همتا است که در مناطق مختلف آن پراکنده شده اند. هر ایلوویال از طریق تیمی متشکل از هنرمندان سطح بالا طراحی شده می‌باشد. این باعث می شود که گرافیک آن برای چشم جذاب باشد و گیمرها ممکن استً از آن استقبال خواهند کرد.

ضمنا حاوی خصوصیات بسیاری است که آن را در بین دیگر عناوین و بازی‌های مبتنی بر بلاک چین متمایز می‌کند. این ویژگی ها عبارتند از:

 • استفاده از راهکارهای لایه 2
 • صرافی غیرمتمرکز IlluviDEX
 • پشتیبانی از ویژگی ییلد فارمینگ

ادغام با لایه 2 اتریوم

ایلوویوم امنیت بلاک چین اتریوم را به ارث می برد. راه حل لایه 2 طراحی شده برای مقیاس بندی برنامه هایی که از کارکرد NFT استفاده می کنند و این شبکه از راه راهکار Immutable X (IMX) تقویت می شود.

ایلوویوم از این قابلیت استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که بازیکنان می‌توانند NFT‌ها را با نهایی شدن تراکنش‌های آنی و هزینه گاز صفر معامله و ضرب کنند. بازیکنان هنگام استفاده از IMX، نظارت کامل بر حاویی های خود دارند.

صرافی غیرمتمرکز IlluviDEX

ایلوویوم حاوی یک پلتفرم غیرمتمرکز داخلی (DEX)، یعنی IlluviDEX است که بازیکنان می توانند دا رایی‌های Illuvial را در IlluviDEX مبادله کنند. هر فروش حاوی 5٪ کمیسیون است که به استخر پاداش سهامداران ILV تعلق می گیرد.

ییلدفارمینگ

ییلدفارمینگ بازده ایلوویوم 3 میلیون ILV اختصاص داده است که معادل 30 درصد از حداکثر عرضه 10 میلیونی می‌باشد. شرکت‌کنندگانی که در یک دوره سه‌ساله نقدینگی دارند و کسانی که در برنامه‌های مختلف پاداش شرکت می‌کنند، پاداش را از راه توزیع دریافت خواهند کرد.

نحوه ثبت نام و شروع بازی ایلوویوم (Illuvium)

آموزش بازی ایلوویوم (Illuvium) و ثبت نام در آن

زمان مورد نیاز: 5 دقیقه.

چنانچه نیت دارید در این پلتفرم ثبت نام کنید مراحل زیر را به صورت گام به گام دنبال کنید.

 1. ورود به سایت و انتخاب گزینه ثبت نام

  وارد سایت رسمی ایلوویوم (illuvium.io) شوید و گزینه “Register” را انتخاب نمایید
  .ورود به سایت و انتخاب گزینه ثبت نام

 2. وارد کردن آدرس ایمیل

  به انگیزه ثبت نام در سایت ایلوویوم ایمیل دلخواه را وارد کنید و مجدد بر روی کادر “Register” ضربه بزنید.

  وارد کردن آدرس ایمیل

 3. تایید آدرس ایمیل

  بعد از ثبت آدرس ایمیل پیام زیر را دریافت می کنید که به انگیزه تایید نهایی آدرس ایمیل شما در این پلتفرم می‌باشد.

  تایید آدرس ایمیل

 4. انتخاب گزینه اتصال کیف پول

  در این گام کیف پول دلخواه را به بازی متصل کنید تا بتوانید توکن غیرمثلی شخصی سازی شده را خریداری کنید.
  انتخاب گزینه اتصال کیف پول

 5. تکمیل پروسه اتصال کیف پول

  همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید، بازی ایلوویوم از انواع کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری پشتیبانی می کند. که در این مثال ما از کیف پول تراست ولت استفاده می کنیم برای همین گزینه “WalletConnect” را انتخاب کرده ایم.

  تکمیل پروسه اتصال کیف پول

 6. مراجعه به بخش خرید و فروش NFT ها

  برای خرید یا فروش توکن غیر مثلی دلخواه باید به فروشگاه داخلی آن مراجعه کنید تا بتوانید NFT دلخواه را خریداری کنید. ازاین رو از منو بالای صفحه باید گزینه “Exchange” را انتخاب کنید و آنگاه به بخش “NFTs” مراجعه کنید.

   مراجعه به بخش خرید و فروش NFT ها

 7. مشاهده کارت ها و موجودات قابل معامله

  در این بخش میتوانید تمامی کارت ها و موجوداتی که قابل معامله می‌باشند را مشاهده کنید.

  مشاهده کارت ها و موجودات قابل معامله

 8. انتخاب هیولا ایلوویال

  همانگونه که در این صفحه مشاهده می کنید، هیولاهای بازی برای شما نمایش داده می شوند که میتواند هر یک را به صورت دلخواه خریداری کنید. از این رو برای بررسی قیمت باید گزینه “View on opensea” را انتخاب نمایید.

  خرید هیولاهای ایلوویال

 9. بررسی قیمت و خرید هیولا دلخواه

  در سایت Opensea، قیمت هیولا دلخواه نمایش داده می شود. همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید قیمت این ایلوویال معادل 3 اتریوم می باشد.

  بررسی قیمت و خرید هیولا دلخواه

ویژگی های بازی ایلوویوم

ایلوویوم حاوی عناصر مبتنی بر بلاک چین و یک بازی ویدیویی تمام عیار می‌باشد. با نصب بازی بر روی کارمپیوتر شخصی می توان به آن دسترسی آسان داشت، البته برنامه‌های دیفای (Defi) مختلفی از جمله یک صرافی غیر متمرکز (DEX) و ییلد فارمینگ برای آن طراحی شده می‌باشد.

بازیکنان که بازماندگان یک سفینه فضایی می‌باشند در سرزمین ایلوویوم سفر کرده و با ایلوویال ها و یا سایر بازیکنان مبارزه می کنند و در ماموریت‌های روزانه و خط داستانی اساسی این بازی شرکت می‌کنند و به جمع‌ آوری ایلوویال‌ها می پردازند.

این موجودات حاوی مجموعه ای از صفات متفاوت از جنبه کمیابی و کاربرد می باشد. این ویژگی‌ها حاوی دو مورد زیر می‌باشند:

🔮کلاس: امپث (Empath)، فایتر (Fighter)، گاردین (Guardian)، روگ (Rogue) و سایان (Psion)

🔮قوم: هوا، زمین، آتش، طبیعت و آب

هر توکن ILV نماد یک ایلوویال است و می توان آن را در صرافی‌های خارجی و ضمنا در پلتفرم بدون کارمزد غیر متمرکز IlluviDEX معامله کرد. در این بازی از راههای مختلفی می توان کسب درآمد داشت از جمله خرید و فروش آیتم‌های درون بازی، ساخت اجزاء، لوازم تزئینی و پروسهی به نام شارد کیورینگ (Shard Curing – برای به دام انداختن ایلوویال‌ها). این درآمدها از راه معامله توکن بازی در حکم پاداش بین دارندگان ارز دیجیتال ILV قابل توزیع می‌باشد.

دستگیری ایلوویال‌ها از راه بدام انداختن آنها در یک شارد (چیزی شبیه به یک صدف) صورت می گیرد. برای گرفتن موجودات قوی تر باید شارک تواناتری نیز در اختیار داشته باشیم. چنانچه ایلوویال شما آسیب ببیند به مرور زمان در صدف بهبود می یابد اما برای تسریع این روال می توانید از فروشگاه توکن های غیر مثلی ایلوویال جدید را خریداری کنید. بعضی از آنها درمورد دیگران کمیاب تر می‌باشند و درخشان (Shiny)، طلایی(Gold) یا هولوگرافیک (Holographic) نمایش داده می شوند.

انواع هیولاهای بازی Illuvium

اشاره کردیم که در این بازی ایلوویال ها به 5 دسته امپث (Empath)، فایتر (Fighter)، گاردین (Guardian)، روگ (Rogue) و سایان (Psion) تقسیم شده اند ولی جزئیات تفاوت این کلاس‌ها فعلا مشخص نشده می‌باشد. به عنوان مثال با ترکیب ایلوویال فایتر و روگ، کلاس اسلیر (Slayer) ساخته می‌شود. ضمنا با ترکیب دو ایلوویال از یک کلاس، ایلوویالی قویتری از همان کلاس ایجاد می شود.

انواع قوم های ایلوویال‌ در بازی 

5 قوم موجود در این بازی هوا، زمین، آتش، طبیعت و آب می‌باشند.  بسته به اینکه ایلوویال از چه قومی باشد مقاومت آن در مقابل آسیب ها متفاوت خواهد بود. مثلا، تحمل ایلوویال آب درمورد آسیب ها بیشتر ایلوویال آتش و کمتر از ایلوویال زمین می‌باشد. از ترکیب این 5 قوم در یک ایلوویال Ascended، یک قوم ترکیبی مانند خاک (Dust – ترکیبی از زمین و هوا) یا شبنم (Frost – ترکیبی از هوا و آب) به وجود می آید.

افزون بر کلاس و قوم که مشخصه‌های اساسی هر ایلوویال می‌باشند، قابلیت های دیگری مانند میزان آسیب، سرعت و سلامت نیز تعیین کننده قدرت آن در مبارزه می‌باشند. پیروزی در هر نبرد باعث افزایش قدرت ایلوویال خواهد بود. صفات دیگری نیز وجود دارند که با استفاده از آیتم های درون بازی قابلیت خریداری  و اضافه شدن به لیست را دارند.

معرفی توکن ILV و sILV

معرفی توکن ILV و sILV 

ILV یک توکن ERC20 مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که کاربردهای زیادی دارد و حاوی دو نوع ILV و sILV می‌باشد. جوایز رمز ارز ILV برای یک سال قفل شده و قابل استفاده نخواهندبود اما sILV همان زمان قابل کاربرد در بازی می‌باشد. استفاده کرد.

عرضه کل این توکن 7 میلیون و عرضه ماکزیمم آن 10 میلیون واحد است و این 3 میلیون اختلاف، پاداش استیکینگ است و میان استیکرها توزیع می‌گردد. هرقدر توکن بیشتری استیک شود عرضه در گردش آن نیز کاهش خواهد یافت. سه کاربرد اساسی توکن ILV عبارتند از:

🟣پاداش بازیکنان در صورت موفقیت در بازی.

🟣استیک شدن از طریق دارندگان بازی در Illuvium Vault آنها و مجدد کسب همین توکن در حکم پاداش این کار.

🟣شراکت هولدرها از راه سازمان مستقل خودگردان غیر متمرکز اولیویوم در حاکمیت بازی. (شورایی به نام Illuvinati Council اجازه همکاری جامعه برای طراحی پروپوزال‌ها بهبود بازی و دیگر تغییرات در مدل حاکمیتی آن را می‌دهد).

این دو توکن ILV و sILV مانند سایر توکن‌های ERC20 مشمول پرداخت کارمزد گس اتریوم می‌باشند و هرازگاهی این هزینه ها بسیار زیاد می شوند. بنابراین تیم توسعه دهنده بازی باید برای کاهش این هزینه ها راهکاری عرضه دهد.

ارزهای بازی ایلوویوم را در کدام کیف پول ذخیره کنیم؟

گفتیم که ارز دیجیتال ILV یک توکن بر بستر بلاک چین اتریوم است و بنابراین کیف پول هایی که از اتر پشتیبانی می کنند برای نگهداری و ذخیره این توکن مناسب می‌باشند از جمله تراست ولت، اتمیک والت، متامسک، مای اتر والت و کیف پول‌های سخت‌افزاری ترزور و لجر نانو اس و ایکس. 

خرید و فروش ارز بازی ایلوویوم در کدام صرافی ها امکان پذیر است؟

خرید و فروش توکن  ILV از 31 مارس 2021 (11 فروردین 1400) شروع شد. جفت‌ ارزهای این رمز ارز در صرافی‌هایی مانند بایننس، کوکوین، Gate.io، پولونیکس و… در دسترس می باشد.

صرافی بایننس محبوب‌ترین صرافی‎‌ خارجی است که این توکن در آن قابل خرید و فروش است اما متاسفانه این صرافی به کاربران ایرانی خدمات عرضه نمی کند. بنابراین برای خرید این رمز ارز بهتر است از صرافی های ایرانی مانند پی 98 که ILV را پشتیبانی می کنند، استفاده کنید.

نحوه استیک کردن رمز ارز بازی ایلوویوم

نحوه استیک کردن رمز ارز بازی ایلوویوم

افرادی که توکن‌های ILV را استیک‌ کنند به دو صورت پاداش دریافت می کنند. روش اول ییلد فارمینگ این توکن و sILV می‌باشد. اشاره کردیم که بازه زمانی استیک کردن این توکن به مدت یک سال می باشد اما چنانچه کاربران sILV را به عنوان پاداش انتخاب کنند می توانند فورا از آن استفاده کنند.

راه آتی استیک کردن ارز دیجیتال بازی روش اشتراک گذاری درآمد می‌باشد. بدین معنی که از اتر هزینه شده بوسیله بازیکنان در بازی برای بازخرید ارز ILV استفاده می شود و در ادامه همین ارز مجدد در بین استیکرها توزیع می شود. البته این سیستم بعد از راه اندازی رسمی بازی قابل اجرمی‌باشد.

بهتر است بدانید که به انگیزه استیک ILV، نخست باید رمز ارزهای خود را به یک کیف پول خارجی قابل اتصال به برنامه‌های غیر متمرکز مانند متامسک یا بایننس چین انتقال دهید. در ادامه مراحل زیر را طی نمایید:

1. کیف پول خود را به برنامه استیکینگ بازی اولیویوم که Illuvium Staking نام دارد متصل کنید.

اتصال کیف پول به سایت ایلوویوم

2. سبعد از قسمت “Exchange” وارد بخش “CORE POOLS” شوید.

مراجعه به بخش استخر های نقدینگی

3. دو استخر برای قرار دادن توکن های ILV در دسترس است که میتوانید توکن های ILV را به اشتراک بگذارید، ازاین رو اولین گزینه را انتخاب خواهید کرد. روی “Stake” کلیک کنید.

انتخاب استخر نقدینگی در بازی ایلوویوم

4. یکی از دو نوع استخر منعطف (Flexible) یا قفل شده (Locked) را انتخاب کنید. استخر قفل شده می‎‎‌تواند بسته به طول زمان استیک مثلا یک سال جایزه‌هایتان را دوبرابر کند. مقدار دلخواه برای استیک کردن را وارد کرده و STAKE را بزنید.

اضافه کردن زمان و تعداد توکن ilv برای استیک کردن

5. و در آخر برای برداشت پاداش باید به بخش “Vesting” مراجعه کنید.

برداشت پاداش استیک کردن توکن بازی ایلوویوم

جمع بندی

بازی ایلوویوم با طراحی و عرضه توکن ILV و پلتفرم دیفای غیرمتمرکز هیاهوی زیادی در دنیای بازی های کسب درآمد براه انداخته و حجم معاملات زیادی به وجود آورده می‌باشد. مکانیزم گیم پلی این بازی شبیه سایر بازی های بلاک چین مانند Axie Infinity است، اما ظاهر و کارکرد آن کیفیت بالاتری دارد. در پایان بعد از راه اندازی و عرضه آن در سال ۲۰۲۲ شاهد کارکرد آن از نزدیک خواهیم بود.

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا