تیم‌ ملی فوتبالصفحه نخستفوتبال

حمله تند وریا غفوری به اسکوچیچ؛ بچگانه‌ توجیه می‌کند/ خط قرمز روی اسم من دلایل غیرفوتبالی دارد –

زمان مطالعه: 3 دقیقهخبرورزشی –

 فهرست تیم‌ملی فوتبال ایران برای دو ملاقات مقدماتی جام‌جهانی مقابل سوریه و عراق روز قبل اعلام شد و با وجود آنکه هفت بازیکن از تیم فوتبال استقلال به مینی‌کمپ تیم‌ملی دعوت شدند اما خبری از دعوت از کاپیتان آبی‌پوشان به تیم‌ملی نیست. وریا غفوری اعتقاد دارد هنوز هم این توانمندی را دارد که در تیم‌ملی بازی کند و درحالی که یکی از خوب‌های فصل اخیر استقلال بوده اما بازهم به تیم‌ملی دعوت نشده است و عقیده دارد دعوت نشدنش دلیل فنی ندارد. همین مسئله بهانه‌ای شد تا دقایقی با غفوری صحبت کرده و ماجرا را جویا شویم. گفت‌وگوی ما با کاپیتان استقلال درخصوص عدم دعوتش به تیم‌ملی فوتبال ایران را در ادامه می‌خوانید.

[table id=2 /]

از فهرست جدید تیم‌ملی برای رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی شروع کنیم. توقع می‌رفت با عنایت به کارکردی که در فصل گذشته با پیراهن استقلال داشتی به اردوی جدید تیم‌ملی دعوت شوی اما این اتفاق نیفتاد.

خود من اعتقادم بر این است که روی اسم من خط قرمز کشیده شده و خیلی وقت هم هست که این اتفاق افتاده است یعنی از خیلی وقت پیش روی اسم من خط قرمز کشیدند در غیر این صورت بحث نبودن من در فهرست جدید تیم‌ملی هیچ توجیه فنی ندارد.

اسکوچیچ می‌گوید که کسی در کارش دخالت نمی‌کند. خودت دلایل دعوت نشدنت را چطور ارزیابی می‌کنی و چرا این اتفاق افتاده است؟

به‌نظر من این مساله فوتبالی نیست و نمی‌تواند ریشه‌های فوتبالی داشته باشد، این درحالی است که توجیهات سرمربی تیم‌ملی که درخصوص این اتفاق پیش از این صحبت کرده بودند، اصلا درست نبوده و برای من قابل قبول نیست. من شنیده بودم که او بازیکنانی را برای جناحین می‌خواهد که هم دفاع کنند و هم حمله که این موضوع که کنارمانده‌ها چنین کارایی ندارند، حداقل درمورد من صدق نمی‌کند چون توانمندی آن را در خودم می‌بینم که طی مسابقه هم به‌خوبی دفاع کنم و هم به‌خوبی در حملات تیم شرکت کنم و این توان را دارم که فعلا در تیم‌ملی فوتبال ایران بازی کنم. اسکوچیچ دارد بهانه‌گیری می‌کند و با توجیه بچگانه‌ای که کرده این‌طور استدلال می‌کند که به این دلایل غفوری به تیم‌ملی دعوت نمی‌شود.

تا به حال از نزدیک در این باره با اسکوچیچ صحبت کرده‌ای؟

خیر با سرمربی تیم‌ملی هیچ صحبتی نداشتم. من پیوسته از اول فوتبالم تا همین امروز تلاش کردم فقط روی توانایی‌هایم حساب باز کرده و همانند همین توانمندی‌ها پیشرفت کردم و به اینجا رسیدم. پیوسته روی توانایی‌هایم بالا آمده‌ام و برای رسیدن به این جایگاه به‌دنبال صحبت و توجیه کردن هیچ‌وقت نبوده‌ام، یا اینکه بخواهم با صحبت کردن به جایی دعوت شوم یا جایی بمانم هیچ‌وقت تا به حال این کار را نکردم اما خلاصه مثل این چند سال اخیر بازهم حق من در تیم‌ملی فوتبال خورده شد.

مثل دو جام‌جهانی که از دست دادی؟

برای جام‌جهانی ۲۰۱۴ مثل آب خوردن نادیده گرفته شدم. قبل‌تر از آن در دوره قطبی که جزء جوانان بودم و فقط بیست، بیست‌ویک سال داشتم، چنانچه یکی از بهترین بازیکنان تیم بودم اصلا فرصت ندادند تا یک‌بار هم به تیم‌ملی بیایم درحالی که امروز شاهد هستیم چنانچه یک بازیکن طی فصل فقط هفت، هشت بازی هم خوب انجام دهد، خیلی راحت شانس دعوت شدن به تیم‌ملی را به او می‌دهند اما آن زمان این اتفاق برای من نیفتاد. در ادامه جام‌جهانی ۲۰۱۴ را درحالی از دست دادم که در نفت تهران بیشترین بازی را کردم و کارکرد خوبی داشتم و در ۳۴بازی کامل این تیم در لیگ برتر به میدان رفته و با وجود کارکرد درخشان در لیگ و اینکه آماده‌ترین دفاع راست ایران بودم اما شانس حضور در اردوی تیم‌ملی را به من ندادند. برای جام‌جهانی ۲۰۱۸ هم به لطف حضور در استقلال همه دیدند که چطور حق من را خوردند، بعد از آن هم که دیگر فکر می‌کنم عدم دعوت من به تیم‌ملی به مسائل فوتبالی ربط نداشته باشد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا