۰۱ سفرگردشگری

با تور مجازی از موزه تماشاگه زمان بازدید کنید

زمان مطالعه: 2 دقیقه


در این مطلب از راه تور مجازی به تماشای موزه‌ «تماشاگه زمان» در تهران می‌رویم.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ از طریق پوریا محمدی پیوند به‌روزرسانی شده می‌باشد.

[table id=2 /]

بازدید از موزه‌ها یکی از راه‌های کسب دانش راجع به پدیده های تاریخی و موضوعات متنوع می‌باشد. امروزه موزه‌هایی با موضوعات تخصصی به‌وجود آمده‌اند که  این امکان را به علاقه‌مندان حوزه‌های مختلف می‌دهند تا منحصرا به علاقه و نیاز خود بپردازند. موزه تماشاگه زمان که با نام «موزه ساعت» نیز شناخته می‌شود، خانه‌ای تاریخی در زعفرانیه است که به دوره قاجار تعلق دارد. این مکان با معماری منحصربه‌فرد و فضایی دلنشین، پذیرای بازدیدکنندگان وعلاقه‌مندان می‌باشد. همراه ما باشید تا به‌وسیله تور مجازی به بازدید از این مکان شگفت‌انگیز بپردازیم.

درختان سرسبز و معماری قجری موزه تماشاگه زمان

موزه‌ زمان یکی از بناهای تاریخی و کلاسیک ایران، در شهر تهران جای دارد. این موزه در سال ۱۳۷۸ در یک عمارت دوطبقه‌ تاسیس شده و از آنجایی که این عمارت، خانه‌ شخصی با نام «حسین خداداد» است، از آن با نام خانه‌ حسین خداداد نیز یاد می‌شود.

در این موزه‌ اشیای گران‌بهای بسیار بسیاری را می‌توانیم پیدا کنیم. همان طور که از نام این موزه نیز پیدا است، در آن تمام اشیا به زمان و وسایل اندازه‌گیری آن مربوط می‌باشند. انواع ساعت‌های مختلف را می‌توانیم در این موزه پیدا کنیم. ساعت‌هایی همچون ساعت آفتابی ناصرالدین شاه یا ساعت پروفسور حسابی. افزون بر اشیای قیمتی و جذابی که در این موزه وجود دارد، معماری دیدنی آن نیز توجه‌ها را به خود جلب می‌کند.

مقاله‌ مرتبط:

موزه زمان در تهران، خیابان ولی‌عصر، نخستی خیابان سرلشگر فلاحی (زعفرانیه)، نبش چهارراه پرزین بغدادی، پلاک ۱۲ جای دارد. با استفاده بی‌آرتی و مترو می‌توانید به‌راحتی این موزه را پیدا کنید. ایستگاه متروی تجریش نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این موزه است و بعد از پیاده شدن از آن، می‌توانید با تاکسی خودتان را به موزه برسانید. سوار بی‌آرتی‌های خط راه‌آهن – تجریش شدن نیز از دیگر راه‌های مناسب برای رسیدن به این موزه می‌باشد. چنانچه با بی‌آرتی به این موزه می‌روید، باید در ایستگاه زعفرانیه پیاده شوید و قسمتی از مسیر را پیاده بروید.

با بازکردن صفحه تور مجازی موزه تماشاگه زمان و با عنایت به دسترسی‌های متنوعی که وب‌گاه این موزه در اختیار شما قرار می‌دهد،  از بازدید فضای دل‌انگیز و بی‌همتای تاریخی لذت ببرید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا