01 سفراخبار گردشگری ایران

بلیط پروازهای داخلی گران می‌شود

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده برای بلیط هواپیما از ۱۳ دی‌ماه امسال و افزایش چهار درصدی نرخ بلیط خبر داد.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی برای تخصیص قانون مالیات برارزش برای بلیط هواپیما، از الزام شرکت‌های هواپیمایی برای دریافت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و پرداخت آن به سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد. وی در این رابطه اظهار کرد:🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

با عنایت به اینکه در قانون یاد‌شده عوارض شهرداری برروی بلیط هواپیما پیش‌بینی نشده است و قسمتی از ۹ درصد مالیات برارزش افزوده به‌عنوان سهم شهرداری منظور می‌شود، لذا با حذف شدن عوارض شهرداری از ۱۳ دی ماه چهار درصد به قیمت بلیط پروازهای داخلی و ۹ درصد به قیمت بلیط پروازهای خارجی به‌عنوان مالیات برارزش افزوده اضافه می‌گردد.

اسعدی سامانی ضمن تاکید بر اینکه مالیات برارزش افزوده دریافتی از مسافر به جیب ایرلاین نمی‌رود و مستقیما باید به سازمان امور مالیاتی پرداخت شود، تصریح کرد:

شرکت‌ها در راستای تدبیر دولت برای کاهش هزینه سفرهای هوایی با مذاکراتی که با سازمان هواپیمایی کشوری برای عرضه تسهیلات و تخفیف‌های داشته‌اند، از اول آذر ماه حدود ۱۵ درصد نرخ‌های خود را کاهش دادند و سقف نرخ جدید مسیرهای مختلف پروازی تعیین و همه شرکت‌ها از اول آذر سقف‌های نرخی جدید را ملاحضه می‌کنند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به تعهد ایرلاین‌ها بنا به ملاحضه سقف نرخ تعیین‌شده، از نظارت و کنترل سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی برای جلوگیری از هرگونه اجحاف و گران‌فروشی احتمالی در شبکه توزیع سقف نرخی مسیرهای پروازی خبر داد و گفت:

نرخ بلیط هواپیما شناور و تابع شرایط عرضه و تقاضا متغیر و با ملاحضه سقف نرخ اعلام شده است و با عنایت به قیمت تمام شده هر ساعت شرکت‌ها نرخ‌های خود را با عنایت به شرایط بازار مدیریت می‌کنند.

مقصود اسعدی سامانی عرضه بلیط هواپیما را با قیمت‌های پایین‌تر از نرخ مصوب، به‌دلیل تعدادی از ایرادها و کاستی‌های احتمالی در آن پرواز دانست. وی با اشاره به اینکه همه شرکت‌های هواپیمایی در کشور تحت فشار و آسیب‌های ناشی از تحریم، افزایش نرخ ارز، تورم و تبعات ناشی از بیماری کرونا می‌باشند، خاطرنشان کرد:

ارزان فروشی که ناشی از نادیده گرفتن الزامات ایمنی و ملاحضه استانداردهای پرواز باشد، به هیچ عنوان پذیرفته نیست و کسانی‌که تاکید بر ضرورت ارزان فروشی شرکت‌ها دارند، باید توجه کنند که تعدادی از تصمیمات آنان منجر به افزایش نرخ ارز و افزایش هزینه سفرهای هوایی شده می‌باشد.

اسعدی سامانی تصویب قوانین برای وضع عوارض مختلف برروی بلیط یا مالیات برارزش افزوده را سبب افزایش قیمت بلیط هواپیما دانست و گفت:

ایرلاین‌های کشور بدون اینکه نفعی ببرند، مامور دریافت عوارض مختلف برای تعدادی از دستگاه‌های کشور شده‌اند.

چنانچه نیت خرید بلیط هواپیما به هر یک از منیتهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست‌وجوی پرواز کجارو می‌توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان‌ترین بلیط را خریداری کنید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا