0 ارز دیجیتالبیت کوینتحلیل قیمت بیت کوینقیمت بیت کوین

تقاطع صعودی روی نمودار بیت کوین؛ چنانچه تاریخ تکرار شود باید منتظر بیت کوین ۲۲۵,۰۰۰ دلاری بود

زمان مطالعه: 2 دقیقه


یکی از شاخص‌های تکنیکال و قابل‌اعتماد بیت کوین اخیرا وارد محدوده صعودی شده می‌باشد. آخرین بار که چنین اتفاقی افتاد قیمت بیت کوین رشدی ۴۵۰ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش کوین تلگراف، عبور قیمت بیت کوین از ۵۰,۰۰۰ دلار بازار را به وجد آورده است، با این وجود یک شاخص صعودی نشان می‌دهد که هنوز هم جا برای رشد بیشتر قیمت وجود دارد.

[table id=2 /]

در نمای هفتگی بازار «بیت کوین/ دلار» به‌وضوح دیده می‌شود که شاخص مکدی (MACD) از ناحیه قرمز (منفی) خارج و وارد ناحیه سبزرنگ (مثبت) شده می‌باشد. این ماه در هیچ‌یک از شاخص‌های صعودی قیمت ضعفی دیده نمی‌شود و می‌توان گفت همه چیز، از موجودی صرافی‌ها گرفته تا عوامل فاندامنتال درون‌زنجیره‌ای، در خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن جای دارد.

شاخص مکدی در ماه اوت (مرداد) یک تقاطع کم‌مانند را به وجود آورد، با این وجود گویا پتانسیل رشد قیمت در آینده بسیار بیشتر از آن چیزی باشد که بازار تاکنون تجربه کرده می‌باشد.

مکدی یک شاخص قابل‌اعتماد است که از آن برای تشخیص روال کلی قیمت یک حاویی استفاده می‌شود و بیت کوین هم از این قاعده مستثنا نیست. آخرین بار که چنین تقاطع صعودی‌ای در مکدی یک‌هفته‌ای رخ داد، قیمت بیت کوین ۵.۵ برابر شد و از ۱۱,۵۰۰ دلار در اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۹۹)، به اوج تاریخی ۶۴,۵۰۰ دلاری رسید.

چنانچه تاریخ بار دیگر تکرار شود، قیمت بیت کوین تا پایان امسال و یا نهایتاً تا نخستی سال ۲۰۲۲، از ۲۲۰,۰۰۰ دلار هم فراتر خواهد رفت.

ضمنا بخوانید: اندیکاتور مکدی چیست؟ آموزش کامل استفاده از MACD در معاملات

تقاطع صعودی روی نمودار بیت کوین؛ چنانچه تاریخ تکرار شود باید منتظر بیت کوین ۲۲۵,۰۰۰ دلاری بود
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اساسی روی تصویر کلیک کنید)

این پیش‌بینی حتی از خوش‌بینانه‌ترین برآوردهای موجود برای اوج قیمت بیت کوین در ماه‌های باقی‌مانده از سال ۲۰۲۱ هم فراتر رفته می‌باشد. از جمله این موارد می‌توان به پیش‌بینی پلن بی (PlanB)، خالق مدل انباشت به جریان (S2F)، اشاره کرد که گفته است بدبینانه‌ترین سناریو ممکن، رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۳۵,۰۰۰ دلار در دسامبر (آذر) امسال می‌باشد.

افراد شناخته‌شده هم به شیوه کامل از ایده رشد بیشتر قیمت حمایت می‌کنند، تا حدی که در رسانه‌های اساسی هم این دیدگاه را مطرح کرده‌اند.

آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano)، هم‌بنیان‌گذار مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital)، روز دوشنبه در گفتگو‌ای با شبکه سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) گفت:

نمی‌توانم به‌اندازه کافی این موضوع را روشن کنم. فکر می‌کنم تا پایان امسال شاهد رشد بسیار سریع قیمت باشیم. در سال ۲۰۱۷ قیمت بیت کوین با رشدی سرسام‌آور [تنها] در عرض ۱۸ روز از ۱۰,۰۰۰ دلار به ۲۰,۰۰۰ دلار رسید. اینکه چیزی تا این اندازه دیوانه‌وار را تا پایان امسال تجربه کنیم، برایم چندان شگفت‌آور نخواهد بود.

گفتنی است که بازدهی بیت کوین از نخستی اوت (مرداد) تاکنون بیشتر از ۲۰ درصد بوده می‌باشد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا