خانوادهروابط عاطفی

بهترین و عاقلانه ترین رفتار مردان با زنان یائسه

برخورد مناسب و رفتار صحیح با زنان یائسه

زنان در زمان یائسگی دیگر قادر به فرزندآوری نیستند و با طیف وسیعی از تغییرات جسمی و عاطفی روبرو می شوند.

به طور معمول بیشتر خانم ها، یائسگی را در اواخر دهه 50 تجربه می کنند و متوسط سنی آنها 51 سال می‌باشد.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

از نظر فیزیولوژیکی، هنگامی که تخمک گذاری متوقف می شود، یائسگی رخ می دهد.

از بدو تولد، تعداد محدودی تخمک داخل تخمدان های یک زن ذخیره می شود. هنگامی که تخمک ها از بین می روال و تخمک ها آزاد نمی شود ، قاعدگی متوقف و نشانه های یائسگی آغاز می گردد. 

علائم جسمی ممکن است حاوی گر گرفتگی ، بی خوابی ، سردرد و نوسانات خلقی باشد . با این وجود، ترکیب این علائم و تغییرات زندگی می تواند اکثر علائم عاطفی را نیز به همراه داشته باشد.

بی خوابی

حدود 80 درصد از خانم ها داروهای بدون نسخه مصرف می کنند.

از آنجا که یائسگی خانم ها به طور معمول در سنین بالا اتفاق می افتد، اغلب اوقات فرزندان بزرگ شده و به خانه بخت می روال.

به این معنی که خانم های یائسه زمان بیشتری را در کنار همسر خود به تنهایی می گذرانند. 

اصول رفتار آقایان با همسر یائسه شان

درک تعدادی چیزها برای آقایان کمی دشوارتر است، مثلا آنها نمی دانند یائسگی چطور بر روح و روان خانم تاثیر می گذارد. به همین دلیل در این بخش از خانواده پلاس نمناک به چگونگی رفتار آقایان با همسر یائسه می پردازیم: 

خود را برای بدخلقی همسرتان آماده کنید : 

خود را برای بد اخلاقی همسر آماده کنید، مگر اینکه با یکی از معدود زنانی روبرو شوید که دچار علائم یائسگی نشده است، احتمال نوسانات روحی به دلیل افزایش و کاهش هورمون های زنانه استروژن و پروژسترون وجود دارد. 

انعطاف پذیری کلید مقابله با نوسانات روحی است، حتی آن هایی که به نظر می رسد هیچ تغییری نکرده اند. چنانچه همسرتان پیرامون موضوعی با شما بحث کرد، به جای اینکه حالت تدافعی به خود بگیرد، به او زمان بدهید. 

بد خلقی

او را برای انجام رابطه جنسی درک کنید : 

در کل، رابطه جنسی واقعا می تواند برای یک زن یائسه دردناک باشد. زیرا با کاهش سطح استروژن ، بافت داخل و اطراف واژن خشک و حساس تر می شود. 

ضمنا اکثر خانم ها تمایل به رابطه جنسی را در دوران یائسگی از دست می دهند، زیرا سطح هورمون تستوسترون یا همان هورمون مردانه ، که به شهوت جنسی کمک می کند، می تواند در کنار سایر هورمون ها کاهش یابد.

 چنانچه همسرتان هنگام برقراری رابطه اذیت می شود ، اصرار زیادی نکنید، زیرا میل جنسی او بعد از پایان یائسگی احیا می شود. چنانچه درد دارد با پزشک در مورد کرم های استروژن واژن صحبت کنید تا به رفع خشکی کمک کند. 
زنان یائسه

به او اطمینان دهید زیبا است : 

اکثر زنان بعد از یائسگی فکر می کنند زیبا نیستند و برای از دست دادن توانایی باروری خود ناراحت می‌باشند. تعدادی دیگر ممکن است متوجه تغییرات وزن شوند. 

بدانید علائم یائسگی همیشگی نیست : 

ممکن است فکر کنید یائسگی اتفاق ناخوشایندی است که می تواند هشت سال یا بیشتر طول بکشد، اما بیشتر زنان تنها حدود دو سال، نشانه های یائسگی را احساس می کنند. 

اطلاعات کسب کنید : 

علائم ناشی از یائسگی را می توان غیرقابل پیش بینی دانست، پس یاد بگیرید که چه چیزی را دنبال کنید.

سردرد یا گر گرفتگی مانند بیشتر علائم یائسگی، به طور ناگهان ظاهر می شوند، ازاین رو نگران نشوید. 

سردرد

او را باور کنید: 

دوران یائسگی واقعا می تواند زمان امتحان برای شما باشد، ازاین رو چنانچه خانم شما می گوید بهترین کاری را که می توانسته انجام داده است ، باور کنید.

بعضی اوقات زنان احساس شکنندگی می کنند و به سختی خود را در سال های یائسگی باور می کنند. 

پیشنهاد کمک دهید : 

همکاری در انجام امور منزل هنگامی که در خانه حضور دارید می تواند به آسودگی او کمک کند. هر کاری که می توانید انجام دهید تا او را از احساس افسردگی و پوچی در امان نگه دارید. 

تأییدش کنید: 

این دوران زمان شایسته‌ای است که او را تحسین و حمایت کنید البته در ستایش خود صادق باشید. 

تایید همسر

به یاد داشته باشید که چرا با هم هستید: 

در سخت ترین لحظات ، به خود یادآوری کنید که چرا تصمیم به ماندن در کنار او گرفتید. در یک لحظه آرام و مناسب، ممکن است بخواهید این موضوع را با او در بین بگذارید. 

به او کمک کنید تا بخوابد. بی خوابی در دوران یائسگی بسیار متداول است ، چنانچه خروپف می کنید، راهی برای جلوگیری از بیدار شدن همسر خود پیدا کنید زیرا خواب خوب شبانه به طرز فوق العاده ای به او کمک می کند. 

مراقب سلامتی او باشید: 

آخر هر هفته پیاده روی شبانه در اطراف دریاچه را پیشنهاد دهید. این کار می تواند به یک برنامه تبدیل شود که هر دو شما درمورد آن احساس خوبی دارید.
چنانچه همسرتان از افزایش وزن خود نگران است ، تصمیم به مصرف غذاهای سالم بگیرید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا