اخبار ایران و جهانفوتبال ایرانورزش

تک و فقط مانده ام/قول دادند اما عمل نکردند/اصلا راضی نیستم – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: 3 دقیقهبه نقل از خبرنگار مهر، مهدی مهدوی‌کیا بعد از پایان ملاقات دوستانه تیم فوتبال امید ایران مقابل پرسپولیس گفت: دو سه روز تمرین کرده بودیم و تیمی نصفه و نیمه را داشتیم. امروز مقابل پرسپولیس یک بازی دوستانه که به نظرم خوب نبودیم را انجام دادیم. در بازی قبلی با این تیم کامل‌تر از حالا بودیم و شرایط بازیکنان نیز خوب بود اما الان اکثر بازیکنان در فاز بدنسازی بودند و اشتباهات فردی زیادی داشتیم. در هر صورت نتیجه مهم نبود و از نوع فوتبالی که بازی کردیم هم رضایت ندارم. در کل راضی نیستم.

سرمربی تیم فوتبال امید ایران افزود: بعد از بازگشت تیم از رقابت‌های ازبکستان جمله‌ای را گفتم که باز هم می گویم. چنانچه قرار باشد با همین شرایط پیش برویم ما تا فرودگاه مهرآباد هم نمی‌توانیم برویم، چه برسد به پاریس! این اعتقاد و نظر من می‌باشد. اصلاً از شرایط راضی نیستم.

[table id=2 /]

وی از تغییر برنامه تیم امید ایران خبر داد و گفت: پیش بینی کرده بودیم فردا با پیکان بازی کنیم، اما ۱۵-۱۶ بازیکن بیشتر نداریم و چنانچه قرار باشد اینگونه پیش برویم همه بازیکنان دچار مصدومیت می‌شوند. چنانچه بنا باشد با همین بازیکنان به مسابقاتی برویم که تیم‌های بزرگسالان حضور پیدا می‌کنند به مشکل خواهیم خورد، چون ما حداقل به دو تیم کامل نیاز داریم تا بتوانیم هر دو روز یک بار بازی کنیم. فکر نمی‌کنم با این شرایط بتوان ادامه داد؛ همه بازیکنان در آستانه مصدومیت قرار دارند. از طرف دیگر خیلی از بازیکنان اساسی در اختیار ما نیستند و این روال هیچ کمکی به ما نخواهد کرد.

مهدوی‌کیا در مورد حمایت مسئولان کمیته ملی المپیک، عنوان کرد: دوستان کار خود را انجام می‌دهند، اما اینکه ما با تیمی نصفه بخواهیم راهی مسابقات شویم با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد. بیشتر روی مسائل بیرونی تمرکز داشته ایم تا موضوعات فنی! این موضوع آزاردهنده است، چون اعتقاد دارم مربی باید تمرکزش را روی کارهای فنی بگذارد، اما ما هر روز می‌شنویم که یک مشکل جدید پیش آمده می‌باشد.

سرمربی امیدهای ایران تصریح کرد: فعلا نمی‌دانیم چه نفراتی را در اختیار داریم. تاکید می‌کنم که با این شرایط راه به جایی نخواهیم برد و چنانچه در مسابقات حضور پیدا نکنیم خیلی بهتر است، چون با عنایت به فشار مسابقات و کادر کوچکی که داریم ممکن است خیلی از بازیکنان دچار آسیب دیدگی شوند. و اصلاً شرایط خوبی نیست.

ماجدی درمورد تلاش‌های میرشاد ماجدی برای حل مشکلات تیم امید گفت: قول دادند اما همکاری نکردند. حدود یک ماه پیش لیست نفرات مدنظرمان را اعلام کردیم. خیلی‌ها هم قول همکاری دادند اما لحظه آخر بازیکنان نیامدند. ما روی تعدادی مسائل حساب کرده و برنامه‌ریزی داشتیم اما ناگهان همه چیز برعکس شد. این موضوع به ما ضربه می‌زند، چون نمی‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم.

مهدوی‌کیا در پاسخ به این سوال که آیا بازی با پرسپولیس و پیکان تأثیری روی روال تیم خواهد داشت یا خیر، گفت: ما پیش از این با پرسپولیس و نساجی بازی کردیم و نتایج خیلی خوبی هم به دست آوردیم. شرایط این مسابقات با بازی‌هایی که با لباس تیم ملی، با هم سن و سال‌های همین بازیکنان و شرایط رسمی‌تر بخواهیم بازی کنیم فرق می‌کند. بازی در کمپ تمرینی با تیم باشگاهی خوب است اما انگیزهی که ما دنبالش هستیم برگزاری بازی‌های دوستانه در همین رده می‌باشد. متأسفانه شرایط مهیا نشد و اینکه بازیکن هم در اختیار نداشته باشیم کار را سخت و سخت‌تر خواهد کرد.

سرمربی تیم فوتبال امید درمورد شکایت دستیار اول او به فیفا به خاطر عدم دریافت مطالبات خود گفت: او طبق قراردادی که داشت دریافتی‌هایش را نگرفت و قراردادش را هم فسخ کرد. قرار است فدراسیون یک بار دیگر با وی توافق کند و امیدوارم مشکلات حل شود. من کمابیش تک و فقط مانده‌ام و نمی‌دانم چه بگویم. خیلی‌ها در فوتبال ایران دم از جوان‌گرایی زدند اما در عمل هیچکس کاری نکرد. من تبعاتش را قبول کردم و با تیمی جوان راهی مسابقات شدم و همه هجمه‌ها را تحمل کردم. من حرفی زده بودم و روی حرفم ماندم.

مهدوی کیا درمورد دلایل نارضایتی خود از شرایط موجود ادامه داد: می‌دانستم این تیم طی سال بازی‌های بسیار کمی خواهد داشت. به همین دلیل بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی را فرصت خوبی دیدم که بازهم تیم جوان ما بتواند کسب تجربه کند. ما بازیکن بزرگسال هم با خود همراه نداریم و می‌خواستیم که همین نفرات بیشتر بازی کنند و کاری به نتیجه هم نداشتیم. با این شرایط که بازیکنان را هم نداشته باشیم دیگر دور از انصاف می‌باشد. من هیچ وقت پا پس نمی‌کشم و به بازیکنان جوان اعتقاد دارم اما حرفم این است که فشار بازی‌ها زیاد است و نمی‌توان هر دو روز یک بار بازی انجام داد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا