خانه داریخانواده

با این ماده همه جای خونه رو راحت تمیز کن

ساده شدن تمیز کاری همه جای خانه با جوش شیرین

تمیزکردن خانه از اهمیت بالایی برای سلامتی برخوردار است و از ابتلا به اکثر بیماری‌ها جلوگیری می کند. ضمنا تمیز منزل و وسایل خانه باعث نشاط و شادابی شده و در روحیه و انگیزه افراد تاثیر بسیار زیادی دارد اما اکثر افراد نظافت و تمیز کردن وسایل خانه را کاری دشوار می‌دانند، تکنیک ها و روش هایی که در این بخش از نمناک آورده ایم به شما کمک می کند تمیزکاری خانه تان به کاری آسان تبدیل شود.

سطوح سفید را تمیز کنید

بوراکس و جوش شیرین را می توان با صابون مخلوط کرد و به عنوان شوینده لباس استفاده نمود، از این ترکیب افزون بر استفاده روی لباس، می توان برای تمیز کردن کف و خنثی کردن بوی بد استفاده کرد. برای تهیه این پاک کننده، نخست یک تکه صابون را رنده و آن را با کمی آب بجوشانید و آنگاه 2 فنجان جوش شیرین را با 2 فنجان بوراکس اضافه کنید تا مخلوط یکدستی به دست آید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

بعد از سرد شدن ماده شوینده، آب را اضافه تا به قوام دلخواه برسد و آن را در بطری های تمیز نگهداری کنید و پیش از استفاده، یادتان باشد که آن را خوب تکان دهید.

جوش شیرین برای نظافت

رسوبات را از بین ببرید

کتری از جمله وسایلی است که از آن استفاده فراوان می شودو این امکان را به ما می دهد که در هر زمانی از روز آب گرم داشته باشیم. در کتری رسوبات زیادی تجمع می یابد، برای از بین بردن رسوبات می توانید یک فنجان سرکه و یک فنجان آب را مخلوط کنید، مخلوط را چند دقیقه بجوشانید. به یاد داشته باشید که پیش از استفاده مجدد، کتری را خوب و تمیز بشویید.

فن را بدون نیاز به جدا کردن تمیز کنید

تمیز نگه داشتن پنکه واقعا چالش برانگیز است اما شما می توانید فن را بدون جدا نمودن تمیز کنید. برای تمیز کردن آن 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین، یک قاشق غذاخوری صابون مایع و یک فنجان سرکه را در یک بطری اسپری بریزید و خوب مخلوط کنید و روی فن بمالید سپس با کیسه روی آن را بپوشانید و بگذارید 5 دقیقه بماند.به این ترتیب تمام کثیفی ها در کیسه می ماند و گرد و غبار در اطراف خانه پخش نمی شود. پیشنهاد می شود هفته ای یکبار فن را تمیز کنید تا گرد و غبار جمع نشود.

رسوبات سر دوشی را از بین ببرید

هرازگاهی فراموش می‌کنیم سردوشی ها را تمیز کنیم. برای اینکه سر دوشی را تمیز کنید، کافی است یک فنجان سرکه را با نصف فنجان آب مخلوط و سر دوش را در آن فرو ببرید و چند ساعت در محلول بگذارید سپس آن را کاملا آبکشی کنید.

تمیزی سردوش

قوری و قهوه ساز را اینگونه راحت تمیز کنید

بخش‌هایی از قوری قهوه ساز یا چای را که به سختی می‌توان به آن‌ها دسترسی یافت را با قرص‌های تمیز کننده دندان مصنوعی تمیز کنید. قرص‌های دندان مصنوعی آغشته به آب به دلیل خاصیت جوشان و ضد باکتری بودن، لکه‌ها و آلودگی‌هایی را از بین می‌برند.

بوی نامطبوع ماشین لباسشویی را از بین ببرید

بعد از استفاده مداوم،ممکن است ماشین لباسشویی بوی نامطبوعی داشته باشد و حتی به لباس نفوذ کند پس برای جلوگیری از این امر، جوش شیرین را همراه با آب داخل دستگاه نرم‌کننده پارچه بریزید و واشر را با حجم زیادی پر کنید.

گزینه دیگر استفاده از سرکه می‌باشد. 2 فنجان از آن را داخل ماشین لباسشویی بریزید و با آب گرم بشویید وقتی کار تمام شد، داخل آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا بقایای آن پاک شود.

از شر بوی نامطبوع سطل های زباله خلاص شوید

نرم‌کننده پارچه را می توان برای مواردی بیش از شستن لباس استفاده کرد. تعدادی افراد از نرم‌کننده به عنوان خوشبو کننده استفاده می کنند تا بوی بد زباله را از بین ببرند. برای از بین بردن بوی سطل زباله پنبه ای را در نرم‌کننده آغشته کنید و بعد از جذب مایع آن را در کف سطل زباله و آنگاه کیسه را داخل سطل آن قرار دهید.

بوی بد سطل زباله

شیر آب و لوازم استیل را با لیمو و نمک تمیز کنید

برای از بین بردن اثرات و لکه‌های ناشی از ناخالصی‌های موجود در آب لیمو یک روش عالی است، زیرا اسید سیتریک موجود در لیمو تقریبا هر نوع جرم را از بین می‌برد. برای اثر بخش تر کردن لیمو،لیموها را از وسط دو نیم کنید و مقداری نمک را روی قسمت‌هایی که می‌خواهید تمیز کنید بپاشید و با استفاده از برش‌های لیمو‌ وسایل را تمیز کنید.

حوله ها و پارچه های آشپزخانه را تمیز کنید

در ظرفی 3 قاشق غذاخوری صابون مایع، 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک قطره سرکه بریزید سپس آب گرم اضافه و خوب مخلوط کنید. حوله ها و پارچه های آشپزخانه را خیس کنید و 30 دقیقه استراحت دهید و آنگاه با آب سرد و صابون بشویید، این به شما کمک می کند، بوی بد و چربی را سریعتر از بین ببرید، ضمنا می توانید یک فنجان جوش شیرین یا سرکه را به ماشین لباسشویی اضافه کنید.

سرویس بهداشتی را تمیز کنید

برای تمیز کردن سرویس بهداشتی از نوشابه سیاه استفاده کنید زیرا نوشابه حاوی اسید فسفریک و کربنیک است که آن را به یک محلول تمیز کننده بسیار مؤثر تبدیل می‌کند. نوشابه را اطراف کاسه توالت یا دستشویی بریزید و اجازه دهید تایک ساعت بماند سپس لکه‌ها را با استفاده از برس توالت پاک کنید.

تمیزی سرویس بهداشتی

فرش های خود را سریع تمیز کنید

چنانچه می خواهید فرش را به‌خوبی تمیز کنید در اینجا نحوه تمیز کردن فرش در خانه بدون تلاش زیاد آورده شده می‌باشد. لایه نازکی از جوش شیرین را روی سطحی که می خواهید تمیز کنید بپاشید و بگذارید 10 دقیقه بماند سپس طبق معمول جاروبرقی بکشید تا بو و گرد و غبار از بین برود.

لکه ها را از روی تشک پاک کنید

چنانچه رختخواب تان لکه شده نگران نباشید این لکه ها معمولاً در اثر تعریق ایجاد می شوند اما، بهترین کار این است که آنها را پاک کنید تا به مرور زمان بدتر نشوند. پراکسید هیدروژن را در یک بطری اسپری بریزید و روی لکه را با آن اسپری و از یک مسواک برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

لکه بجا مانده را با یک پارچه مرطوب پاک کنید و لایه نازکی از جوش شیرین روی محل قرار دهید و بگذارید 3 تا 5 ساعت خشک شود.

صفحات نمایشگر را با فیلتر قهوه تمیز کنید

صفحه تلویزیون یا رایانه خود را با کمک فیلتر کاغذی قهوه تمیز کنید. استفاده از فیلتر قهوه به جای پارچه از تجمع الیاف ناخواسته و پرز روی صفحات نمایشگر‌جلوگیری می کند.

تمیزکردن تلویزیون

بالش ها را سفید نگه دارید

تغییر رنگ بالش طی زمان طبیعی می‌باشد. برای بازیابی سفیدی رنگ آنها هنگام شست و شو آب لیمو را با پراکسید هیدروژن ترکیب کنید و چنانچه به چیزی قوی‌تر نیاز دارید، می‌توانید از یک فنجان جوش شیرین و یک فنجان سرکه همراه با صابون مورد علاقه‌تان استفاده کنید.

لکه‌های چربی از روی دیوار را با نان از بین ببرید

لکه‌های ناخواسته ناشی از اثر انگشت را از دیوارها یا کاغذ دیواری با استفاده از برش‌های نان سفید خود پاک کنید زیرا گلوتن موجود در آن به جذب آلودگی و لکه‌ها کمک می‌کند.

بوی بد سینک را از بین ببرید

این یک ترفند ساده اما، مؤثر می‌باشد. 2 قاشق بزرگ جوش شیرین را داخل سینک بریزید سپس به تدریج آب داغ را اضافه کنید تا بو از بین برود و به یاد داشته باشید این کار را زمانی انجام دهید که هیچ ظرفی داخل سینک وجود ندارد.هر بار برای از بین بردن بو این کار را تکرار کنید.

تمیز کردن سینک

وسایل استیل را تمیز کنید

یخچال و فریزر، مایکروویو، اجاق گاز و تمام سطوح فولادی ضد زنگ ممکن است به دلیل استفاده روزانه لکه شوند. برای از بین بردن کامل آنها و بدون آسیب رساندن به دستگاه، جوش شیرین را روی لکه بمالید و با یک پارچه یا اسفنج مرطوب به دقت آن را پاک کنید بعد از اتمام کار، مقدار اضافی آن را با یک پارچه مرطوب بردارید خواهید دید که چگونه درخشنده می شوند.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا