جهانگردی

جاهای دیدنی دبی پیوسته گران نیستند | دیدنی های مناسب دبی + عکس

جاهای دیدنی دبی در یک دسته جا نمی‌گیرند چون از مراکز خرید دبی تا پارک‌ها و مراکز تفریحی‌اش، همه به نوعی زیبا ساخته شده‌اند و امکاناتی دارند که می‌توان آن را قسمتی از جاهای دیدنی دبی به حساب آورد. به همین دلیل در این راهنمای دیدنی های دبی می‌خواهیم چند مورد از این مقاصد را برای شما معرفی کنیم.

جاهای دیدنی دبی

همانگونه که می‌دانید، جاهای دیدنی دبی به قدری زیاد و متنوع می‌باشند که با یک مقاله یا یک سفر شاید نتوان همه آن‌ها را نام برد و تجربه کرد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که این جاهای دیدنی دبی را به چند دسته تقسیم کنیم (مثلا مراکز خرید دبی یا مراکز تفریحی دبی) و در هر دسته، چند مورد از  معروف‌ترین دیدنی های دبی را برای شما معرفی کنیم.

مراکز خرید دبی

یکی از خاص‌ترین تجربه‌هایی که می‌توانید از سفر به دبی به دست بیاورید، تجربه خرید در دبی می‌باشد. تنوع اجناس خارجی در دبی بسیار زیاد است چون برندهای زیادی از تمام دنیا در این مکان شعبه دارند. از طرف دیگر، مراکز خرید دبی هم به قدری زیبا ساخته شده‌اند و امکاناتی جالبی دارند که دیگر قسمتی از جاهای دیدنی دبی به حساب می‌آیند.

پیش از شروع به معرفی مراکز خرید دبی، بهتر است دو نکته را بگوییم. نکته اول این است که مراکز خرید دبی به نوعی ساماندهی شده‌اند که تقریبا با هر بودجه‌ای بتوانید خریدی از آن‌ها کرده و دست‌خالی بیرون نیایید.

جاهای دیدنی دبی

نکته دوم این است که حتی چنانچه نیت خرید هم نداشته باشید، تجربه قدم زدن و مشاهده این مراکز خرید به عنوان قسمتی از جاهای دیدنی دبی می‌تواند تجربه خوبی برای شما باشد. پس این دیدنی های دبی را از دست ندهید.

یکی از سوال‌های اساسی که برای گردشگران مهم است: واحد پول دبی چیست؟ با خودمان چه ارزی ببریم بهتر است؟ جوابش را در راهنما بخوانید.

مرکز خرید الغریر

الغدیر قدیمی‌ترین مرکز خرید دبی است و به همین دلیل، حس و حال نسبتا متفاوتی درمورد سایر مراکز خرید دبی دارد. کاربرانی که مرکز خرید الغریر را از نزدیک دیده‌اند، این مکان را به افرادی پیشنهاد می‌کنند که افزون بر تجربه جاهای دیدنی دبی، نیت خرید لباس دارند.

اکثر برندهای جهانی پوشاک در مرکز خرید الغریر شعبه دارند (مانند آدیداس و کاردوچی) و از آنجایی که هزینه گمرک در دبی با کشور ما متفاوت است، می‌توانید با قیمت‌های خیلی مناسب، خریدهایتان را انجام بدهید.

جاهای دیدنی دبی

در ضمن چنانچه در حین خرید احساس گشنگی کردید، می‌توانید از بین دو برند جهانی فست فود (پاپا جونز و مک دونالد) انتخاب کنید که خودشان هم قسمتی از تجربه‌‎های خاص در جاهای دیدنی دبی می‌باشند.

  • ساعات کاری مرکز خرید الغریر: روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه: از 10 صبح تا 12 شب – بقیه روزهای هفته: از 10 صبح تا 10 شب
  • مسیریابی آدرس مرکز خرید الغریر روی گوگل مپ

مرکز خرید فستیوال

فستیوال هم از آن جمله مراکز خرید دبی است که به خاطر امکانات رفاهی‌اش، در بین جاهای دیدنی دبی هم قرار می‌گیرد. چنانچه یادتان باشد، در نخستی همین راهنمای جاهای دیدنی دبی گفتیم که برای دیدن بعضی از این مراکز خرید اصلا نیازی به خرید هم ندارید و می‌توانید خوش بگذرانید. مرکز خرید فستیوال دقیقا یکی از این دیدنی های دبی می‌باشد.

محوطه مرکز خرید فستیوال دبی به قدری بزرگ است که می‌تواند به تنهایی یکی شهرک به حساب بیاید. در این مجموعه، می‌توانید با تهیه بلیط، به کلوپ قایق‌های تفریحی رفته و برای مدتی با قایق بگردید. در بخش‌های دیگر مجموعه هم مکان‌ خوبی برای قدم زنی وجود دارد که از کنار کانال‌های آب می‌گذرد و آب و هوای خنکی هم دارد.

جاهای دیدنی دبی

گذشته از همه این موارد، کافه و رستوران‌هایی که در این مرکز خرید می‌باشند بعد از تفریح و یا خرید می‌توانند جای خوبی برای استراحت باشند. در بخش دیگری از مرکز خرید، سالنی برای پرورش گیاهان هست و دور و بر آن، آب‌نماهای جذاب به زیبایی محیط اضافه کرده می‌باشد.

حالا چنانچه با نیت خرید به سمت مرکز خرید فستیوال می‌روید، جای خوبی را انتخاب کرده‌اید چون در این جا هم می‌توانید نمایندگی برندهای معتبر جهانی را با اجناس متنوع و سطح قیمت متفاوت پیدا کنید.

  • ساعات کاری مرکز خرید فستیوال: روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه: از 10 صبح تا 12 شب – بقیه روزهای هفته: از 10 صبح تا 11 شب
  • مسیریابی آدرس مرکز خرید فستیوال روی گوگل مپ

مراکز تفریحی دبی

در بخش قبل راهنمای جاهای دیدنی دبی، دو مورد از معروف‌ترین مراکز خرید دبی را معرفی کردیم که قسمتی از جاهای دیدنی دبی را هم در خودشان داشتند؛ اما در این بخش می‌خواهیم فقط روی جاذبه های گردشگری دبی را ببینیم که از جنس تفریح و خوش‌گذرانی می‌باشند و چنانچه تجربه‌شان کنید، خاطره‌هایی فراموش نشدنی برای شما ایجاد خواهند کرد.

چنانچه به همراه فرزندانتان می‌خواهید به دبی سفر کنید، جاهای دیدنی دبی برای کودکان را بشناسید.

آکواریوم دبی

از آنجایی که خیلی از شهرهای ایران، نزدیک دریا نیستند، اکثر مردم تجربه مشاهده حیوانات دریایی از نزدیک را نداشته‌اند. ضمنا افرادی که هم این تجربه را داشته‌اند، معمولا حیواناتی مثل ماهی، خرچنگ و… دیده‌اند.

در دبی این فرصت را دارید که حدودا 140 گونه مختلف از موجودات آبزی را از نزدیک ببینید. فضایی که در آکواریوم دبی ایجاد شده به نوعی است که شما وارد دنیای زیر آب می‌شوید و حیوانات را تقریبا در حین زندگی عادی‌شان مشاهده می‌کنید.

یک چالش برای ماجراجویان! در قسمتی از آکواریوم دبی، کوسه هم نگه‌داری می‌شود و همه می‌توانند آن‌ها را از نزدیک ببینند، اما چقدر نزدیک؟ این دیگر انتخاب خودتان می‌باشد. شاید دیدن کوسه‌ها از نزدیک قسمتی از جاهای دیدنی دبی نباشد اما قطعا از تجربه‌های به‌یادماندنی دبی هست.

جاهای دیدنی دبی

خلاصه این که با ابزار و امکاناتی که مجموعه آکواریوم دبی در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید غواضی و اسنورکلینگ کرده و به کوسه‌ها نزدیک شوید. البته که در این ماجرا، شما داخل یک قفس محکم هستید تا امنیت‌تان تحت هر شرایطی تضمین شده باشد.

  • ساعات کاری آکواریوم دبی: هر روز از ساعت 10 صبح تا 12 شب
  • مسیریابی آدرس آکواریوم دبی روی گوگل مپ

پیست اسکی دبی

دبی شهر عجیبی می‌باشد. بارش برف در این شهر در حد معجزه نادر و عجیب است ولی با این وجود یکی از بهترین پیست اسکی‌های دنیا را دارد. این که فقط با استفاده از ابزار و تکنولوژی ساخته دست بشر، چنین امکاناتی ایجاد شده این پیست اسکی را به یکی از عجیب‌ترین جاهای دیدنی دبی تبدیل کرده می‌باشد.

در پیست اسکی دبی، دمای هوا بین منفی یک تا منفی پنج درجه سانتی‌گردا می‌باشد. یکی از خصوصیات خوب این پیست این است که گستره وسیعی از اسکی‌سواران در نظر گرفته شده می‌باشد. یعنی مسیرهای اسکی مختلفی وجود دارد و هر یک از این مسیرها، شیب و ارتفاع متفاوتی دارند تا حرفه‌ای ها و جدید‌کار ها روی یک مسیر مزاحم هم نشوند.

جاهای دیدنی دبی

طولانی‌ترین مسیری که در این پیست جای دارد 400 متر است و بخش سقوط آن هم حدودا 60 متر ارتفاع دارد. چنانچه یک اسکی‌سوار حرفه‌ای نیستید پیشنهاد می‌کنیم که وارد این مسیر نشوید. در هر مسیری که بروید، تجربه اسکی سواری در یکی از شهرهای کویری دنیا، آن هم در هر فصلی که دلتان می‌خواهد، قطعا یکی از جذابیت‌های جاهای دیدنی دبی می‌باشد.

ساعات کاری پیست اسکی دبی:

  • روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه: از 10 صبح تا 11 شب
  • پنجشنبه: از 10 صبح تا 12 شب
  • جمعه: از 9 صبح تا 12 شب
  • شنبه: 9 صبح تا 11 شب

مسیریابی آدرس پیست اسکی دبی روی گوگل مپ

جاهای دیدنی دبی را پسندیدید؟

همانگونه که در گذشته هم گفتیم، واقعا تعداد جاهای دیدنی دبی خیلی زیاد می‌باشد. افزون بر تعداد بالای این دیدنی‌ها، سطح هزینه هر یک از مقاصد هم فرق می‌کند. مواردی که ما در این راهنمای جاذبه های گردشگری دبی آوردیم با بررسی سطح هزینه و نظرات کاربران انتخاب شدند و نیت داشتیم جاهایی را معرفی کنیم که اکثر کاربران، توانایی مالی آن را داشته باشند.

چنانچه موردی از دیدنی های دبی وجود دارد که به نظر شما از نظر مالی (و بقیه جوانب) مناسب است و ما از قلم انداخته‌ایم، حتما به ما یادآوری کنید تا در فهرستمان اضافه کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا