0 ارز دیجیتالاخبار بیت کوینبیت کوینقیمت بیت کوین

تحلیل‌گران در مورد وضعیت کنونی قیمت بیت کوین چه می‌گویند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه


رسیدن قیمت بیت کوین به ۵۰,۰۰۰ دلار، باعث شد تا اکثر معامله‌گران از ورود این ارز دیجیتال به منطقه صعودی صحبت کنند. ضمن اینکه تعدادی دیگر بر این باورند نباید از احتمال اصلاح قیمت و رسیدن دوباره به حمایت‌ها در کوتاه‌مدت غافل شد.

به گزارش کوین تلگراف، عبور بیت کوین از ۵۰,۰۰۰ دلار که دیروز اتفاق افتاد، امیدهای تحلیل‌گران درمورد استمرار روال صعودی را زنده کرد. به‌گفته تعدادی از آنها، ۵۰,۰۰۰ دلار به‌معنی بازشدن راه رسیدن به ۱۰۰,۰۰۰ دلار پیش از پایان امسال میلادی می‌باشد.

[table id=2 /]

اطلاعات بازار نشان می‌دهد که صبح امروز، قیمت بیت کوین در محدوده ۵۰,۵۱۴ دلار قرار داشت که با اصلاح روبه‌رو شد. هَم‌اکنون هر واحد بیت کوین در محدوده ۴۹,۳۰۰ دلار معامله می‌شود.

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، رسیدن به ۵۰,۰۰۰ دلار باعث شد تا اکثر احتمال ادامه روال صعودی و رسیدن به قیمت‌های بالاتر صحبت کنند. ضمن اینکه معامله‌گرانی مانند دیسنتریدر (Decentrader)، می‌گویند که حجم معاملات کم بیت کوین عاملی است که باعث می‌شود در مورد قیمت محتاط صحبت کنیم. به‌گفته وی، این حجم معاملات ممکن است نشانه‌ای از نیاز به تجدیدقوای خریداران در حمایت‌های پایین‌تر باشد.

دیسنتریدر خاطرنشان کرد که حجم معاملات کنونی برای عبور قیمت از ۵۲,۰۰۰ دلار کافی نیست و احتمال سقوط به ۴۸,۰۰۰ دلار یا حتی سطوح پایین‌تر وجود دارد؛ چراکه در شرایط کنونی خریداران نیاز به تجدیدقوا برای رساندن قیمت به قیمت‌های بالاتر دارند.

این تحلیل‌گر از ۴۴,۰۰۰ و ۴۱,۰۰۰ دلار به‌عنوان نواحی حمایتی که معامله‌گران باید آنها را زیر نظر بگیرند یاد می‌کند و می‌گوید در صورت سقوط، احتمال رسیدن به این قیمت‌ها وجود دارد.

یکی دیگر از تحلیل‌گران بازار با نام کاربری کریپتو اد (Crypto_Ed_NL)، در توییتر خود با اشاره به احتمال پولبک بیت کوین گفت که حالا منتظر کاهش و تثبیت قیمت زیر ۵۰,۰۰۰ دلار می‌باشد.

او در ادامه نموداری را منتشر کرد و در آن بازه بین ۴۹,۳۰۰ تا ۴۹,۱۰۰ دلار را به‌عنوان ناحیه‌ای مناسب برای افرادی که می‌خواهند موقعیت خرید (لانگ) اتخاذ کنند، معرفی کرد.

نمودار قیمت بیت کوین

برخلاف اکثر تحلیل‌گران، روکی ایکس‌بی‌تی (RookieXBT)، دیدگاهی مثبت در ارتباط با قیمت بیت کوین دارد. او در توییتر خود با اشاره به روال صعودی قیمت، اعلام کرد که تا پایان سال باید منتظر بیت کوین ۷۵,۰۰۰ دلاری باشیم.

روکی ضمن اعلام این مطلب که انتظار دارد قیمت بیت کوین پیش از پایان امسال میلادی اوج تاریخی جدید‌ای را ثبت کند، نوشت:

در همین حال این که قیمت بیت کوین بین ۵۰,۰۰۰ تا ۶۰,۰۰۰ دلار نوسان می‌کند، فکر می‌کنم اتریوم اوج تاریخی خود را بشکند.

به‌گفته روکی، اتریوم در حرکت [صعودی] اولیه خود، کارکرد چندان خوبی به جا نگذاشت.

نمودار قیمت بیت کوین

هَم‌اکنون ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۲.۲ تریلیون دلار است؛ بیت کوین با سلطه ۴۱.۹۳ درصدی،‌ بیشترین سهم را از بازار در اختیار دارد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا