پیشگیری و بیماریهاسلامت

دلیل مهم و نگران کننده زانو درد شبانه

درد نگران کننده ای که شدتش شما را از خواب بیدار می کند

همه ما ممکن است شب ها با کمی درد مثل سوزش عضلات یا حتی سر درد از خواب بیدار شویم. حتی هرازگاهی مجبور می شویم از دارو های مسکن استفاده کنیم تا بتوانیم به خواب مان ادامه دهیم اما از کجا بفهمیم که این درد به دلیل یک مشکل بزرگتر اتفاق افتاده است و چگونه باید با آن رفتار کنیم؟

چنانچه احساس کردید که شب ها قسمتی از بدن تان درد می گیرد و شما را آزار می دهد، ممکن استً نباید آن را نادیده بگیرید زیرا خبر از یک مسئله مهم می دهد. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک علائم درد و مشکلات جسمی را به شما معرفی می کنیم که هنگام شب اتفاق می افتد و نباید آن ها را نادیده گرفت.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

زانو درد هنگام شب و آنچه هشدار می دهد

زانو درد برای بعضی از افراد می آید و می رود؛ اما چنانچه احساس کردید که هنگام شب بیشتر اتفاق می افتد، حتماً باید به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است نتیجه یک مشکل بزرگ تر باشد چراکه زانو درد هنگام شب می تواند علامت پوکی استخوان باشد.

زانو درد معمولا به دلیل آرتروز و پوکی استخوان بیشتر اتفاق می افتد. چنانچه زانو نرمال و طبیعی باشد، نباید شب هنگام درد بگیرد. پوکی استخوان معمولاً به دلیل ساییدگی غضروف ها یعنی همان بافت محافظ استخوان و مفصل اتفاق می افتد. علائم دیگر پوکی استخوان در زانو، ورم، احساس گرما در مفصل و یک نوع صدا در زانو هنگام حرکت می‌باشد.

درد زانو شب

پوکی استخوان می تواند نتیجه مشکلات متفاوت باشد

پوکی استخوان رایج ترین نوع آرتروز است، پوکی استخوان در زانو معمولاً هنگام شب بیشتر خودش را نشان می دهد و خواب شما را به هم می ریزد و بهره وری شما را کاهش خواهد داد. ضمنا باعث افزایش وزن هم می شود.

پوکی استخوان زانو ضمنا می تواند تا چند مرحله پیشرفته تر هم باشد. البته جراحی موازن سازی استخوان و یا جابجایی کل زانو می تواند به شما کمک کند. افزون بر آن در دوره ای ممکن است که این درد افزایش پیدا کند و می تواند عاملی برای اضطراب و افسردگی باشد.

زانو درد شبانه

پوکی استخوان میلیون ها انسان را درگیر می کند

در کشور های بزرگ بیش از 30 میلیون نفر به پوکی استخوان دچار می شوند و باید به فکر راه هایی برای جلوگیری و درمان آن باشند. سن فاکتور مهمی در این وضعیت است و پوکی استخوان بعد از 45 سالگی افزایش پیدا کرده و گاهی حتی در سنین جوانی هم اتفاق می افتد.

عواملی که احتمال پوکی استخوان را در سنین پایین تر افزایش می دهند، حاوی وزن بالا، ژنتیک، مونث بودن، آسیب های مکرر، ورزش های سنگین و بعضی از بیماری ها مثل روماتیسم یا آرتروز و یا اختلالات متابولیک است، البته ممکن است دلایل دیگری برای مشکلات زانو هنگام شب هم وجود داشته باشد.

زانو درد و پوکی استخوان

علل دیگر درد زانو در هنگام شب

پوکی استخوان بیشترین احتمال زانو درد هنگام شب است اما ممکن استت دیگری هم وجود دارد. به عنوان مثال تاندونیت وضعیتی است که به دلیل التهاب در تاندون زانو اتفاق می افتد و باعث می شود که فرد درد بیشتری را هنگام شب احساس کند و هنگام استراحت بیشتر از حین حرکت، درد داشته باشد.

هنگامی که افراد حرکات خود را آرام و آهسته تر می کنند، درد را بیشتر احساس می کنند. چنانچه این وضعیت درمان نشود، بدتر می‌گردد پس به هر حال در صورت احساس زانو درد، حتما به متخصص مراجعه کرده و آن را نادیده نگیرید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا