۰۱ سفرگردشگری

با تور مجازی به کیژی در روسیه سفر کنید

زمان مطالعه: 2 دقیقه


کیژی یک جزیره زیبا در منطقه کارلیای روسیه است که با کلیساهای چوبی و جاذبه‌های دیدنی پرتعدادش، با نام «موزه ملی کیژی» شناخته می‌شود.

کشور پهناور روسیه یکی از مهم‌ترین سرزمین‌های دنیا قلمداد می‌شود؛ از نقش مهم و تعیین‌کننده در اکثر بزنگاه‌های تاریخی گرفته تا روال روبه‌رشد در مباحث علمی مثل هواوفضا در کنار نقش مهم ادیبان روس در اعتلای ادبیات اروپا، مواردی می‌باشند که نام این کشور را طی قرن‌های اخیر،‌ مهم و زنده نگه‌داشته‌اند. روسیه از منظر توریسم نیز یک سرزمین مهم محسوب می‌شود. این کشور وسیع و سرد با میزبانی از جاذبه‌های پرتعداد از جمله کلیساها،‌ مناطق طبیعی بکر، مناطق آتش‌فشانی و سایر مناطق دیدنی، از جمله مهم‌ترین نقاط توریستی اروپا به‌حساب می‌آید.

[table id=2 /]

در این قسمت از سری مطالب تور مجازی می‌خواهیم به‌ یکی از مناطق دیدنی و خوش‌آب‌وهوای روسیه یعنی جزیره کیژی سفر کنیم. همراه کجارو باشید.

جزیره کیژی یک منطقه سرسبز و زیبا در ناحیه کارلیای روسیه می‌باشد. کیژی در ناحیه شمالی رود اونگا واقع شده و قدمت آن به قرن ۱۰ میلادی برمی‌گردد. ریشه دقیق واژه «کیژی» فعلا مشخص نیست؛ اما تعدادی می‌گویند که این کلمه از لفظ «کیسی» (Kisi) به‌معنی «جایی برای بازی، سرگرمی و خوش‌گذرانی» استخراج شده می‌باشد. کارلیا جایی است که با کلبه‌های چوبی و صنایع دستی ساکنانش شناخته می‌شود. کشاورزی، دامداری و ساخت صنایع دستی، پیشه اساسی مردم کارلیا است؛ موضوعی که به نوبه خود یکی از برجسته‌ترین مولفه‌های توریستی این منطقه به‌حساب می‌آید؛ اما فارغ از این مورد، اساسی‌ترین جاذبه توریستی جزیره کیژی کلیساهای چوبی آن می‌باشد. کلیساهای چوبی جزیره کیژی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند و مهم‌ترین جاذبه توریستی کیژی می‌باشند.

 کلیسای «تجلی عیسی» یکی از دو کلیسای مهم این جزیره است که تاسیس آن به قرن ۱۸ میلادی برمی‌گردد. یک بنای بسیار زیبا و باشکوه که با ۲۲ گنبد پیازی‌شکل خود، هویت معماری روسی را زنده نگه می‌دارد و آن را نمایش می‌دهد. دیگر کلیسای جزیره در سال ۱۷۱۴ میلادی تاسیس شده می‌باشد. یک بنای ۳۷ متری کاملا چوبی که هوش از سر بازدیدکنندگانش می‌برد. سال ۱۹۶۶ یک نقطه مهم و تاریخی برای جزیره کیژی و کلیساهای چوبی‌اش بود. در این سال روال نوسازی کلیساهای چوبی این منطقه آغاز شد و نتیجه‌ آن، تبدیل کلیساها به مهم‌ترین بناهای کیژی و راه‌یابی آن‌ها به‌فهرست میراث جهانی یونسکو بود. جزیره کیژی و دیدنی‌های جذاب آن در سال ۱۹۹۰ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیدند.

تصویری از غروب آفتاب در جزیره‌ کیژی

جزیره کیژی در رود اونگا (Onega) جای دارد؛ تقریبا تمامی بازدیدکنندگان کیژی با قایق و سایر وسایل حمل‌ونقل آبی، خودشان را به‌ این جزیره می‌رسانند. در جزیره کیژی هیچ هتلی ساخته نشده و اقامت طولانی‌مدت در آن برای توریست‌ها تقریبا غیرممکن می‌باشد. ازاین رو افرادی که می‌خواهند به‌کیژی سفر کرده و در آن اقامت کنند، بهتر است به‌هتل یا مسافرخانه‌های اطراف کیژی بر وند و در آن‌ها مستقر شوند. جزیره زیبای کیژی با نام «موزه ملی روباز کیژی» شناخته می‌شود. سازه‌های قدیمی، خانه‌های چوبی، آسیاب‌های بادی، کافه‌ها، رستوران‌ها و پیشه مردمان کیژی در کنار دو کلیسای باشکوه این جزیره، همه از دیدنی‌های جذاب می‌باشند که توجه هر توریستی را به‌خود جلب می‌کنند. فصل پاییز و پنجره زمانی «پاییز طلایی»، بهترین زمان سفر به‌کیژی می‌باشد.

کجارو روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. چنانچه به این دست از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا