پیشگیری و بیماریهاسلامت

درمان سرفه سالمندان با دمنوش خانگی

درمان سرفه در سالمندان با دمنوش خانگی عسل

سرفه واکنش ریه ها در مقابل تحریک است و از سیستم تنفسی محافظت می کند. با سرفه کردن راه های هوایی از مواد و ذرات آلوده کننده تمیز می شود و نبودن واکنش سرفه، باعث می شود ترشحات راه های هوایی و موادی که از حلق به طرف ریه ها سرازیر می شوند، باعث عفونت ریه ها شوند، اما همین سرفه ها، یکی از شایع ترین علت های مراجعه افراد به پزشک و مصرف دارو می‌باشد. بیشتر داروهای ضدسرفه به نسخه نیازی ندارند.

سرفه مزمن در سالمندان می تواند علل مختلفی داشته باشد؛ از جمله علل سرفه مزمن می توان به حساسیت و آلرژی ، سینوزیت و ترشحات پشت حلق، آلودگی هوا ، گرد و غبار، برگشت اسید معده یا ترش کردن ، سیگار کشیدن، حیوانات خانگی، عفونت ریه، التهاب حلق، سل و بدخیمی اشاره کرد.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
اکثر افرادی که سالها به استعمال سیگار پرداخته اند و همینطور عده زیادی از سالمندان به دلیل ورود مواد آلوده و گرد و خاک به درون ریه خود با مشکل سرفه و خلط ریه روبرو می‌باشند.

 

نوعی دمنوش خانگی ساده و ارزان اما با اثر بخشی بالا وجود دارد که می تواند سرفه مزمن را درافراد تا حد زیادی تسکین دهد ، این نوشیدنی ضمنا در مواقع ابتلا به سرما خوردگی یا آنفولانزای فصلی و بروز سرفه های عفونی نیز اثر بخش می‌باشد.
سرفه در سالمندان

دمنوش عسل با پیاز بهترین درمان سرفه در سالمندان

 طرز تهیه دمنوش عسل با پیاز:

برای درست کردن این نوشیدنی تنها به یک پیاز جدید و مقداری عسل طبیعی نیاز دارید.

 

در گام اول پیاز را پوست کنده به قطعات ریز تقسیم می کنید ، سپس پیاز را به همراه مقداری عسل در یک کاسه ریخته مخلوط می کنید ، مقدار عسل باید به اندازه ای باشد که پیاز در آن غوطه ورباشد.

 

مخلوط را داخل یک کیسه پلاستیکی درب دار ریخته به مدت یک شب در دمای محیط می گزارید تا مواد شیمیایی درمانی در آن فعال شود.

 

بعد از آن از طریق یک صافی مخلوط را یک دست کرده می توان هر دو ساعت یک بار به عنوان یک داروی مکمل درمانی آن را مصرف کرد، این میزان دوز برای یک روز کافی می‌باشد.

 

از جمله مزایای این ترکیب عدم وجود مواد حاوی عوارض جانبی در نمونه های دارویی شیمیایی مانند است که بر قلب اثر منفی می گزارند و یا باعث خواب آلودگی و افت راندمان کاری می شوند و در تعدادی افراد مبتلا به آلرژی باعث حمله بیماری می شودند.

 

با مصرف این ترکیب به صورت مداوم هر دو ساعت به تدریج میزان سرفه، خس خس ریه و نیز خلط جمع شده در پشت گلو کاهش یافته فرد آرامش پیدا می کند و بهبودی در او زودتر حاصل می شود.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا