اخبار ایران و جهانسیاستسیاست خارجی

بدون هیچ محدودیتی واکسن وارد می‌کنیم – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: < 1 دقیقهبه نقل از خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگوی تلویزیونی درمورد برنامه‌های اولین روز کاری خود بعد از جلسه هیئت دولت، اظهار داشت: کارم را با دو برنامه شروع خواهم کرد. برنامه اول ما رسیدگی به اولویت اساسی است که مردم ما گرفتار آن شده‌اند.

وی بیان کرد: ما در وزارت امور خارجه، ستادی را برای تسریع واردات واکسن از کشورهای مختلف تشکیل داده‌ایم که جلسه امروز آن با حضور مسئولین وزارت خارجه و دستگاه‌های مرتبط و ضمنا با حضور وزیر بهداشت و درمان برگزار می‌شود.

[table id=2 /]

وزیر امور خارجه تصریح کرد: انگیزه این است که تمام سفارتخانه‌ها در خارج از کشور چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی در این کار تسریع همکاری داشته باشند.

وی تأکید کرد: تمام توان‌مان را به کار خواهیم گرفت تا از هر کشوری که امکان انتقال واکسن به داخل باشد و از نظر استانداردهای علمی نیز وزارت بهداشت آن را تأیید کند، بدون هیچ محدودیتی واکسن وارد کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: بعد از آن نیز میزبان وزیر خارجه پاکستان هستیم تا راجع به مناسبات دوجانبه گفتگوهایی را داشته باشیم. طبعاً یکی از موضوعات مورد بحث در این مقطع حساس تحولات افغانستان و منطقه خواهد بود.

امیرعبداللهیان بیان کرد: در روزهای آینده در راستای اعلام سیاست همسایگی و سیاست آسیامحور، برنامه‌ریزی‌هایی شده که به تدریج اطلاع‌رسانی می‌گردد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا