آخرین اخبار لیگ برتر ایرانصفحه نخستفوتبال

تفاوت عجیب دو بازیکن استقلال‌؛ اختلاف 5 میلیاردی قرارداد و درخشش فوق العاده ستاره آبی ها

خبرورزشی –

در روزهای پایانی فصل نقل و انتقالات لیگ برتر بیست و یکم عنوان شد دفاع راست تیم وایله دانمارک، تیمی که تلاشد عزت اللهی در آن عضویت دارد در راه پیوستن به استقلال می‌باشد.

کوین یامگا بعد از پایان هفته اول لیگ برتر جاری و بعد از مسابقه استقلال مقابل همجبور به تهران آمد و بعد از ۴۸ ساعت، با دریافت برگه آی تی سی، به بازی دوم استقلال مقابل ذوب‌آهن رسید. فرهاد مجیدی با تغییر پست این بازیکن از دفاع به حمله او را به عنوان مهاجم نوک در ملاقات تیمش مقابل نماینده اصفهان در فولادشهر به زمین فرستاد تا افزون بر طرفداران تیمش مهدی تارتار سرمربی ذوب آهن را هم غافلگیر کند. در نهایت هم با دو گلی که کوین یامگا در آن ملاقات به ثمر رساند دو بر صفر سه امتیاز شیرین را به جمع امتیازاتش اضافه کرد.

یامگا که از سال ۲۰۱۵ فوتبال خود را به شکل رسمی و در سن ۱۹ سالگی در سری C فوتبال ایتالیا با عضویت در تیم سینا آغاز کرد تا امروز در تیم‌های مختلفی فوتبال بازی کرده اما هیچگاه به موفقیتی که امروز در استقلال به دست آورده نرسیده بود. او در همان سال اول فوتبالش در سری C توانست در ۲۵ بازی چهار گل در سری C ایتالیا بزند و فصل بعد در همان دسته به تیم آرزُ بپیوندد. او در تیم آرزُ(ARZZO) نیز در ۲۹ بازی حضور داشت و فقط سه گل زد.

یامگا در همه این سالها و به رغم حضور در سری B فوتبال ایتالیا، دسته دوم فوتبال فرانسه(لوشامپیونه۲)، لیگ برتر پرتغال و باشگاه وایله دانمارک هیچگاه درخششی که امروز در استقلال داشته را به دست نیاورده بود.

یامگا هَم‌اکنون با سه پاس گل، ۷ گل زده و گرفتن یک پنالتی برای استقلال مؤثرترین بازیکن این تیم در نیم فصل اول مشهور و آمار قابل توجهی از خودش در این تیم بر جای گذاشته می‌باشد.

قرار داد او با استقلال ۳۰۰ هزار دلار عنوان شده که البته این مبلغ با همه آپشن های در نظر گرفته شده محاسبه شده می‌باشد. عددی که با دلار 27هزار تومانی معادل ۸میلیارد تومان می شود و در قیاس با ژستد که ۱۸۰ هزار دلار بیشتر(۴۸۰هزار دلار معادل ۱۳ میلیارد – با آپشن ها) دریافت می کند، به رغم دریافت ۵ میلیارد کمتر از هموطنش، کارکردی به مراتب بهتر برای استقلال داشته می‌باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا