اخبار ایران و جهاندولتسیاست

تاکید وزیر کشور بر لزوم حل مشکلات استان خوزستان – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: 2 دقیقهبه نقل از خبرگزاری مهر به نقل از صدا وسیما، احمد وحیدی با حضور در برنامه «نگاه یک» شبکه یک سیما با گرامیداشت شهدای هفتم تیر و مخصوصا شهادت شهیدان رجایی و باهنر افزود: این دو شخصیت توانستند الهام بخش باشند و با وجود طول مدت کوتاه خدمتشان، آنچنان خالصانه و صادقانه در صحنه بودند که فعلا هم مردم، آن‌ها را به عنوان الگوهای برتر در حوزه دولت مداری می‌شناسند.

وی درمورد نخستین سفر دولت جدید به استان خوزستان با اشاره به اینکه این استان از ابعاد مختلف، اهمیت خاص و فراوانی دارد، گفت: این استان بر گردن همه ما دین دارد و مدیون مردم آن هستیم.

آقای وحیدی ادامه داد: آقای رئیسی به درستی، نخستین سفر خود را به این استان اختصاص داد تا از نزدیک، اوضاع و احوال و مشکلات این استان را بررسی کند و تصمیمات لازم برای حل مشکلات گرفته شود.

وزیر کشور گفت: رئیس جمهور از طرح آبرسانی «غدیر» و طرح‌های شبکه‌های فاضلاب بازدید کرد و در شورای عشایر و شیوخ و شورای اداری حضور یافت.

آقای وحیدی افزود: طرحی مشهور به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در آنجا مطرح است که حاوی زمین‌هایی است که باید مورد بهره براری کشاورزی قرار بگیرد؛ قسمتی از آن با عنایت رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته انجام شده و بخشی دیگر باقی مانده است که باید انجام شود.

او اضافه کرد: اجرای طرح شبکه آب و فاضلاب هم باید تسریع شود و درمورد روان آب‌ها هم تصمیم گیری و درمورد تعدادی محصولات مانند خرما و قیمت آن تصمیم گیری شد تا قیمت‌های تضمینی دولتی اعلام شود و دغدغه کشاورزان، برطرف شود.

وزیر کشور افزود: درمورد توسعه تعدادی صنایع پایین دست پتروشیمی و الگوی کشت و تعدادی موضوعات متنوع، بحث و بررسی شد.

[table id=2 /]

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا