خانوادهروانشناسی

دست به سینه نشستن یک فرد چی رو لو میده؟

اسرار زبان بدن با عنایت به دست به سینه شدن

زبان بدن چیز های زیادی برای گفتن دارد. ‌بیش از آن چه که ما فکر کنیم اهمیت دارد؛ بنابراین در این قسمت از نمناک نیت داریم که به معنی دست به سینه ایستادن یا نشستن بپردازیم و بگوییم که دست به سینه شدن چه معانی می تواند در ارتباط با افراد داشته باشد. کمابیش 50 درصد از تجربه ارتباطی ما راجع به زبان بدن می‌باشد. شکل و شمایل صورت، نوع پوزیشن و جای گرفتن دست ها؛ حرف‌ های زیادی برای گفتن دارد.

دست به سینه شدن یکی از همان سیگنال های بسیار رایج و مشهور است که ممکن است در همکاریات مختلف از آن استفاده کنیم. البته هرازگاهی با این پوزیشن نیت ارسال سیگنال خاصی را ندارید. به طور مثال چون سردتان شده است، چنین پوزیشنی می‌ گیرید اما به هر حال نیت داریم که به تعریف معانی این زبان بدن بپردازیم.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

زبان بدن

نا امنی

شاید ناامنی بهترین تفسیر برای دست به سینه شدن باشد. در حقیقت دست به سینه شدن مقابل فرد دیگر، نشان دهنده این است که ما در مقابل او حس ناامنی داریم. این ناامنی می‌ تواند به خاطر محیط اطراف، حرف های طرف مقابل یا خود آن شخص باشد. شاید این نوع ناامنی به اعتماد به نفس یا فوبیای اجتماعی ما ربط داشته باشد و یا شاید به خاطر موقعیت و شرایط خاص این اتفاق افتاده باشد اما در هر صورت یکی از معانی دست به سینه شدن، حس ناامنی می‌باشد.

استرس و تنش

دومین علت رایج برای دست به سینه شدن می‌ تواند سطح بالای تنش و استرس باشد. علائم استرس معمولا از طریق متخصصان در این حوزه به بحث گذاشته می‌ شود که دست به سینه شدن یکی از علائم آن قلمداد می گردد. این افراد ممکن است به خاطر عجله داشتن یا هرگونه استرسی، این پوزیشن را انتخاب کنند.

استرس

تمرکز

هرازگاهی دقیقا برعکس است و فرد هیچ استرسی ندارد و می‌ خواهد روی حرف شما یا گفته هایتان تمرکز کند و بنابراین دست به سینه می ایستد تا تلاش کند پوزیشن بدنش را ثابت نگه دارد و توجه بیشتری به حرف های تان داشته باشد. پس همان طور که در گذشته هم اشاره کردیم‌، همه چیز بستگی به فضایی دارد که فرد در آن جای دارد می‌باشد.

ترس

دست به سینه شدن می‌ تواند علامت ترس باشد. معمولاً وقتی که افراد از جایگاه خود یا افراد دور و برشان یا کمبود اعتماد به نفس به خاطر نداشتن کنترل روی شرایط می‌ ترسند، ممکن است پوزیشن دست به سینه را انتخاب کنند تا این ترس را کنترل کنند، زیرا می خواهند با انجام این کار از امنیت خود محافظت کنند.

ترس

رهبری و مدیریت

بر خلاف همه چیز هایی که در بالا گفتیم، هرازگاهی دست به سینه شدن نشان دهنده رهبری و مدیریت فرد می‌باشد. یک لحظه چشمان تان را ببندید و فکر کنید که مدیر یک شرکت هستید. ممکن استً دست به سینه می ایستید، لبخند به صورت دارید و دیگران را نظاره می کنید و می خواهید با این حرکت، امنیت، اعتماد به نفس و اطلاعات و آگاهی خود را نشان دهید.

واکنش یا تدافع

تحقیقات نشان می دهد که دست به سینه شدن هرازگاهی نشان دهنده حالت تدافعی فرد در مقابل خطر می‌باشد. او می‌ خواهد از این طریق واکنش‌ های خودش را به شما نشان دهد و از خود در مقابل خطر دفاع کند.

عصبانیت

تسلیم

دست به سینه شدن می‌ تواند نشان‌دهنده تمکین یا تسلیم باشد. یعنی شما با این زبان بدن به طرف مقابل نشان دهید که با اعتماد به نفس، مصمم و امن هستید و احساس خطر نمی کنید. با طرف مقابل ارتباط چشمی می گیرید و خیلی خوب با او ارتباط برقرار می کنید و حرف هایش را قبول دارید.

تمایل به تنهایی

علت آخر و نهایی اما مهم از دست به سینه شدن؛ می‌ تواند تمایل به تنهایی باشد. هرازگاهی فرد در روبروه با درد و رنج، تلاش می ‌کند انزوا و فقطیی را انتخاب کند و این حرکت نشان می دهد که می خواهد تنها باشد و تمایلی به ادامه بحث و گفتگو ندارد.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا