اخبار خودرو

توقف تولید چند محصول ایران خودرو موقتی است

زمان مطالعه: 2 دقیقه


در حالی تولید پژو 206 تیپ 5 در خطوط تولید ایران‌خودرو متوقف شده است که طی سال قبل در کل بیش از ۶۲۵۰ دستگاه از این محصول عرضه شده بود. سمند سورن ELX هم با آمار تولید ۱۳۰۰ دستگاه در سال قبل، تیرماه امسال با توقف تولید رو‌به‌رو بود.

پژو پارس LX با موتور TU5 و جعبه‌دنده اتوماتیک نیز از لیست تولید ایران‌خودرو طی چهار ماه نخستیی امسال خط خورده می‌باشد. شرکت سازنده پیش‌تر تولید این محصول اتوماتیک را در سایت‌هایی در تهران، مازندران، فارس، سمنان و کرمانشاه مونتاژ می‌کرد؛ اما سال قبل تنها در سایت غربی خود در شهرستان صحنه استان کرمانشاه ۴۶۳ دستگاه پارس اتوماتیک تولید کرده می‌باشد. آمار وزارت صمت نشان می‌دهد امسال نیز تولید این خودرو تا پایان اولین ماه از فصل تابستان متوقف بوده می‌باشد.

[table id=2 /]

ایران خودرویی‌ها تولید یک محصول از خانواده پژو 207 را نیز در بازه زمانی یادشده متوقف کردند. پژو 207 صندوقدار با جعبه‌دنده دستی محصولی است که تا پایان تیرماه ۹۹ در کل بیش از ۳۴۰ دستگاه تولید داشت. رانا معمولی پنجمین محصول ایران‌خودرو است که تولیدش در  چهار ماه نخستیی امسال متوقف شده می‌باشد.

پاسخ ایران‌خودرو به نقل از وزارت صمت

در پی انتشار اخباری بنا به توقف تولید پنج محصول گروه صنعتی ایران‌خودرو، این شرکت ضمن تکذیب موضوع اعلام کرد نیت دارد سورن، پارس، پژو ۲۰۷، پژو ۲۰۶ و رانا را با به‌روزرسانی تعدادی امکانات رفاهی و ایمنی و طبق تقاضای بازار و مشتریان تولید کند.

به نقل از ایسنا، طبق آمار وزارت صمت، از نخستی امسال تا پایان تیرماه، هیچ پژوی ۲۰۶ تیپ ۵ تولید نشده می‌باشد. در پی انتشار و دست‌ به دست شدن این خبر، گروه صنعتی ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای این موضوع را به‌صورت کلی تکذیب و اعلام کرد تولید سورن، پارس، پژو ۲۰۷، پژو ۲۰۶ و رانا را با به‌روزرسانی تعدادی امکانات رفاهی و ایمنی جدید و دلخواه و خواست مشتریان انجام‌ می‌شود.

 طبق راهبردهای کنونی گروه صنعتی ایران‌خودرو و نیازمندی‌های بازار و مشتریان، تولید تعدادی محصولات این خودروساز با اعمال بهبود و ارتقای تعدادی امکانات رفاهی و ایمنی به تولید می‌رسد. این اقدام در سنوات گذشته نیز معمول بوده و بعد از اعمال تغییر و بهبود در محصولات، کدهای جدیدی به آن‌ها اختصاص یافته است؛ تولید رانا پلاس، سورن پلاس و خانواده ۲۰۶ و ۲۰۷ از مصادیق اخیر در بهبود محصول و تعریف کد جدید می‌باشد. در آینده نیز روال بهبود و ارتقای سطح محصولات متناسب با نیاز بازار در تمامی تولیدات گروه صنعتی ایران‌خودرو ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا