0 ارز دیجیتالبیت کوینتحلیل قیمت بیت کوینقیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین؛ استمرار روال صعودی تا چه اندازه محتمل است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه


قیمت بیت کوین در روزهای گذشته موفق شد در محدوده ۴۶,۰۰۰ دلار کف‌سازی خوبی انجام دهد و جهش خود را از این ناحیه آغاز کند.

به گزارش نیوزبی‌تی‌سی، بیت کوین موفق شد بعد از شکستن مقاومت ۴۸,۰۰۰ دلاری به بالای متوسط متحرک ساده ۱۰۰ ساعته (SMA100) برسد. بعد از این اتفاق، با قدرت‌گرفتن بیشتر خریداران، شاهد عبور از مقاومت روانی ۵۰,۰۰۰ دلاری بودیم. در این روال قیمت بیت کوین تا ۵۰,۳۰۰ دلار اوج گرفت که بیشترین قیمت این ارز دیجیتال در سه ماه گذشته بود. هَم‌اکنون هر واحد بیت کوین با قیمت ۵۰,۳۸۰ دلار معامله می‌شود.

[table id=2 /]

۴۹,۷۵۰ دلار اولین حمایت پیش روی بیت کوین می‌باشد. این ناحیه به فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی نزدیک است که در جهش از ۴۸,۰۳۳ به ۵۰,۳۶۰ دلار تشکیل شده بود. نباید فراموش کرد که قیمت کنونی بیت کوین فاصله زیادی با ۴۸,۰۰۰ دلار و متوسط متحرک ساده ۱۰۰ ساعته دارد.

از طرف دیگر شاهد شکل‌گیری یک خط روال صعودی بزرگ با حمایتی نزدیک به ۴۹,۲۰۰ دلار در تایم فریم یک ساعته هستیم. ۵۰,۳۰۰ اولین مقاومت پیش روی قیمت بیت کوین. ۵۰,۵۰۰ هم مقاومت مهم قیمت این ارز دیجیتال است و تثبیت قیمت بالای آن می‌تواند جهش قیمت را تسریع کند. ۵۲,۰۰۰ دلار هم مقاومت اساسی ارز دیجیتال شماره یک بازار می‌باشد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

در صورت شکست بیت کوین در عبور از ۵۰,۳۰۰ و ۵۰,۵۰۰ دلار، احتمال اصلاح وجود دارد. ۴۹,۷۵۰ اولین حمایتی است که بیت کوین در صورت سقوط به آن برخورد خواهد کرد.

۴۹,۲۰۰ هم حمایت اساسی بیت کوین می‌باشد. این حمایت نزدیک به خط روال و فیبوناچی ۵۰ درصدی است که در جهش اخیر از ۴۸,۰۳۳ به ۵۰,۳۰۶ دلار تشکیل شده بود. شکسته‌شدن این حمایت راه را برای رسیدن دوباره به ۴۸,۰۰۰ دلار باز می‌کند.

سرعت ورود شاخص مکدی (MACD) به منطقه صعودی رفته‌رفته بیشتر می‌شود. شاخص قدرت نسبی (RSI) هم هَم‌اکنون با فاصله زیاد، بالاتر از ۶۰ جای دارد. ۴۹,۲۰۰ و ۴۸,۰۰۰ دلار حمایت‌های مهم بیت کوین می‌باشند. ۵۰,۳۰۰، ۵۰,۵۰۰ و ۵۲,۰۰۰ هم به‌ترتیب مقاومت‌های اساسی این ارز دیجیتال را تشکیل داده‌اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا