پیشگیری و بیماریهاسلامت

درمان های خانگی عجیب اما تاثیر‌گذار !

درمان های خانگی طی تاریخ پیوسته وجود داشته اند و یکی از پرکاربردترین شیوه های درمانی در همه جوامع قلمداد میشوند. درمان های خانگی شیوه های معمولی می‌باشند که از نسلی به نسل بعد منتقل میشود . هیچ وقت داروهای تجویزی مادربزرگ ها را حداقل نگیرید! تعدادی از این داروها تأثیر بسیار خوبی روی دردهای روزمره از قبیل بی خوابی، روماتیسم، زکام، سوختگی یا تب دارند، آن هم به شیوه ای تماماً طبیعی و بدون این که سلامتی تان را به خطر بیندازند.

طی تاریخ اکثر مردم دنیا بر این باور بوده اند که شیوه های درمانی عجیب و غیرمعمول خانگی در درمان بیماری ها کاربرد دارند. چنانچهچه تعدادی از این روش ها با استانداردهای مدرن تطابق ندارند و قابل قبول نیستند اما اثرگذاری تعدادی از این روش های درمانی خانگی پذیرفته شده می‌باشد. تقریبا در تمامی فرهنگ ها شیوه های مشهور درمان خانگی وجود دارد که از نسلی به نسل آتی منتقل شده می‌باشد.سایت لایوساینس در مطلبی به معرفی تعدادی روش های درمان خانگی پرداخته که کاربرد و اثرات قابل قبولی دارند و در تعدادی موارد روش های پزشکی مدرن را به تحسین وا داشته می‌باشد.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

درمان های خانگی تاثیر‌گذار :

عسل

درمان های خانگی

از عسل برای درمان اکثر بیماری ها استفاده میشود

در مصر باستان، چین، هند و آفریقا عسل در درمان انواع بیماری ها و آسیب ها از جمله زخم ها، سوختگی و بریدگی ها کاربرد داشته می‌باشد. اکنون نیز پزشکان از عسل برای بهبود بیماری ها کمک می گیرند. به طور مثال چنانچه کودکی که دچار سرفه است 30 دقیقه پیش از زمان خواب عسل بخورد از شدت و دفعات آن کاسته می شود. افزون بر این، قرار دادن عسل روی زخم می تواند به درمان سریع تر آن کمک کند.

ساس و برگ گیاه لوبیا

طبق یک نوع شیوه درمان خانگی در بالکان قرار دادن برگ جدید گیاه لوبیا در اطراف محل خواب به از بین رفتن ساس کمک می کند. ضمنا نتایج یک بررسی علمی نشان می دهد که برگ گیاه لوبیا با به دام انداختن این حشرات آنها را از بین می برد. اکنون محققان به دنبال آن می‌باشند به کمک ساخت نوع مصنوعی برگ های لوبیا این حشرات را از بین ببرند تا نیازی به حشره کش ها یا برگ طبیعی این گیاه نباشد.

سیر

درمان های خانگی

سیر حاوی خواص ضد ویروسی است

اکثر روش های درمانی سنتی سیر به عنوان فاکتوری کاملا تاثیرگذار تلقی می شود. به طور مثال مردم آمریکا از سیر به عنوان درمانی موثر برای سیاه سرفه استفاده می کرده اند. ضمنا سیر حاوی خواص ضد ویروسی، ضد قارچی و آنتی باکتریال می‌باشد.

پیاز

در گذشته این فکر وجود داشته که پیاز در درمان بیماری ها و عوارضی همچون کورک (جوش بزرگ)، کهیر و تشنج تاثیر‌گذار است اما در حقیقت پیاز در درمان امراض ذکر شده نقشی ندارد اما این ماده خوراکی منبع غنی از ویتا‌مین C، ترکیب های سولفوریک و فلاوونوئیدها است که به نوبه خود می تواند تاثیر موثر بر بدن داشته باشد.

زنجبیل

 

درمان های خانگی

از زنجبیل برای رفع حالت تهوع استفاده میشود

از زنجبیل برای درمان حالت تهوع در تعدادی مواقع، دردهای شکمی و دردهای راجع به دوران قاعدگی استفاده می شود. ضمنا تعدادی بررسی ها حاکی از آن است که زنجبیل ماده ای سالم و تاثیر‌گذار برای درمان حالت تهوع و استفراغ در دوران بارداری می‌باشد.

قورباغه

درمان های خانگی

قورباغه را برای جلوگیری از ترش شدن شیر داخل ظرف شیر قرار می انداختند

در فرهنگ عامه روسیه مردم این کشور برای جلوگیری از ترش شدن شیر داخل ظرف حاوی آن یک قورباغه قرار می دادند. شواهد بسیاری وجود دارد که این شیوه نتیجه بخش است و بررسی های علمی تایید کننده آن می‌باشد. مطالعه انجام شده در سال 2012 نشان می دهد دوزیستان ترشحات ضدمیکروبی تولید می کنند که پوست بدنشان را می پوشاند.

ضمنا نتایج یک بررسی دیگر حاکی از آن است که قورباغه های قهوه ای روسیه حاوی 21 ماده می‌باشند که کارکرد آنتی بیوتیکی دارند. این ترشحات ممکن است مانع از آن شود که باکتری های مضر و میکروب ها شیر را آلوده سازند.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا