01 سفراخبار گردشگری ایران

تلاش برای احیای سفرهای زمینی خارجی با پروتکل‌ های جدید

مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی از تدوین پروتکل‌های جدیدی از طریق ستاد ملی مقابله با کرونا برای احیای سفرهای مرزی و گردشگری از راه مرزهای زمینی خبر داد.

جواد هدایتی، مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با اشاره به تسریع واکسیناسیون در کشور، از تلاش ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برای تدوین پروتکل‌های جدید به‌منظور احیای سفرهای مرزی و گردشگری از راه مرزهای زمینی خبر داد. وی در این رابطه اذعان داشت:🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

درمورد ورود گردشگر و مسافر از مرزهای زمینی اخیرا ستاد ملی مقابله با کرونا مصوباتی داشته و قرار شده پروتکل‌هایی با محوریت پیشنهاد فنی و کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین و تصویب و به وزارت امور خارجه ابلاغ شود تا با عنایت به واکسیناسیون انجام شده در ایران و سایر کشورهای دنیا، ترددها و سفرهای زمینی با تسهیلاتی رو‌به‌رو شده و برای افراد واکسینه‌شده به حالت عادی برگردد.

هدایتی با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت‌های گردشگری ایران، ترددهای مرزی در دوران شیوع کرونا را محدود به دیپلمات‌ها و تعدادی گروه‌های خاص دانست. وی با بیان اینکه اکثر هتل‌ها، موزه‌ها و اماکن گردشگری و زیارتی کشور در دوران شیوع ویروس کرونا بود، بر ضرورت تصمیم‌گیری‌های جدید به‌منظور احیای تدریجی صنعت گردشگری تاکید کرد و گفت:

با این پروتکل‌های جدید مسافران می‌توانند با پروتکل‌های مشخصی و با داشتن کارت واکسن بیایند و ‌می‌توانیم تردد از مرزهای زمینی را نیز مانند مرزهای هوایی فعال کنیم؛ چراکه در این زمینه تضاد‌هایی وجود داشت و مسافران با تست PCR می‌توانستند از مرزهای هوایی وارد کشور شده یا از ایران خارج شوند؛ اما این امکان برای مرزهای زمینی مهیا نبود و مثال آن زائران اربعین امسال است که برای رفتن به عراق تنها از مرزهای هوایی می‌توانستند، استفاده کنند.

مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ابراز امیدواری کرد که این مشکلات به‌زودی حل و فصل شود و طبق پیشنهاد وزارت بهداشت، افراد واکسینه شد بتوانند با تست منفی PCR وارد کشور شوند. وی ضمنا اظهار کرد:

برای خروج زمینی مسافران ایرانی هم با کشورهای همسایه و طبق نحوه پذیرش کشور مقابل مرزها بازگشایی می‌گردد و امکان عبور و تردد زمینی را مهیا خواهیم کرد.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا