پیشگیری و بیماریهاسلامت

دردهایی که نباید نادیده گرفت

هفت دردی که هیچگاه نباید نادیده گرفته شوند

درد روشی است که بدن شما بوسیله ی آن به شما می گوید که چیزی کاملا درست نیست و مشکلی وجود دارد.
اما زمانی که خیلی ناگهانی یا طولانی باشد متفاوت به نظر می رسد و توجه پزشکی می طلبد

بعضی دردها نشانه یک مشکل جدی تر می‌باشند و باید جدی گرفته شوند. چنانچه هر یک از این علائم را دارید، به پزشک مراجعه کنید تا تحت معاینه قرار بگیرید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

درد های مهم

دردها را نباید نادیده گرفت زیرا می توانند عواقب بدی دنبال داشته باشند

احساس درد در لگن، ران، کمر و پایین شکم معمولا نشان از یک مشکل جدی در کلیه می‌باشد.

 معده و لوزالمعده

دردهای شکمی و پشت در ناحیه پانکراس و معده علائم آشکاری از مشکلات جدی لوزالمعده و معده است نیمی از افراد مبتلا به پانکراتیت مزمن (التهاب لوزالمعده) درد های شدیدی در پشت بدن تجربه می کنند.

درد در ناحیه گردن یا بالای شانه به خصوص چنانچه پیوسته و در سمت راست باشد نشان از یک بیماری یا اختلال درکیسه صفرا یا کبد است، این درد گاهی در پشت دیافراگم نیز بروز می کند.

درد در ناحیه پایین لگن نشانه ای از مشکلات مثانه می‌باشد.

 

درد لگن

 

لگن درد در ناحیه پایین آن ازمشکلات مثانه ای می باشد

درد در گردن و قسمت بالایی شانه ها ممکن است به بیماری ریه مرتبط باشد.در درجه اول مفاصل را تحت تاثیر خود قرار می دهد، اما گاهی باعث بیماری های ریه نیز می گردد.

درد در ناحیه اطراف ناف راجع به یک بیمالری یا اختلال در روده کوچک می‌باشد. ضمنا درد در قسمت سمت راست ناحیه شکم ممکن است نشانه ای از بیماری روده کور باشد و درد در قسمت تحتانی شکم مرکزی اغلب نشان از بیماری کولون یا رکتوم است در صورت مشاهده هر یک از آنها فورا به پزشک مراجعه کنید.

درد در قفسه سینه یا در سمت راست بدن ممکن است نشان از یک حمله یا بیماری قلبی و عروقی باشد، در صورتیکه درد قفسه سینه به سمت چپ بدن انتشار پیدا کند اغلب به بیماری ها قلبی مرتبط نبوده و در تعدادی موارد راجع به مشکلات ستون فقرات می‌باشد.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا