پیشگیری و بیماریهاسلامت

بلایی که کم خوابی بر سرتان می آورد

عوارض جدی کم خوابی بر سلامتی

کم خوابی مشکلی است که دامنگیر خیلی از افراد در جامعه است و دلایل متعددی برای آن ذکر شده است اما کم خوابی و بی خوابی به هر دلیلی که باشد، به طرز فوق العاده ای به سلامتی، فعالیت، ایمنی شما آسیب می رساند.

استرس های زندگی روزمره می تواند توانایی خوب خوابیدن را تحت الشعاع قرار دهد یا شاید به علت کار و فعالیت زیاد ساعات خواب خود را کاهش دهیم یا ممکن است دچار مشکلات جسمی و روانی باشیم که خواب را مختل کرده و از این که دچار کمبود خواب هستیم نیز تماماً آگاه نباشیم.

با این وجود درک این مسأله بسیار مهم است که کم خوابی ویا بی خوابی غالباً به دلایل اختلالات ناشناخته خواب بروز می کند. بعد از یک خواب معمولی در شب، ممکن است طی روز احساس خواب آلودگی نمائید یا این که احساس کنید به هیچ وجه سر حال نبوده و نمی توانید فعالیت کنید، اما تماماً از این که دچار اختلال خواب هستید یا از کم خوابی رنج می برید، آگاه نباشید.

زمانی که بتوانید راحت و کافی بخوابید شادابی و نشاط در جسم و جان شما موج می زند.کسانی که در معرض کم خوابی و یا خواب ناقص و بی کیفیت قرار دارند، ویژگی های صورت خود را از دست می دهند.چشم ها، پوست، دهان از جمله اعضایی می‌باشند که در صورت یک انسان خواب آلوده یا دچار کم خوابی سلامتی خود را از دست می دهند.بیشتر افرادی که راحت و کافی نمی خوابند از پلکهای آویزان، چشمهایی قرمز، پوست دور چشم تیره و رنگ پریدگی رنج می برند.

اثرات منفی کم خوابی بر پوست و صورت

 کم خوابی

کم خوابی پوست صورت را نابود میکند

چین و چروک های پوست

خواب کافی می تواند یکی از دلایل پوست های شاداب و سالم باشد.زمانی که خوب نمی خوابید و یا اینکه مدت زمان کافی استراحت نمی کنید، پوست دچار اختلالاتی می شود. از جمله این اختلالات می توان به چین و چروک یا خطوط ریز در اطراف چشم اشاره کرد.در کل خطوط ریز در گوشه دهان ویا دیگر اجزای صورت بیشتر به دلیل کم خوابی پیدا می شوند.

تاثیرات کم خوابی در صورت

چهره هر انسان حاوی مقادیر قابل توجهی از اطلاعات روحی و روانی می باشد. هر شخص می تواند از راه خطوط و علائم صورت و چشمهایش با دیگران ارتباط برقرار کند. به این ترتیب چنانچه شما دچار یک کم خوابی شدید هستید، در چهره تان بی شک این حالت پیدا خواهد بود. حالات اعضای صورت و شادابی آنها نمایانگر میزان خواب شما می باشد. هر میزان که شما بکوشید کم خوابی خود را پنهان کنید، خطوط و خستگی اعضای صورتتان این کمبود را افشا می کنند. شبکه عصبی صورت بعد از یک خواب کافی و راحت، دقیقتر و فعال تر کار می کند. به غیر از حالات فیزیکی صورت، حالات روانی مانند پرخاشگری و عصبانیت بعد از کم خوابی پملاقات می شوند.

چشمها و پوست انسان دو عضو فعال در صورت انسان می‌باشند.این دو عضو پیش از همه حالات دیگر علائم کم خوابی یا بی خوابی را درصورت شما هویدا می کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا