ایرانگردی

باغ پرندگان کیش: قیمت بلیط + ساعات بازدید

قدم زدن در بین درختان، شنیدن صدای انواع پرندگان و دیدن رنگ‌های زیبای آنها تجربه‌ای است فراموش نشدنی که می‌توانید آن را در باغ پرندگان کیش تجربه کنید. این باغ یکی از جاذبه‌های گردشگری خاص کیش است که به خصوص علاقه‌مندان به طبیعت را به خود جذب می‌کند. بخش‌های مختلف باغ مملو از پرندگانی است که از نقاط مختلف جهان به این محل آورده شده‌اند. چنانچه دوست دارید این پارک را بیشتر بشناسید همراه مجله گردشگری علی‌بابا باشد.

هزینه ورودی باغ پرندگان 182.000 تومان برای هر فرد بالای چهار سال می‌باشد. چنانچه کودک بین دو تا چهار سال به همراه دارید ورودی برای آنها نیم بها حساب می‌شود و برای کودکان زیر دو سال هیچ مبلغی دریافت نمی‌گردد.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

ساعات بازدید از باغ پرندگان کیش در نیمه دوم سال یعنی فصل‌های پاییز و زمستان ساعت 16 تا 18 و در نیمه اول سال یعنی فصل‌های بهار و تابستان از ساعت 18 تا 20 می‌باشد. تلاش کنید در ساعت مشخص شده به باغ مراجعه کنید تا بتوانید از همه بخش‌ها و پرندگان دیدن کنید.

باغ پرندگان کیش در کله دلفیناریوم کیش جای دارد. مجموعه دلفیناریوم هم پارکی وسیع در جنوب شرقی کیش است که می‌توانید از راه بلوار مرجان به آن برسید.

در باغ پرندگان جزیره کیش گونه‌های مختلفی از پرندگان بومی آسیا، استرالیا و آفریقا جمع‌آوری شده‌اند. انواع پلیکان‌های پا خاکستری و سفید، انواع گونه‌های قو، فلامینگو‌ها، انواع درنا‌های تاج دار، انواع لک‌لک‌ها مارابو و سدلبیلد، انواع طاووس‌های زیبا، انواع طوطی‌های سبز، ماکائو، کاسکو، قرقاول چینی، کاکاتو آلبا، توکان، پنگوئن‌های پا سیاه، مرغ شاخ‌دار و بسیاری دیگر در باغ پرندگان زندگی می‌کنند. حتی بعضی خزندگان مثل تمساح گاندو و حیواناتی از قبیل میمون و آهو را هم می‌توانید در این باغ ببینید.

باغ پرندگان کیش یا پارک دلفیناریوم!

شاید این عنوان کمی شما را سردرگم کرده باشد. ولی در حقیقت پارک پرندگان کیش قسمتی از مجموعه دلفین‌های کیش می‌باشد. این پارک که در سال 1380 ساخته شد، اولین پارک دلفین‌ها در ایران بود و از طریق حسین ثابت مالک هتل داریوش کیش احداث شد. آکواریوم کیش و پارک دلفیناریوم کیش در نوع خود بی مانند بود و هست. در سال 1393 مالکیت پارک به سید عبدالرضا موسوی مالک شرکت هواپیمایی زچنانچهس واگذار شد. پارک دلفیناریوم محوطه‌ای به وسعت حدود 100 هکتار است که در بخش جنوب شرقی جزیره کیش جای دارد. این پارک به چند بخش مجزا تقسیم شده و باغ پرندگان کیش هم یکی از آنهمی‌باشد.

باغ پرندگان کیشباغ پرندگان کیش رویایی در حقیقتیت

باغ پرندگان از جاهای دیدنی کیش حدود سه هکتار از پارک دلفیناریوم را از آن خود کرده می‌باشد. بیش از 57 گونه پرندگان در این باغ زندگی می کنند. باغ به دو بخش اساسی  تقسیم می‌شود. بخش پرندگان در قفس و بخش پرندگان آزاد.

بخش پرندگان محبوس

بخش پرندگان محبوس حاوی پرندگان وحشی و پرندگانی است که به هر دلیلی نمی‌توان آنها را آزاد نگهداری کرد. در این بخش فضایی سرسبز و زیبا طراحی شده که شما می‌توانید با اتوبوس‌های قطاری یا پیاده در آن قدم بزنید و از پرندگان داخل قفس دیدن کنید. روی هر قفس تابلویی نصب شده که مشخصات پرندگان داخل قفس روی آن ذکر شده می‌باشد. این مشخصات حاوی گونه پرندگان، نام علمی آنها، زیستگاه، نوع تغذیه و شرایط زندگی و خصوصیات آنهمی‌باشد.

پرندگان محبوس باغ پرندگان کیشبخش پرندگان آزاد

بعد از عبور از قفس‌ها به فضایی آزاد می‌رسید که پرندگان آزاد و اهلی در آن به راحتی و آزادانه زندگی می‌کنند. تنها برای جلوگیری از فرار پرندگان در ارتفاع بسیار بالایی از محوطه توری کشیده شده می‌باشد. محیط زندگی پرندگان به نوعی طراحی شده که مانند محل زندگی اساسی آنهاست و شرایط مناسب برای زاد ولد آنها مهیا باشد.

آنچه در باغ پرندگان خواهید دید

در این باغ بیش از 57 گونه پرندگان چه در قفس و چه در فضای آزاد نگهداری می‌شوند. انواع طاووس، انواع طوطی‌های سبز، طاووسک، قو، مرغ موز خوار (پرنده بهشتی)، درنای تاج‌دار، شتر مرغ، مرغ سقا، کاسکو، قرقاول چینی و کاکاتو آمبرلا (طوطی سفید). بیشتر این پرندگان، بومی آفریقا می‌باشند ولی از سایر قاره‌ها هم پرندگانی به باغ آورده شده‌اند.

Birds park kishچنانچه کارتون «سرنتی پیتی» را دیده باشید حتما پیلا پیلا را هم به یاد دارید. پیلا پیلا در حقیقت نوعی توکان می‌باشد. توکو توکان یا همان توکان پرنده‌ای سیاه است که بخش گلوی آن رنگی یا سفید می‌شود. این پرنده زیبا منقار بسیار بزرگ، رنگی و زیبایی دارد. همین رنگ‌های زیبا باعث شده این پرنده خاص و جذاب باشد. توکان‌ها را می‌توانید در باغ پرندگان کیش ببینید. این پرنده باهوش و بازیگوش، رفتاری دوستانه و آرامی دارد و توجه همه را به خود جلب می‌کند. پرندگان در کیشپنگوئن آفریقایی نوعی پرنده در حال انقراض است که در ساحل بولدرز در کیپ تاون آفریقای جنوبی زندگی می‌کنند. اما شما می‌توانید این پنگوئن را در باغ پرندگان کیش هم ببینید. این موجودات بسیار بامزه و کوچک می‌باشند و قدشان نهایتا تا زانوی شما می‌باشد.

همین موجودات دوست داشتنی چنانچه احساس خطر کند، با هیچ کس رودربایستی ندارند و با منقار تیزشان به شما صدمه خواهند زد. به همین دلیل در منطقه محصور شده نگهداری می‌شوند. 3در بخش میانی پارک برکه آبی بنا شده که می‌توانید در آن فلامینگوها را در حالی که با پاهای بلندشان رقصان در برکه قدم می زنند، پلیکان‌های پا خاکستری و سفید که آماده ماهیگیری با منقار بزرگشان می‌باشند، درنای تاج‌دار که با کاکل طلاییش خودنمایی می‌کند، ایبیس، قوها و انواع لک‌لک‌های مارابو و سدلبیلد را ببینید. فلامینگوهای باغ پرندگانچنانچه طی تفرج در باغ پرندگان از جاهای تفریحی کیش میمون یا آهو دیدید، جا نخورید. در این باغ افزون بر پرندگان، بعضی از حیوانات اهلی هم نگهداری می‌شود. پلیکان در باغدر قسمتی از پارک هم گونه‌های مختلفی از خزندگان وجود دارند. از جمله انواع مارها، مارمولک‌ها و تمساح گاندو یا پوزه کوتاه. گاندو فقط کروکدیل بومی پاکستان و ایران و بزرگ‌ترین خزنده این دو کشور است که می‌توانید آن را در باغ پرندگان کیش ببینید. این بخش از باغ پرندگان هنگامی برای بازدید باز می‌شود که این خزندگان غذای خود را خورده باشند و آرام و بی حرکت در حال استراحت می‌باشند. پرنده تاجداربرای این که باغ پرندگان محیطی مانند محل زندگی آنها را داشته باشد انواع گونه‌های گیاهی هم در آن خواهید دید. به عنوان مثال درخت لور، نخل، اوکالیپتوس، بنجامین، بعضی از انواع گل‌ها مثل گل ختمی و 25 گونه کاکتوس.

تمساح

در کل چنانچه از حضور در طبیعت لذت می‌برید، اینجا هم مثل اسکله تفریحی کیش و کشتی یونانی کیش بسیار جذاب و دیدنی است و می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

چطور به باغ پرندگان کیش برویم؟

ورودی باغ پرندگان کیش در جنوب شرقی جزیره زیبای کیش، بلوار مرجان، مجموعه پارک دلفین کیش جای دارد. شماره تماس باغ پرندگان کیش ۰۷۶۴۴۴۴۵۲۳۷ می‌باشد.

اکثر هتل‌ها در کیش تورهایی برای گردش مناطق دیدنی کیش مثل قلعه جنی کیش و شهربازی کیش دارند. بازدید از باغ پرندگان هم در بین آنها وجود دارد. می‌توانید با این تورها به دیدن باغ پرندگان و دلفیناریوم کیش بروید. ورودی باغ پرندگان کیش برای هر شخص چهار سال به بالا 182 هزار تومان می‌باشد.

 

هزینه بازدید از این باغ مثل خیلی از انواع هتل کیش برای کودکان بین دو تا چهار سال نیم بها و برای زیر دو سال رایگان می‌باشد. ساعت کاری مجموعه معمولا در نیمه اول سال همه روزه ساعت کاری بین 18 تا 20 و در نیمه دوم سال همه روزه بین 16 تا 18 می‌باشد. گردش فقط در این باغ حدود دو تا سه ساعت زمان می‌برد.

حواستان باشد چون این باغ در کله دلفیناریوم جای دارد، ممکن است جاذبه‌های دیگر محوطه پارک مثل نمایش دلفین‌ها، کافی شاپ و رستوران شما را سرگرم کند و سبب شود ساعت مراجعه به باغ پرندگان را فراموش کنید. به همین دلیل بهتر است طوری برنامه‌ریزی کنید که در ساعت کاری باغ بتوانید کل این فضای زیبا را ببینید. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که هنگام رزرو تور کیش و مراجعه به باغ پرندگان اجازه بردن دوربین حرفه‌ای ندارید. پس چنانچه می‌خواهید عکس یادگاری بگیرید به عکاس‌های حرفه‌ای که در این مجموعه می‌باشند، مراجعه کنید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا