0 سبک زندگیراه اندازی کسب و کارسرمایهکسب و کارمالی و سرمایه گذاری

بهترین شتاب دهنده های کسب و کار در ایران را بشناسید

کارآفرینان دنیا برای شروع و رشد کسب‌وکارشان نیاز به حمایت‌های مالی و آموزشی دارند. در ایران، شتاب دهنده های کسب و کار مختلفی وجود دارند که انتخاب بهترین آنها برای شروع کسب و کار جدیدی سخت و زمان‌بر می‌باشد. در این مقاله ۱۱ شتاب دهنده کسب و کار را معرفی می‌کنیم تا بتوانید راحت‌تر انتخاب کنید.

۱. وینوهاب

وینوهاب ار بهترین شتاب دهنده های کسب و کار🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

وینوهاب یکی از شتاب‌دهنده‌های عمومی فارسی‌زبان است که در سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را شروع کرده می‌باشد. این شتاب‌دهنده توانسته بستری مناسب برای آموزش، جذب سرمایه، منتورینگ، هدایت و همراهی کسب‌و‌کارهای نوپا مهیا کند. کارآفرینان در هر زمینه، در مکان‌های مختلف، با هر مدل تجاری یا در هر مرحله‌ای از کارآفرینی می‌توانند از خدمات این شتاب‌دهنده استفاده کنند.

وینوهاب به کارآفرینان کمک می‌کند کسب‌وکارشان را پرورش دهند و وارد بازار داخلی و خارجی شوند. آنها با استفاده از این شتاب‌دهنده می‌توانند مشکلات احتمالی را رفع کنند و وارد مرحله جذب سرمایه شوند. دو برنامه حمایتی وینوهاب حاوی پیش‌شتاب‌دهی و دوران شتاب‌دهی می‌باشد. برنامه پیش‌شتاب‌دهی مخصوص کارآفرینان خلاق برای عملیاتی‌کردن ایده‌های آنها و برنامه دوران شتاب‌دهی برای شناسایی مشکل و عرضه راه‌حل مناسب می‌باشد.

دکتر ساینا

مسیر عرضه خدمات در وینوهاب به‌ترتیب عبارت است از:

 1. آغاز پیش‌شتاب‌دهی؛
 2. عرضه کمینه محصول پذیرفتنی؛
 3. تزریق سرمایه پیش‌بذری؛
 4. ورود به شتاب‌دهنده؛
 5. عرضه به سرمایه‌گذار؛
 6. جذب سرمایه‌گذار؛
 7. خروج.

۲. دیموند

دیموند از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

دیموند شتاب‌دهنده‌ای عمومی است که در سال ۱۳۹۴ تأسیس شده است و در تهران، دانشگاه شیراز، بنیاد ملی نخبگان تبریز، دانشگاه صنعتی اصفهان و مرکز نوآوری خلیج فارس بوشهر شعبه دارد. این شتاب‌دهنده خدمات مختلفی را در زمینه آموزش، منتورشیپ، زیرساخت و ایجاد فضای کار اشتراکی عرضه می‌دهد.

برنامه‌های این شتاب‌دهنده نیز حاوی دوره پیش‌شتاب‌دهی و دوران شتاب‌دهی می‌باشد. دیموند در زمینه‌های مختلف مانند خدمات خانگی، آموزش، تولید محتوا، خدمات آی‌تی (IT)، خرده‌فروشی، فرهنگ و هنر، رسانه و تبلیغات، سلامت، شهر هوشمند، غذا و کشاورزی با کارآفرینان همکاری می‌کند.

مسیر ۹ماهه عرضه خدمات در شتاب‌دهنده دیموند عبارت است از:

 1. ثبت‌نام؛
 2. کمپ پیش‌شتاب‌دهی؛
 3. توسعه محصول؛
 4. شتاب‌دهی؛
 5. جذب سرمایه؛
 6. خروج.

۳. ملاصدرا

ملاصدرا از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

از باسابقه‌ترین شتاب دهنده های کسب و کار در ایران هولدینگ ملاصدرا با ۳۸ سال سابقه می‌باشد. یکی از خدمات آن شتاب‌دهی کسب‌وکارهای ایرانی می‌باشد. کارشناسان خبره و حرفه‌ای این شرکت در زمینه‌های مختلف مانند ثبت شرکت، ثبت برند، طرح صنعتی، رتبه‌بندی، ایزو و استاندارد، دریافت جواز، کد اقتصادی و کسب‌و‌کار به کارآفرینان کمک می‌کنند.

ملاصدرا خدمات بین‌المللی مانند ثبت شرکت، علامت تجاری، ثبت اختراع، ثبت تغییرات شرکت (مثل تغییر آدرس، موضوع فعالیت، تغییر نام، افزایش یا کاهش سرمایه، جابه‌جایی سمت‌های هیئت‌مدیریه و غیره)، پلمپ دفاتر و سرمایه‌گذاری بین‌المللی نیز دارد. انگیزه این مجموعه کمک به پیشرفت مشاغل و سودآوری بیشتر آنهمی‌باشد.

خدمات بین‌المللی هولدینگ ملاصدرا عبارت‌اند از:

 • ثبت شرکت و برند در کانادا؛
 • ثبت شرکت و برند در ترکیه؛
 • ثبت شرکت و برند در آلمان؛
 • ثبت شرکت و برند در اسپانیا؛
 • ثبت شرکت و برند در روسیه؛
 • عرضه خدمات ثبت شرکت و برند در سوئیس؛
 • عرضه خدمات ثبت شرکت و برند در ارمنستان؛
 • عرضه خدمات ثبت شرکت و برند در گرجستان.

۴. فردوسی

فردوسی از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

فردوسی یکی دیگر از شتاب دهنده های کسب و کار در ایران است که از بهار ۱۳۹۶ شروع به کار کرده می‌باشد. فردوسی خدمات زیاد و متنوعی در زمینه پذیرش استارتاپ، توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان و جذب سرمایه‌گذار برای استارتاپ‌ها دارد. در بین شتاب دهنده های کسب و کار ایرانی، انگیزه اساسی این مجموعه تمرکز بر فناوری‌های نرم مانند محتوا و رسانه‌های نو، بازی و سرگرمی، خدمات شهری و گردشگری می‌باشد.

مسیر عرضه خدمات در شتاب‌دهنده فردوسی عبارت است از:

 1. پذیرش: ثبت اطلاعات تیم برای ارزیابی؛
 2. کشف: دوره ۲‌ماهه برای ارتقای درک شما از کسب‌و‌کار خود؛
 3. شتاب: معرفی خود به مشتری و سنجش کارکرد در جهت به‌دست‌آوردن اطلاعات موردنیاز برای سرمایه‌گذاری؛
 4. روز برآیند: عرضه کسب‌و‌کار به سرمایه‌گذاران برای توسعه و رشد سریع‌تر.

۵. هاب (هوشمند اول بهشتی)

هاب از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

شتاب‌دهنده هاب فعالیت خود را با همکاری دانشگاه شهید بهشتی و شرکت همراه اول از سال ۱۳۹۶ آغاز کرده می‌باشد. این شرکت نیت دارد با استفاده از تجربیات و قابلیت‌های علمی و صنعتی این دو مرکز، کسب‌وکار دیجیتال را توسعه دهد. هاب در حوزه‌های حمل‌ونقل و گردشگری، خدمات مالی و بیمه، ارتباط و رسانه، تجارت الکترونیک، فناوری‌های نوآورانه، سلامت، آموزش، هوش مصنوعی و تولید بازی‌های موبایلی فعالیت می‌کند.

اهداف این مرکز جذب، شناسایی و پرورش نخبه‌های حوزه دیجیتال، طراحی مدل کسب و کار ایده‌ها و محصولات توسعه‌داده‌شده، جهت‌دهی به کسب‌وکار و اتصال آنها به بازار کار و سودآوری می‌باشد. اولویت شتاب‌دهنده هاب برای کارآفرینان حوزه ict و مبتنی بر فناوری جدید می‌باشد. این مجموعه با تأمین منابع مالی، ایجاد بازار جدید، افزایش شبکه‌های ارتباطی و غیره باعث جذب سرمایه و موفقیت استارتاپ‌ها می‌شود.

۶. آدلان

آدلان از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

شتاب‌دهنده آدلان در سال ۱۳۹۸ در جهت بسترسازی برای ایده‌های برتر، توسعه کسب‌وکار، رشد و تجاری‌سازی آنها شروع به کار کرد. خدمات این مرکز حاوی آموزش و مشاوره تخصصی، منتورینگ، فضای کار اشتراکی، سرمایه‌گذاری، شبکه‌سازی، مرکز نوآوری و شتاب‌دهنده می‌باشد. مسیر عرضه خدمات در شتاب‌دهنده آدلان عبارت‌اند از:

 1. عرضه درخواست؛
 2. ارزیابی اولیه؛
 3. عرضه اولیه ؛
 4. ورود تیم‌های برگزیده به آدلان؛
 5. توسعه محصول یا خدمت؛
 6. جذب سرمایه.

۷. صفاتک

صفاتک از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

صفاتک در سال ۱۳۹۹ تأسیس شد. این مجموعه تلاش می‌کند با کمک مشاوران خبره، محصولات و ایده‌های کارآفرینان و صاحبان ایده را توسعه دهد و تجاری‌سازی کند. خدمات این شتاب‌دهنده حاوی فضای کار اشتراکی، پیش‌شتاب‌دهی، دوران شتاب‌دهی و استارتاپ استودیو می‌باشد. انگیزه شتاب‌دهنده صفاتک دسترسی بهتر به بازار و منابع تأمین سرمایه، ایجاد ارتباط داخلی و بین‌المللی و فضای کار شاداب و پویمی‌باشد.

 1. فضای کار اشتراکی: ایجاد فضای مناسب جهت هم‌فکری و فعالیت مشترک، پیداکردن افراد جدید تیم و تمرین کار گروهی؛
 2. پیش شتاب‌دهی: بررسی، فنی و اقتصادی کردن ایده، حمایت و پشتیبانی از آن؛
 3. شتاب‌دهی: ساخت، تولید و توسعه محصول؛
 4. استارتاپ استودیو: بررسی و تحلیل ایده، نمونه‌سازی محصول و عرضه به بازار کار.

۸. نوین‌ورک

نوین ورک از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

از سال ۱۳۹۵ شتاب‌دهنده نوین‌ورک بدنبال رشد، توسعه، تجاری‌سازی و افزایش درآمد شروع به فعالیت کرد. این شتاب‌دهنده در حوزه آی‌تی و فناوری مانند تولید بازی و سرگرمی، خدمات شهری و گردشگری و تولید محتوا فعالیت می‌کند. خدمات نوین‌ورک حاوی تبلیغات ارزش‌افزوده، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، شبکه اجتماعی و اپلیکیشن‌ها و شتاب‌دهنده‌همی‌باشد.

این مجموعه با همکاری شبکه‌های بزرگ از فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ، مهیا‌کردن بستر موردنیاز برای عرضه محتوا و مشاوره در راه‌اندازی سرویس به موفقیت کارآفرینان کمک می‌کند. مسیر عرضه خدمات در شتاب‌دهنده نوین‌ورک نیز حاوی موارد زیر است:

 1. پذیرش؛
 2. کشف؛
 3. شتاب؛
 4. سرمایه‌گذاری.

۹. شناسا

شناسا از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

شرکت پیشگامان امین سرمایه پاسارگاد (شناسا) در سال ۱۳۹۱ شروع به کار کرد. انگیزه این شتاب‌دهنده شناسایی، شکل‌دهی، تجاری‌سازی، سازمان‌دهی و راهبری کسب‌و‌کارهای نوپا، و ضمنا رشد، توسعه و سودآوری آنهمی‌باشد. عمده فعالیت این شرکت در زمینه سلامت، مدیریت منابع طبیعی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، فرهنگ و هنر، فین تک، اد تک، کید تک، آموزشی و سبک زندگی می‌باشد.

این مجموعه به‌علت صداقت و امانت‌داری، وسیع و اثربخش‌بودن، داشتن دانش و تجربه و مهیا‌کردن فضایی امن برای شکوفایی کسب‌و‌کارها نظر اکثر کارآفرینان و صاحبان ایده را به خود جلب کرده می‌باشد. مراحل ورود کارآفرینان به این سازمان حاوی ۳ بخش است:

 1. پیش‌شتاب‌دهی: ورود استارتاپ‌های پذیرفته‌شده برای بهره‌مندی از خدمات آموزشی منتورشیپ و فضای کار؛
 2. شتاب‌دهی: دریافت سرمایه اولیه، فضای کار مناسب، منتورشیپ از مشاور حقوقی، منابع انسانی و مالی؛
 3. پساشتاب‌دهی: بهبود کسب‌وکار و جذب سرمایه.

۱۰. اینومکث

اینوماکس از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

شتاب‌دهنده اینومکث فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ آغاز کرد و در سال ۱۳۹۹ در دانشگاه مکانیک تهران مستقر شد. این شتاب‌دهنده در حوزه‌های مختلفی مانند هوش مصنوعی، اینترنت اشیا (Iot)، سلامت و نانو پلیمر فعالیت می‌کند. مسیر عرضه خدمات در شتاب‌دهنده اینومکث به این سان است:

 1. پذیرش؛
 2. ارزیابی و انتخاب؛
 3. پیش‌شتاب‌دهی (حاوی گرفتن مجوز، ثبت شرکت، تیم‌سازی، فضای کار، تحقیقات بازار و غیره)؛
 4. شتاب‌دهی (حاوی آموزش برای ورود به بازار کار و منتورینگ، حمایت مالی، شبکه‌سازی و غیره)؛
 5. استراتژی خروج؛
 6. پساشتاب‌دهی (حاوی گسترش سهم بازار، توسعه کسب‌و‌کار، بازاریابی و استراتژی‌های فروش، افزایش طول عمر استارتاپ و غیره).

۱۱. آی‌تک

 از بهترین شتاب دهنده های کسب و کار

آی‌تک شتاب‌دهنده‌ای تخصصی در زمینه انرژی ( B2B، B2G و B2B2C متمرکز بر فناوری‌های Industry 4.0) است که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده می‌باشد. خدمات این شتاب‌دهنده حاوی ۴ بخش است:

 1. سرمایه اولیه: عرضه سرمایه اولیه امکانات و خدمات؛
 2. منتورینگ: استفاده از تجربیات مربیان و کارآفرینان برتر؛
 3. فضای کاری: برپایی فضایی پویا برای افزایش خلاقیت بهره‌وری و بازدهی تیم؛
 4. آموزش: برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزش تخصصی بر مبنای الگوهای موفق داخلی و خارجی.

پروسه پذیرش در شتاب‌دهنده آی‌تک:

 1. ثبت‌نام اولیه و تکمیل فرم؛
 2. ارزیابی و سنجش عمومی ایده و تیم؛
 3. دعوت به گفتگو حضوری؛
 4. پذیرش و ثبت‌نام نهایی؛
 5. آغاز دوره شکل‌دهی ۴هفته‌ای؛
 6. آغاز دوره شتاب‌دهی ۶ تا ۹ ماهه‌؛
 7. عرضه محصول نهایی به سرمایه‌گذاران.

اهداف این برنامه اعتبارسنجی مدل کسب‌وکار، شناسایی بهتر بازار، تدوین استراتژی‌های اساسی استارتاپ، آموزش اصول اولیه جذب سرمایه و تشکیل و تکمیل تیم می‌باشد.

سخن آخر

کارآفرینان در دنیای امروز نقش مهمی را ایفا می‌کنند. آنها با ایده‌های خلاق و تفکر نابشان باعث تغییر و رونق دنیای کسب‌وکار می‌شوند. این افراد خلاق به حامی و پشتیبانی به‌نام شتاب‌دهنده نیاز دارند. وجود شتاب‌ دهنده‌ های کسب و کار امری ضروری برای رشد و توسعه کسب‌و‌کارهای مدرن می‌باشد.

اقتصاد و فرهنگ دو رکن اساسی زیست‌بومی خلاق به شمار میر وند. شتاب‌دهنده‌ها نیز با ایجاد کسب‌وکار، توانسته‌اند اقتصاد و فرهنگ جامعه را متحول کنند. هرقدر شتاب‌دهنده‌ها قوی‌تر عمل کنند، ایده‌ها و خلاقیت‌های بیشتری عملی می‌شوند و پیشرفت بیشتری در کسب‌وکارها صورت می‌گیرد.

در این مجموعه ارزشمند، تمام نیازمندی‌های شما برای شروع و رشد کسب‌وکار مهیا شده می‌باشد.

این مجموعه حاصل تجربیات اساتید هاروارد است که هر یک،‌ از کارآفرینان و مشاوران بزرگ در دنیا می‌باشند.
🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا