خانه داریخانواده

بهترین وزن مرغ چقدر است؟

 بهترین وزن مرغ به گونه ای که گوشت مرغ از سلامت کافی برخوردار باشد حاوی ویژگی هایی می شود که در این مطلب می خوانید.

حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کاهش سن کشتار مرغ و عرضه مرغ های کوچک سایز به بازار چه فواید اقتصادی برای تولید کننده و مصرف کننده دارد، گفت:فرهنگ مصرف مرغ درشت فرهنگ غلطی است و باید با ترویج مصرف مرغ سبک (سایز) در بین مردم این فرهنگ غلط را اصلاح کنیم، چرا که کاهش سن کشتار مرغ باعث بهبود ضریب تبدیل می شود.

 مرغ با وزن 1.2 کیلوگرم بهترین کیفیت و طعم را دارد، افزود:با افزایش وزن مرغ و تجمع چربی در محوطه شکمی، دانی (خوراک طیور) که با قیمت بالا وارد کرده ایم، به جای تبدیل به پروتئین موثر با هزینه بالاتر و خوراک بیشتر به چربی تبدیل می شود. غلب مردم به دنبال مصرف مرغ درشت اند در حالی که مرغ سایز (سبک) با وزن حدود 1.2 کیلوگرم  بهترین طعم و کیفیت می‌باشد.

مرغ

وزن مناسب مرغ سلامت

رکنی در پاسخ به این سؤال که چگونه می خواهید عرضه مرغ های سبک را در بازار افزایش دهید در حالی که تولید کننده برای تولید این سایز مرغ به دلیل سود اقتصادی کمتر تمایل ندارند، بیان داشت:از آنجا که در تمام دنیا مرغ های سبک تولید می شود ازاین رو باید با فرهنگ سازی به تولید کننده از او بخواهیم، تا آنچه را که برای عموم مناسب تر است تولید کند.در هیچ جای دنیا مرغ 3 کیلویی مصرف نمی شود و اغلب کشورهای پیشرفته و حتی همسایه مرغ سایز با وزن 1.2 تا 1.4 کیلوگرم مصرف می کنند.

 ایشان ادامه دادند:ما نباید به دنبال انتفاع یک عده  باشیم، ایضاً باید انتفاع عموم را باید در نظر گرفت و بدانیم که هم منفعت تولید کننده و مصرف کننده در مصرف و تولید مرغ های سایز می‌باشد.

 معاون وزیر جهاد کشاورزی با طرح این سؤال که مگر تولید کننده مرغ سایز در تمام دنیا متضرر می شوند، گفت:با کاهش تولید مرغ درشت و افزایش تولید مرغ سایز مصرف کننده هم به سمت مصرف مرغ سبک می رود.

 رکنی بیان داشت:مرغ های سایز (سبک) خوش خوراک، خوش پخت و چربی کمتری در لاشه آن موجود است، ضمن اینکه تولید آن اقتصادی تر می‌باشد.

 وی افزود:در ماه های اخیر تعدادی از تولید کنندگان علیرغم مقاومت در نخستی کار، اقدام به عرضه مرغ های سایز به بازار کرده اند.

 رکنی اظهار داشت:زمانی مرغ درشت به بازار عرضه می شد، الان باید جهت تولید را به سمت تولید مرغ های سبک تغییر دهیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا