اخبار ایران و جهاندولتسیاست

باید از اتخاذ تصمیمات لحظه‌ای در زمینه‌های اقتصادی پرهیز شود – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: 2 دقیقهبه نقل از خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور عصر امروز یکشنبه در جلسه هیئت دولت با اشاره به اینکه جلسه آتی هیئت وزیران، با حضور وزرای جدید برگزار می‌گردد، ضمن قدردانی از کلیه زحمات و خدمات وزرا، مخصوصا در دو هفته اخیر و در همکاری با دولت جدید، گفت: اعتقاد و باورم این است که تجربیات مسئولین سطوح کلان کشور مانند چراغ راه و راهنما، می‌تواند در پیشبرد امور موثر و مؤثر باشد و باید از این تجربیات استفاده شود.

وی، انسجام، وحدت و اعتماد را سرمایه بزرگ و ارزشمندی برای نظام دانست و اظهار داشت: اعتماد مردم به مسئولین و اعتماد رهبر معظم انقلاب به فرد فردِ مدیران، سرمایه بسیار با ارزشی است که باید در جهت ارتقا و تقویت هر چه بیشتر آن تلاش کنیم.

[table id=2 /]

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه همدلی و انسجام مسئولان از الزامات پیشرفت کشور است، گفت: همانگونهی که سوء‌ظن و بدبینی، بدترین آفتی است که چنانچه بین مسئولین ایجاد شود، سبب کُندی امور و بروز مشکل در زندگی مردم می‌شود، در مقابل، اعتماد مردم به مسئولین می‌تواند سبب سرعت در پیشرفت امور باشد.

رئیسی، ضرورت استمرار اعتماد مردم به مسئولین را مورد تأکید قرار داد و اظهارداشت: برخلاف نظام‌های استبدادی و سلطنتی، استمرار اعتماد مردم، مهمترین مسئله در کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران است که اساس حکومت در آن مبتنی بر رأی و اراده مردم است، لذا ایجاد و استمرار اعتماد از اهمیت زیادی برخوردار است و این موضوع در گرو نشان دادن صداقت و خدمت برای مردم می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: استمرار و تقویت اعتماد مردم سبب تقویت سرمایه اجتماعی و افزایش همکاری و نشاط اجتماعی می‌گردد.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود، با اشاره به ضرورت پرهیز از اتخاذ تصمیمات لحظه‌ای بخاص در زمینه‌های اقتصادی، تصریح کرد: تصمیمات‌مان باید متقن و اعتمادبخش بوده و نتیجه آن ایجاد ثبات در زندگی مردم باشد.

رئیسی، بی‌ثباتی و قابل پیش‌بینی نبودن شرایط اقتصادی را بدترین آفت برای جامعه دانست و اظهار داشت: مجموعه اقدامات باید به‌شکلی باشد که آینده برای عموم مردم و همه بخش‌های تولیدی و اقتصادی قابل پیش‌بینی شود.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا