0 تکنولوژیاخبار خودرو

جیپ کامندر ۲۰۲۲ با طراحی جدید و ظرفیت هفت سرنشین معرفی شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه


تعریف افراد مختلف از چیپ کامندر یکسان نیست. برای آمریکایی‌ها، کامندر شاسی‌بلند سایز ماز طریق با کد XK است که از سال ۲۰۱۰ روانه‌ی بازار می‌شود؛ اما در اروپا و سایر نقاط جهان، نمونه‌ی مانند نسخه‌ی آمریکایی را با کد داخلی XH و موتور دیزلی V6 می‌شناسند. در چین از سال ۲۰۱۸ و بعد از معرفی طرح مفهومی Yuntu، از نام‌های تجاری مزبور برای دو شاسی‌بلند کامندر و گرند کامندر استفاده می‌شود.

تا اگوست ۲۰۲۱، شاهد حضور کامندر جدید در شهرها و جاده‌ها خواهیم بود. در آمریکای لاتین، کامندر نمونه‌ای از نسخه‌ی هفت‌نفره‌ی کامپس ۲۰۲۲ با  تعدادی به‌روزرسانی‌ می‌باشد. نسخه‌ی برزیلی کامندر با برگزاری یک کمپین تیزر طولانی، بالاخره از طریق شرکت مادر چیپ، یعنی استلانتیس رونمایی شده است و ما در این متن از نسخه‌ی اورلند (Overland) و پرچم‌دار آن صحبت می‌کنیم.

[table id=2 /]

طراحی بیرونی کامندر ثابت می‌کند که آن را نباید فقط یک کامپس کشیده دانست؛ زیرا این بار چیپ تلاش کرده است برای گرند کامندر هویت‌سازی کند. در کنار جلوپنجره‌ی آشنا و هفت خط عمودی چیپ، شاهد طراحی مجدد چراغ‌های جلو و تسطیح طراحی و ظاهر آن‌ها هستیم. چیپ طرح خود را با نواری از چراغ‌های LED تکمیل کرده است و از آن‌ها به‌عنوان چراغ‌های روشنایی روز و دقیقاً بالای چراغ‌های مه‌شکن استفاده می‌کند. به‌کارگیری تزئینات فلزی مختلف در نواحی گوناگون قسمت جلوی کامندر ۲۰۲۲، چهره‌ی آن را جذاب‌تر کرده می‌باشد.

مقاله‌های مرتبط:

ظاهر نمای کناری، ثابت می‌کند که در کامندر جدید، شاهد کابین بزرگ‌تر و لچکی کشیده‌تری درمورد اجداد آن هستیم. مانند با نمونه‌ی دوردیفه‌ی جیپ گرند چروکی ۲۰۲۲ و مانند تصاویر جاسوسی اخیر کامندر، نواری فلزی پیش از پایین آمدن از ستون انتهای بدنه‌ی کامندر، از میانه‌ی خودرو عبور می‌کند.

با نگاه به قسمت عقب کامندر جدید، تغییرات مهمی در مقایسه با کامپس می‌بینیم؛ چون در قسمت بالاتری درمورد کامپس، شاهد به‌کارگیری چراغ‌هایی باریک‌تر هستیم. گویا در صندوق عقب به  مقدار قابل توجهی بزرگ‌تر  است و دستگیره‌ی آن در درون قاب بالای پلاک خودرو و همانند شاسی‌بلندهای کوچک مخفی شده. نشان TD و 4×4 بیانگر این نکته است که با خودرویی مجهز به موتور توربو دیزل با توان انتقال قدرت به هر دو محور روبرو هستیم.

چنانچه پیش از این کامپس ۲۰۲۲ را دیده‌اید، باید فضای داخلی کامندر جدید برای شما آشنا باشد؛ اما چیپ فعلا مشخصات فنی این محصول جدید را منتشر نکرده می‌باشد. البته منابع برزیلی موتوروان به پیشرانه ۲ لیتری و جعبه‌دنده‌ی ۹ سرعته اتوماتیک با قدرت ۲۰۰ اسب‌ بخار اشاره کرده‌اند. ضمنا از پیشرانه‌ی بنزینی ۱٫۳ لیتری توربوشارژ  صحبت می‌شود که به‌تازگی توسعه یافته است و می‌توان از سوخت‌های مختلف برای فعال کردن آن استفاده کرد. قدرت پیشرانه‌ی یادشده ۱۸۵ اسب‌ بخار با گشتاور ۲۷۰ نیوتن‌متر ذکر شده می‌باشد. این پیشرانه به جعبه‌دنده‌ی شش سرعته اتوماتیک مجهز است و سیستم 4×4 انتخابی دارد.

تولید کامندر جدید در پرنامبوکو واقع در برزیل انجام می‌شود و چیپ بعد از عرضه‌ی کامندر برای برزیلی‌ها در ۲۶ اگوست، آن را به سایر بازارهای آمریکای لاتین صادر خواهد کرد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا